botik
06.09.11,13:33
Dobrý deň,

pred pár dňami sme dostavali múry a chystáme sa na strechu. Sme rozhodnutí pre škridlu, buď Tondach Carmen Engoba hnedá alebo Bramac klasik tmavohnedá. Preto by sme chceli požiadať čitateľov z okolia Levíc o názor, poprípade možnosť si ju pozrieť naživo. Predsalen to je iné vidieť takto ako na obrázku alebo makete v stavebninách.

Ďakujeme za všetky názory.
Oliwa
06.09.11,12:58
A prečo majú byť "čitatelia" z iného okresu diskriminovaní? Tí nemôžu vyjadriť svoj názor?
Keď vieš, ako vyzerá vzorka škridly, nad ktorou uvažuješ, tak stačí dvihnúť hlavu hore a pozerať sa po okolí, resp. po celom Slovensku, kadiaľ Ťa nohy povedú...
K tomu nepotrebuješ ani súhlas majiteľov strechy... A ak máš nejakú otázku, stačí zazvoniť pri bráne, v lepšom prípade Ti majiteľ rád odovzdá svoje skúsenosti, v horšom na Teba pošle psa /ak nezabreše sám/...
KoxXxo
06.09.11,15:45
Asi preto že tam niekde býva a chce sa ísť pozrieť na konkrétny typ škridly a nie sa voziť na aute.
botik
06.09.11,17:21
Oliwa dakujem za velmi promtny, inteligenty a hlavne napomocny prispevok. KoxXxo ti napisal dovod preco sa pytam na ludi v tomto regione, nie preto ze by som niekoho diskiminoval. Niektori ludia nemaju cas sa len tak vozit v auticku a zvonit kade tade.

Ale aj tak diky, 100 ludi, 100 chuti.
220870
06.09.11,17:53
Platí čím väčšia vlna tým náchlnejšia škridla na podfukovanie (najmä snehom),tým zložitejšie vypálenie a stým súviace pokrútenie škridly tj zlé dosadanie jednotlivých kusov.
Možno by vám vedely poradiť priamo obchodný zástupcovia Tondachu.Tel na nich nájdete na stránkach Tondachu.Hnedú vám schvalujem sú to farby najodolnejšie voči stárnutiu,šednutiu.
alltracboy
06.09.11,18:12
bramac vybledne. tondach je draha, ale je to ina liga. hlavne glazura. Ja som kupil bramac lebo sa mi pacila, ale mat veela penazi tak kupim tondach. od bramacu hlavne nebrat tu granulovanu.
botik
06.09.11,19:29
To ze je cim vacsia vlna, tak tym je vacsia moznost podfuku som uz niekde pocul, tak som nezvolil velke vlny.S obchodakmi som sa uz bavil, ale kazdy si povie iba to pekne aby predal produkt. V tomto momente mi uz ani tak velmi nejde o rozdiel bramac vs. tondach, resp. ci ide o beton alebo o palenu skridlu, ale skor o vizaz, aby cloveka aj bavil ten pohlad na strechu, a presne preto by som chcel vidiet nazivo tie farby...
Tu granulovanu mi skoro nanutil jeden predajca, najskor sa mi pacila lebo je na nu 30% zlava, ale ked som si ju pozrel zblizka, tak ee...
alltracboy
06.09.11,19:55
cim vacsia vlna tym lepsie to odvadza navalovu vodu. preco by to malo viac podfukovat? bramac ma rovnake zamky jak pri alpskej, tak pri rimskej.
Oliwa
07.09.11,06:11
Oliwa dakujem za velmi promtny, inteligenty a hlavne napomocny prispevok. KoxXxo ti napisal dovod preco sa pytam na ludi v tomto regione, nie preto ze by som niekoho diskiminoval. Niektori ludia nemaju cas sa len tak vozit v auticku a zvonit kade tade.

Ale aj tak diky, 100 ludi, 100 chuti.

Milý botík, neviem, kto Ti kázal voziť sa v autíčku, lebo ja určite nie... Písala som Ti "kam Ťa nohy povedú" a myslela som to doslovne... Máme vlastnú skúsenosť - tiež sme sa rozhodovali nielen pri výbere škridly, ale aj farby fasády rovnako. Vidieť stavbu naživo je samozrejme reálnejšie ako si spraviť počítačovú simuláciu alebo riadiť sa vzorkovníkom či návrhmi predajcu, keďže každá líška svoj chvost chváli. V našej štvrti /počas prechádzok/ sme našli hneď tri nové strechy so škridlou, akú sme chceli. Takže sa stačilo pozrieť a vôbec sme nebehali stovky km autom. Uvažovali sme nad jednou novinkou, a hovorili sme s majiteľmi, ktorí ju mali na streche. Keďže však ešte k nej nevyrábali všetky strešné doplnky, upustili sme od toho typu škridly.Máme zatiaľ tretí rok pálenú Tondach a nemenili by sme. Susedia si dali tiež - ale farebnú a glazovanú - vyzerá ako plechová /najmä po daždi/ a má dva odtiene - vidieť, kde končí jedna paleta a začína druhá. Ako kedysi tuším 220870 niekde spomenul, pokrývači by mali preto farbenú škridlu pri pokládke striedať, aby neprišlo k takejto situácii, no ešte som nevidela nikoho, kto by to tak robil.A nemusíš sa hneď urážať, myslela som to s trochou nadsázky, ktorú si evidentne nepochopil. Ja zasa nechápem ľudí, ktorí zadajú tému a nepozrú sa, koľko sa tu toho už o škridlách a strechách popísalo...

Mimochodom, ťažkú betónovú škridlu s pórmi a perspektívou zelenej záhradky na nej by som nechcela ani zadarmo... Tiež sa stačí pozrieť na stavby v Tvojom okolí, ktoré majú Bramac položený pred 5-10-15 rokmi, v akom je stave... Ale ako hovoríš, 100 ľudí, 100 chutí... A ono záleží aj od domu a krovu... nepíšeš, či máš bungalow alebo iný typ domu, resp. o aký sklon strechy sa jedná... Želám Ti šťastné rozhodnutie. Ono so strechami je to ako so ženami - jednému sa páči blondína, inému brunetka... Ktorá z nich je krajšia? Lebo ak Ti nezáleží na materiáli, kvalite či cene, len na vzhľade... Bežný človek sa po strechách veľmi nepozerá, skôr ten, kto už raz takú strechu robil/platil a vie, o čom to celé je... Ale tiež je pravda, že by Ťa mala vydržať celý život, keďže to nie sú topánky ani auto...
lubluc
09.09.11,20:59
Zdravím,
dá sa vybaviť lepšia zľava na BRAMAC Klasik Protektor ako je tých akciových 30%???