sthruska
10.09.11,10:03
Mám v dokumente viacero tabuliek. Jeden stĺpec sa vyskytuje vo viacerých tabuľkách.

Zámer: údaje vyplním len v prvej tabuľke a v ostatných sa údaj zobrazí automaticky

Hľadal som, ale nič som nenašiel.
Chobot
10.09.11,21:59
Mám v dokumente viacero tabuliek. Jeden stĺpec sa vyskytuje vo viacerých tabuľkách.

Zámer: údaje vyplním len v prvej tabuľke a v ostatných sa údaj zobrazí automaticky

Hľadal som, ale nič som nenašiel.

Vo Worde to neide tak, ako v Exceli. Word je textový editor, text sa ti nedoplní automaticky z iného miesta v dokumente.

Môžeš do Wordovského dokumentu vložiť Excelovské tabuľky, tak by to možno išlo prepojiť.
sthruska
11.09.11,05:22
Hm, nechcem tam dávať nič z vonka. Ešte nad tým budem špekulovať.
Pozeral som, či by nešlo pmocou polí. Nepochodil som. Skúšal som záložku. Nič.
ACCNT
11.09.11,06:24
Vo Worde to neide tak, ako v Exceli. Word je textový editor, text sa ti nedoplní automaticky z iného miesta v dokumente.

Môžeš do Wordovského dokumentu vložiť Excelovské tabuľky, tak by to možno išlo prepojiť.

neviem ci je toto pravda, ale zase vo worde funguje vkladanie dokumentov do dokumentu - robi sa to cez zobrazenie-osnova-zobrazit dokument-vlozit....mozno by sa to dalo tak, ze si tu tabulku ulozis do osobitneho dokumentu a ten vkladas tam, kde ho potrebujes.


este som nasiel toto-ja mam verziu officu 2007. tam sa da vlozit tabulka aj ako harok z excelu-kde mozes vyuzivat vacsinu excelovych featur. no a ked kliknes na ten list pravym, tak tam sa da vybrat moznost: objekt list-otvorit. a ked si pootvaras obe tabulky v exceli, tak si mozes vytvarat odkazy ako chces.
po kratkom skusani tejto moznosti som si ale vsimol problemy s aktualizaciou odkazov v druhej tabulke: spravil som si 2 tabulky s nejakymi hodnotami, do druhej som vlozil odkaz z prvej a ked som tu prvu upravil, hodnota v druhej sa nezaktualizovala pokial som tu druhu tabulku neotvoril. niekedy to ale funguje....poskusaj, mozno na nieco prides.
PaloPa
11.09.11,20:10
Hm, nechcem tam dávať nič z vonka. Ešte nad tým budem špekulovať.
Pozeral som, či by nešlo pmocou polí. Nepochodil som. Skúšal som záložku. Nič.

Cez tie polia to ide viacerými spôsobmi, treba si však ešte vopred urobiť nejakú prípravu:

1) Cez STYLEREF. Časť textu, na ktorú sa má odkazovať sa označí
a pomenuje ako štýl (viď obrázok) a následne cez vkladanie polí sa na cieľové miesto umiestni odkaz na príslušný štýl, napr. takto:

{ STYLEREF Tr1s1 \* MERGEFORMAT }TIP: Prepínanie medzi zobrazením kódu a výsledkom SHIFT+F9.
NEVÝHODA: Neaktualizuje sa hneď po zmene zdroja, ale až po kliknutí na cieľ a stlačení F9, alebo pred tlačou. Výmimnou je, ak je použitý v záhlaví alebo päte stránky, vtedy sa aktualizuje ihneď.

2) Cez REF. V prípade ak sa odkazuje na formulárové pole. Do dokumentu sa vloží formulárové pole, priradí sa mu názov (napr. Tr1s2 ) a nastaví vlastnosť "pri skončení prepočítať ".Ostatné analogicky ako bod 1.

{ REF Tr1s2 \* MERGEFORMAT }VÝHODA: Cieľ sa zmení vždy hneď po zmene zdrojového textu.
NEVÝHODA: Iba keď je dokument nastavený (zamknutý) na vypĺňanie formulárových polí.

TIP: presun medzi poľami - TAB

Pridávam link s názornými ukážkami ako to ide: http://gregmaxey.mvps.org/Repeating_Data.htm
sthruska
12.09.11,05:54
Úplne mi vyhovuje prvý prípad. Ešte potrebujem naštudovať.
Ja sam tam ovšem pri rýchlom nahliadnutí videl použitie záložky.
PaloPa
12.09.11,06:09
Úplne mi vyhovuje prvý prípad. Ešte potrebujem naštudovať.
Ja sam tam ovšem pri rýchlom nahliadnutí videl použitie záložky.

Vyššie pomenované odkazy sú automaticky zaradené medzi bookmarky,
Na manuálne vytvorený bookmark je možné odkazovať sa cez { REF MenoBookmarku }.

Pri prvej alternatíve (ak by sa použil iba čistý bookmark) je však problém ten,
že ak sa pomenuje len samotný text v bunke, ten sa pri nasledovnej editácii ľahko prepíše
a BK sa zmaže (chyba pri update cieľa), ak sa ako BK označí celá bunka tabuľky,
pri update cieľového poľa sa prevezme i formát bunky (orámovanie, resp vnorená tabuľka) .

P.
sthruska
20.09.11,08:05
Funguje to perfektne. Aj keď danú bunku použijem pre výpočet v inej bunke.
Neaktualizuje sa hneď po zmene zdroja - to nevadí. Ani iné polia sa neaktualizujú automaticky. Pužívam hlavne Ax * Bx.

Robím to nasledovne:

1) Pre danú zdrojovú bunku nadefinujem štýl.
2) Pridám záložku
3) V cieľovej tabuľky použijem StyleRef

Ináč mi to nefungovalo poriadne.
Veľmi ďakujem.