joca
06.09.11,18:09
Prestavujeme dva jestvujúce objekty, ktoré budú slúžiť na ako chaty. V rámci stavebného konania sa k prestavbe vyjadruje aj Obvodný lesný úrad, nakoľko stavby sú v ochrannom pásme lesa. V o vzdialenosti 30 metrov od hranice lesa, čo je výnimka, teraz sú ta nie žiadne stromy. Obvodný lesný úrad ale žiada aby sme predložili na objekty statické posudky na prípadný pád stromu. Že čo ak spadne? Ktorý tam ani nie je. Myslíme si, že lesy nemajú právo zasahovať do toho aký krov si postavíme, to je predsa naša zodpovednosť. Nemáte niekto skúsenosti s touto požiadavkou od Obvodného lesného úradu?
rudopp
06.09.11,16:22
Prestavujeme dva jestvujúce objekty, ktoré budú slúžiť na ako chaty. V rámci stavebného konania sa k prestavbe vyjadruje aj Obvodný lesný úrad, nakoľko stavby sú v ochrannom pásme lesa. V o vzdialenosti 30 metrov od hranice lesa, čo je výnimka, teraz sú ta nie žiadne stromy. Obvodný lesný úrad ale žiada aby sme predložili na objekty statické posudky na prípadný pád stromu. Že čo ak spadne? Ktorý tam ani nie je. Myslíme si, že lesy nemajú právo zasahovať do toho aký krov si postavíme, to je predsa naša zodpovednosť. Nemáte niekto skúsenosti s touto požiadavkou od Obvodného lesného úradu?

Možno ešte žijú v socíku.
Vtedy sa v rámci CO pripravovalo pre obrábacie stroje tzv "zadolňovanie" = niečo ako ochranný rám v terénnych autách.
Postavíš si také nad dom a je to.

PS
A takisto záhradka dvor. Čo keby padol strom, keď tam budeš ?
ciners
06.09.11,16:45
Odolnost krovu sa preukazuje vypoctom v projekte pre SP, neviem preco by mala byt 2x.
rudopp
06.09.11,17:02
Odolnost krovu sa preukazuje vypoctom v projekte pre SP, neviem preco by mala byt 2x.

No ale tam je iba vlastná váha / sneh / vietor.

A oni chcú na to ešte strom :D.
ciners
06.09.11,17:32
No ale tam je iba vlastná váha / sneh / vietor.

A oni chcú na to ešte strom :D.

Statik musi zohladnit vsetky zatazenia, ktore prichadzaju do uvahy. Aj napriklad pad stromu alebo laviny. Ak nezohladni, tak jeho chyba a problem.
rudopp
06.09.11,18:02
Prestavujeme dva jestvujúce objekty, ktoré budú slúžiť na ako chaty. V rámci stavebného konania sa k prestavbe vyjadruje aj Obvodný lesný úrad, nakoľko stavby sú v ochrannom pásme lesa. V o vzdialenosti 30 metrov od hranice lesa, čo je výnimka, teraz sú ta nie žiadne stromy. Obvodný lesný úrad ale žiada aby sme predložili na objekty statické posudky na prípadný pád stromu. Že čo ak spadne? Ktorý tam ani nie je. Myslíme si, že lesy nemajú právo zasahovať do toho aký krov si postavíme, to je predsa naša zodpovednosť. Nemáte niekto skúsenosti s touto požiadavkou od Obvodného lesného úradu?


Statik musi zohladnit vsetky zatazenia, ktore prichadzaju do uvahy. Aj napriklad pad stromu alebo laviny. Ak nezohladni, tak jeho chyba a problem.

To by tam museli byť aspoň 37 m stromy:D:D:D.
joca
07.09.11,15:28
To by tam museli byť aspoň 37 m stromy:D:D:D.
Presne. Ale tam stromy nie sú. Že ale o 20-30 rokov môžu byť. Ja si myslím, že tu ide o niečo iné. Prečo je štátna organizácia taká starostlivá o naše domy? Predpokladám, že majú obavu ak by v budúcnosti padol na dom strom tak, že by sa škoda vymáhala od nich.To by sa predsa mohlo právne ošetriť aj inak. Tu nejde len o statické posudky na pád stromu, ktoré nie sú lacné ale aj o iné, nákladnejšie a drahšie riešenie konštrukcie krovu. Nerozumiem tomu prečo mi má niekto diktovať čo mám robiť na vlastných dvoch objektoch, ktoré stoja na našom pozemku a prestavované sú za naše peniaze. Životné prostredie nepoškodzujeme, susedov neohrozujeme a neporušujem nijaký zákon. Oba objekty mali krovy ktoré sa rozpadli starobou (predchádzajúci vlastník) a nie pádom neexistujúceho stromu.
joca
07.09.11,15:38
Možno ešte žijú v socíku.
Vtedy sa v rámci CO pripravovalo pre obrábacie stroje tzv "zadolňovanie" = niečo ako ochranný rám v terénnych autách.
Postavíš si také nad dom a je to.

