KatarinaNR
09.09.11,10:40
Dobrý deň, mala by som len takú malú technickú otázku. Podnikateľ má prevádzku asi 150km vzdialenú od svojej adresy na ŽL, čiže ide poštou posielam RFLO a RLzam.(čiže človeka,ktorého ide zamestnať),pošlem to samozrejme dopodučene a priložím kópiu ŽL. Môžem to poslať spolu v jednej obálke. Len ma uistite, že je to tak. Ďakujem. ;)
VieraPopluharova
09.09.11,08:46
Dobrý deň, mala by som len takú malú technickú otázku. Podnikateľ má prevádzku asi 150km vzdialenú od svojej adresy na ŽL, čiže ide poštou posielam RFLO a RLzam.(čiže človeka,ktorého ide zamestnať),pošlem to samozrejme dopodučene a priložím kópiu ŽL. Môžem to poslať spolu v jednej obálke. Len ma uistite, že je to tak. Ďakujem. ;)

Ja osobne by som to poslala RFLO doporučene v jednej obalke - mám doklad o podaní RFLO.
V 2-hej obálke by som poslala RLzamestnávateľa+ ŽL, opäť mám samostatné potvrdenie o zaslaní.
Stáva sa, že ak pošleš v jednej obalke všetko, môžu Ti tvrdiť, že tam ta alebo oná príloha nebola, i keď ju v zasielacom liste budeš citovať.
Tieto veci dokonca posielam doporučene s návratkou, kde si dávam č. zasielacieho listu a predmet čo bolo v obalke.

I keď samozrejme je i tá možnosť podať to spolu a nič sa nestane a bude všetko v poriadku.
blondy
09.09.11,08:46
Môže to tak byť. Len upozorním na info zo SP - elektronické zasielanie údajov, ak bude mať len jedného zamestnanca, musí už komunikovať z SP elektronicky (od 1.12.2011)
http://www.socpoist.sk/aktuality-zamestnavatelia----socialna-poistovna-rozsiruje-elektronicke-sluzby/1755s46522c
blondy
09.09.11,08:48
ešte ma napadlo, ak to dá do jednej obálky, môže k tomu napísať sprievodný list, že čo vlastne v tej obálke posiela.
KatarinaNR
09.09.11,08:54
Ďakujem veľmi pekne za rady. :-)
KatarinaNR
09.09.11,08:56
Ešte by som sa opýtala,viem že je tu taká téma, nemala som ešte čas si ju preštudovať, len som chcela čo potrebujem k tej elektronickej komunikácií so sociálkou? ďakujem.
rodina1
09.09.11,09:01
Ešte by som sa opýtala,viem že je tu taká téma, nemala som ešte čas si ju preštudovať, len som chcela čo potrebujem k tej elektronickej komunikácií so sociálkou? ďakujem.
Všetko nájdeš tu:
https://esluzby.socpoist.sk/ezuf/loginchoice.jsp;jsessionid=HhhGTpjPnsThP181LKP8L1d KxhMhq8rb1191jXCp2Tp2LdChGBpB!1528930688
KatarinaNR
19.09.11,11:34
Ešte by som spätne poprosila o radu. Zaslala som ako ste písali. RLzamestnávateľa+ŽL a RLFO, volala mi pani zo sociálky, že k tomu treba priložiť dohodu, kedže sa jedná o hododára, tak by ma zaujímalo, vždy pri RLFO je treba posielať kópiu či už zmluvy alebo dohody? ako to je potom pri elektronickom zasielaní RLFO? Oba registračné listy som zasielala minulý týždeň v utorok doobeda, s tým, že v piatok mi dohodárka nastupovala, pani zo sociálky mi povedala, že mi to bez tej dohody nemôže zaregistrovať, hrozí tu pokuta? ďakujem
Tweety
19.09.11,11:51
Ešte by som spätne poprosila o radu. Zaslala som ako ste písali. RLzamestnávateľa+ŽL a RLFO, volala mi pani zo sociálky, že k tomu treba priložiť dohodu, kedže sa jedná o hododára, tak by ma zaujímalo, vždy pri RLFO je treba posielať kópiu či už zmluvy alebo dohody? ako to je potom pri elektronickom zasielaní RLFO? Oba registračné listy som zasielala minulý týždeň v utorok doobeda, s tým, že v piatok mi dohodárka nastupovala, pani zo sociálky mi povedala, že mi to bez tej dohody nemôže zaregistrovať, hrozí tu pokuta? ďakujem
Zmluva alebo dohoda nie je ani súčasťou, ani prílohou RLFO. Do SP sa zamestnanec, alebo dohodár hlási len cez RLFO.
KatarinaNR
19.09.11,11:54
tiež som si myslela, ale ako píšem, volala mi, že som nepripojila dohodu, že ju mám poslať preskenovanú. jedná sa o prvého zamestnanca u konkrétneho zamestnávateľa. Takže pre iné razy stačí len RLFO a hotovo, či už v písomnej forme alebo elektronickej.
Tweety
19.09.11,11:55
tiež som si myslela, ale ako píšem, volala mi, že som nepripojila dohodu, že ju mám poslať preskenovanú. jedná sa o prvého zamestnanca u konkrétneho zamestnávateľa. Takže pre iné razy stačí len RLFO a hotovo, či už v písomnej forme alebo elektronickej.
Aj pre tento raz. Nevidím dôvod na zasielanie dohody.