jarka.banska
07.09.11,07:18
Pri rozhovore s kolegami zo susednej školy som sa dozvedela, že kontakt s nimi zabezpečuje riaditeľka zaujímavým spôsobom. Rada by som niečo podobné zaviedla aj na našej škole, ale neviem ako postupovať. A kolegyňa mi v tom nevie poradiť.
Popíšem situáciu na susednej škole.
Každý učiteľ má vytvorenú adresu zloženú z jeho mena s rovnakou doménou, súvisiacou s webom školy. Učitelia sú rozdelení do dvoch skupín - všeobecné predmety a odborné predmety.
Každá skupina ma vytvorenú spoločnú mailovú adresu. Adresy učiteľov každej skupiny sú nastavené tak, že keď riaditeľka pošle správu z tejto adresy skupiny, dostanú ju všetci členovia príslušnej skupiny. Zdá sa mi to veľmi operatívne a výhodné.
Poradíte mi, ako to mám urobiť. Poprosím "polopatistický" - nie som expert v používaní outlooku. Ďakujem.
Jaroslava
kvalitar
07.09.11,05:34
Neviem ci som to spravne pochopil ale vyzera to komplikovane, jednoduchsi sposob je vytvorit si 2 skupiny kontaktov, jedna bude nazvana vseobecne predmety a druha odborne. A ked bude riaditelka pisat e:mail tak do policka Komu napise vseob. alebo odborne a e:mail sa posle danej skupine. Ja to bezne pouzivam ked chcem hromadne poslat e:mail na ine oddelenie alebo pre celu firmu.

Co sa tyka outlooku stlacis na kontakty das novy distribucny zoznam a pridas si ludi nazves zoznam a das ulozit...
jarka.banska
07.09.11,05:53
Pochopil si to správne, presne o toto mi ide.
Skupinu som vytvorila, ale neviem, ako tam pridať mailové adresy jednotlivých členov skupiny.
Neviem, čo je to "distribučný zoznam" a ako doň pridať adresy členov skupiny. Outlook používam, len neovládam takúto prácu s ním. Prosím o trpezlivosť a "lopatistický" návod. Ďakujem !!!!!
tictac7
07.09.11,06:12
Adresár - Nové - Nová skupina - vypísať názov skupiny - Vybrať členov - povyberáš si e-mailové adresy, ktoré tam chceš dať :-)
jarka.banska
07.09.11,06:31
Prepáčte, aj napriek vašej snahe som dokázala vytvoriť skupinu, pomenovať ju.
Ale neviem ako vybrať členov do skupiny. V pôvodných kontaktoch mám skupinu adries, ale ich neviem presunúť do skupiny. Používam Outlook 2007
Ďakujem !
tictac7
07.09.11,06:57
a keď si v tej skupine, kam si tie kontakty chceš dať, nie je tam nejaké tlačítko "pridať členov" "vybrať kontakty" alebo niečo obdobné?
Nella_2
07.09.11,07:19
jarka.banska
07.09.11,07:43
Pomohlo a veľmi. Je to hotové. Srdečná vďaka.
Jarka