PS
A takisto záhradka dvor. Čo keby padol strom, keď tam budeš ?
Keby to nebolo smutné ako je to smiešne, tak by tú radu bral. Zvyčajne pri sporoch niektorá zo strán cituje, podľa čoho postupuje. V zákone o lesoch je uvedené len ochranné pásmo. Myslím si že ide o prehnanú iniciatívu pracovníka úradu. Ach tá jeho starostlivosť o náš život. Neverím, že budem o 30 rokov chodiť po našej zemi. A keby aj nech mi niekto povie príklad, kde na úrade dokážu archivovať statické posudky alebo nejaké ich vyjadrenia za takú dobu. Mám hodne cez 60 rokov ale to som ešte nezažil aby som na úrade našiel veci týkajúce sa nejakej stavby. Pracoval som v tejto oblasti ako investičný pracovník takže mám vlastné skúsenosti.
joca
07.09.11,15:42
Odolnost krovu sa preukazuje vypoctom v projekte pre SP, neviem preco by mala byt 2x.
Dvakrát preto lebo sa jedná o dva samostatné jestvujúce objekty. Bývalá hospodárska budova a bývalý rodinný dom, ktoré budú slúžiť po prestavba ako chaty. Ak nám stavebné povolenie nezablokuje neexistujúci padnutý strom.
joca
07.09.11,15:45
No ale tam je iba vlastná váha / sneh / vietor.

A oni chcú na to ešte strom :D.
Áno, keby tie statické posudky a následne zbytočne predimenzované konštrukcie krovov niekto iný zaplatil, tak nech počíta statik v posudku hoc aj so spadnutým lietadlo.
ciners
08.09.11,06:43
Áno, keby tie statické posudky a následne zbytočne predimenzované konštrukcie krovov niekto iný zaplatil, tak nech počíta statik v posudku hoc aj so spadnutým lietadlo.
S tymto absolutne nesuhlasim. Co je to predimenzovany krov? Tie dnesne krovy bez hlavy a paty s prierezmi zapaliek? A usetrime na nom kubik dreva?
Pozrite si stare krovy, ucebnicove krovy, nadherna praca starych majstrov. predimenzovane z dnesneho pohladu mozno aj 100x a zrujnovalo to niekoho? Stoja aj 100rokov, kym sa rozpadnu. Tie dnesne zliepance robia problemy este ani dom nie je hotovy. A ti stari dedovia nic nepocitali, ale mali nieco odskusane a neboli ako dnesni pat a mat fuseri, ze co neviem naco tam je, tak to tam nedam.
ciners
08.09.11,06:44
Dvakrát preto lebo sa jedná o dva samostatné jestvujúce objekty. Bývalá hospodárska budova a bývalý rodinný dom, ktoré budú slúžiť po prestavba ako chaty. Ak nám stavebné povolenie nezablokuje neexistujúci padnutý strom.

2X som myslel raz pre SP a raz pre lesnikov. Proste to ma byt raz a ked si statik nedal pozor,tak ma smolu.
rudopp
08.09.11,07:03
S tymto absolutne nesuhlasim. Co je to predimenzovany krov? Tie dnesne krovy bez hlavy a paty s prierezmi zapaliek? A usetrime na nom kubik dreva?
Pozrite si stare krovy, ucebnicove krovy, nadherna praca starych majstrov. predimenzovane z dnesneho pohladu mozno aj 100x a zrujnovalo to niekoho? Stoja aj 100rokov, kym sa rozpadnu. Tie dnesne zliepance robia problemy este ani dom nie je hotovy. A ti stari dedovia nic nepocitali, ale mali nieco odskusane a neboli ako dnesni pat a mat fuseri, ze co neviem naco tam je, tak to tam nedam.

Kde by sa u nás vzali také hrubé stromy ??????:D:D:D:D:D

(by si pozeral akú jednoduchú konštrukciu dal (na šopu) - - v podstate na solídne bočné hrady dal krov tvaru "A" z guľatiny tak cca do 15 cm / zavetrenie z dosiek a na to laty - - - a 40 rokov to už stojí )
ciners
08.09.11,07:43
Kde by sa u nás vzali také hrubé stromy ??????:D:D:D:D:D

(by si pozeral akú jednoduchú konštrukciu dal (na šopu) - - v podstate na solídne bočné hrady dal krov tvaru "A" z guľatiny tak cca do 15 cm / zavetrenie z dosiek a na to laty - - - a 40 rokov to už stojí )

Stavil by som sa, ze pred 40 rokmi to mal premyslenejsie ako ti babraci dnes.
rudopp
08.09.11,12:26
Stavil by som sa, ze pred 40 rokmi to mal premyslenejsie ako ti babraci dnes.

Sú 2 druhy :

- pán živnostník
- pán fachman.