abcd.kates
10.09.11,11:59
čaute, už začína ten hnusný čas, čo sa týka môjho zdravia, v tomto období už začínam s prechladnutiami, chrípkami a tak. Každoročne a veľmi často, hneď ma chytí niečo už jkeď cítim nejaký vietor, prievan. Už som skúšala všeličo ako prevenciu, dokonca aj vakcínu proti chrípke, No nič nepomohlo.
Prosím ak viete najaký fakt dobrý recept alebo radu ako sa chrániť, čo je dobré na prevenciu. Hocičo čo pomohlo vám.
terezamaria
10.09.11,10:27
Jesť veľa ovocia, zeleniny, kúpiť si čerstvý zázvor a každý deň si robiť zázvorový čaj s citrónom a medom. Med je prírodné antibiotikum, prospieva organizmu.
Ak Ti už začína prechladnutie -na uvoľnenie hlienov: 1 čajovú lyžičku skorocelu kopijovitého zalejeme šálkou vriacej vody a necháme prikryté desať minút luhovať. Pijeme trikrát denne s medom.
Prípadne si pridaj zinok a selén, aby si predišla prechladnutiu. :)
pasuliatko
10.09.11,11:40
celaskon pomáha... treba zvíšiť dávku...a bude všetko OK :)
prípadne nejaké prípravky na zvýšenie činnosti imunitného systému... ale nie tie vitamíny všetky v jendom...
alabut
11.09.11,08:48
Rano studena sprcha, vecer nohy do horucej vody, caj, slivovica, premiestnit postel, odstranit kvety zo spalne.
petermikuláš
11.09.11,14:59
Naozaj platí to otrepané - jesť dostatok ovocia a zeleniny.
Plus veci ktoré prirodzene stimulujú imunitu ako napr.med, chodiť aspoň na krátke prechádzky, otužovanie sa a pod.
durisovad
11.09.11,16:59
Mne sa osvedcili echinaceove kvapky, ale o tom som tu uz pisala. Chripku ba ani len nadchu som nemala dobrych 20 rokov.
katika111
26.09.11,15:03
Presne viem, o čom hovoríš. Len čo sa trocha ochladí, začne pršať a na človeka sa zo všetkých strán valia bacily a depresívna nálada, hneď sa ma chytá zachrípnutý hlas, kašeľ, ktorý nie a nie zastaviť a nádcha. Predísť týmto nepríjemnostiam sa snažím ovocím a zeleninou, medom v čaji, ale nie vždy to stačí na obranu pred chorobou. Zbaviť sa tohto všetkého potom musím inak. Dobíjam sa vitamínmi v tabletkách a na kašeľ si dávam Hedelix. Tento sirup dobre chutí. Je z výťažkov brečtana, takže žiadne antibiotiká, ale prírodný prípravok. Odporúčam.
lujza.j
26.09.11,16:38
ja Hedelix určite nie!!!nepomohol ani mne ani mojemu decku ani sme ho nedopili, je v skrini.
zaujímavé že dnes už o ňom čítam v druhom príspevku od dvoch nováčikov, že by náhoda???? alebo.....
kamoska1
26.09.11,18:21
Skús teraz, v lekárni je nový celaskon 600mg,s polu so zinkom v balení.Keď sa celaskon užíva spolu so zinkom,posilňuje obranny schopný system.Stojí to spolu okolo 8 Eu,je to teraz v akcii,skus,uvidíš.Radšej chorobám predchadzať,ako ich liečiť,ale človek si nevyberie.