marian491
12.09.11,11:37
Minuly rok som si zakupil Notebook K72JK za cenu 604 eur co nieje mala ciastka!
Po 7 mesiacoch mi zacal piskat pri odpojeni od el.siete cize pri chode na bateriu.
Dal som ho reklamovat,reklamaciu uznali a vymenili zakladnu dosku za novu.
Notebook mi prisiel domov v rovnaom stave stale piskal cize som ho dal 2.krat na reklamaciu!
Servisak sa mi ozval ze tam treba Reworkovanu zakladnu dosku tak som suhlasil a pockal som notebook dorazil domov uz som bol spokojny ze sa budem moct venovat praci lebo som bol bez notebooku uz nejaky mesiac aj nieco a k praci ho velmi potrebujem!
Notebook som zapol a pripojil mysku a klavesnicu notebook zacal piskat tak sito ako aj prvy krat pri nereworkovanej doske co som uz zacal riesit telefonicky do SIL Ostrava a nasledne som ho poslal do servisu s tym ze chcem vratit peniaze a na posudenie! Notebook im dorazil mali ho tam tyzden a prisiel mi e-mail ze reklamacia nebola uznana s tym ze notebook je po HW stranke plne funkcny ale notebook piska! Zacal som to teda riesit cez telefon s panom Ing. Schneiderom ktory bol arogantny a cez e-maily to somnou ani neriesil tak som tam zavolal uz dost nervozny a povedal som mu ze preco neuznali reklamaciu on na to ze Notebook neozaj piska ale nevedia to zmenit ze vsade tieto dosky pomohli avsak v mojom notebooku to stale piska a nevedia preco ze skusia este ine zakladne dosky! Okej teda pockal som si notebook tam bol dalsi tyzden pan sa mi ani neozval a pritom prislubil ze sa ozve a ze sa dohodneme notebook prisiel domov v rovnakom stave ba dokonca tam ani dosky neskusali a rovno ho poslali naspat kumne domov ze piskanie nieje zavada ze je to konstrukcne prevedienie notebooku s cim nesuhlasim kedze som za notebook dal okolo 600 eur a nieje to mala ciastka.
Teda poslednu moznost som zvolil reklamaciu u obchodnika u ktoreho som notebook zakupil ale sam neviem ze ked mi to on neschvali ako mam dalej postupovat

Ak by niekto vedel pomoct alebo mal podobny porblem prosim pomozte vdaka :( :(
Scot2
12.09.11,11:35
Sa mi zdá že ak tovar reklamuješ 3 a viac krát máš nárok na vrátenie peňazí prípadne za vymenenie iného typu v rovnakej cene, ja byť tebou rozmýšlam nad týmito možnosťami a už by som sa s ním nesral...
marian491
12.09.11,11:37
Lenze problem je s tym ze na 3 krat mi reklamaciu neuznali a pritom notebook stale piska ! Ale pritom potvrdili ze to piska !
marian491
12.09.11,11:43
Provedená oprava NB je po HW stránce plně funkční. Bohužel pískání nelze změnit. V notebooku bylo vyzkoušeno několik kusů základníc h desek a vždy s +/- shodným výsledkem. Snížit pískání se nepodařilo ani žádnám jiným způsobem. Bohužel tedy není možno tento stav změnit!

To bola 3 reklamacia pri ktorej som ziadal vratenie penazi,zaujimave na tom ze predtym dve tieto vady boli vyriesene bez problemu a uznane ale ako nahle ziadam peniaze nastava problem!
Scot2
12.09.11,12:17
Máš jasné že sú to vychcané kuvy... ja by som to tak nenechal a rozhodne by som napísal presp. podal podnet na prešetrenie Slovenskej obchodníckej inšpekcii (SOI) http://www.soi.sk/sk/Novinky-SOI.soi
a napíš im presne všetko a ako to bolo, prípadne pohroz (asusu) že budeš to riešiť aj cez média zapoj aj SOI, niekedy práve toto zaberie a začnú konať (vlastná skúsenosť) keď im pohrozíš a ak už nebude fakt rady ja by som do toho zapojil čo najviac ľudí, spoločností atď... ja sa riadim heslom že mňa oj*bavať nikto nebude....ešte sa môžeš pohrabať v nejakom zákoníku a nejaký ten § im tam skopčiť... alebo aj právnou dozvou sa povyhrážať... na tie hoveda treba ísť tvrdo....keď ti to uznali 2 krát tak na 3 ťa nemôžu odbiť... hľadaj na fórach aj inde aké máš práva (nielen tu)
marian491
12.09.11,13:53
Tak teda dakujem skusim to poriesit este ak to obchod neschvali budem to musiet hodit na SOI dik
Scot2
12.09.11,14:21
aj na obchodníka vybehni tvrdo, nekompromisne a pohroz aj SOI, tvrdo na nich treba pri najhoršom sa obráť aj na média alebo koho (neviem či lampáreň ešte funguje:)) skrátka treba sa vyhrážať a tak lebo aj oni sú ľudia a dostanú strach... Bohužial jedine takto sa dá... inak byť tebou hodil by som to hneď na SOI a nečakal zbytočne to ako ťa odbili v ASUSE alebo de, to nieje normálne tak 2 reklamácie uznajú a rovnakú vadu na 3 krát nie lebo je to súčasť HW? vyj*bané ku*vy....
marian491
12.09.11,14:27
Ano tak ako som pisal 2 reklamacie ano vadna zakladna doska( piska zakladna doska) no ked som uz po treti krat spomenul vratenie penazi uz bolo zle a uz reklamacia neopravnena s tym ze HW je funkcne a piskanie je dane tomu modelu...
Tak ja teraz pre jeden notebook pridem o zdravy rozum a este budem hluchy uz 23 rokoch :D:D uz som pisal aj na SOI a jasne mi potvrdili ze som v prave ja ˇaleˇze ak pride k tomu ze bude medzi nami spor a nedohodneme sa jedina sanca je sudna cesta no tak neviem teda
Scot2
12.09.11,14:39
je tu ešte možnosť blafovať, napíš tým sráčom že si to posunul pre SOI a že máš pravdu ty a ak ti to odmietnu zreklamovať nemáš porblém s tým ísť do médii + súdna cesta, napíš že si v páve a aj ti to uznali tak veríš že aj sudca ti dá za pravdu, sú to svine a treba na nich takto, s obchodníkom rovnako, vybehni na neho so SOI a že ti dali za pravdu potom nejaký ten §, zvýšený hlas a uvidíš že ti ho zreklamuje... je hrozné že dnes človeka chcú oj*bať na všetkom.... veď neoklameš budeš oklamaný.... takže tak...
marian491
12.09.11,14:44
No ved to je pravda len tam je problem ze ked som hovoril cez tel s technikom tak on povedal ze volali do Asusu do Nemecka a ze preto mi to nezobrali a neopravnili lebo Asus toto odmieta aby to bola vada ze je to dane tomu Notebooku tak potom je tazke ist este aj po Asuse ked je to uz ina firma no tazko mne da obchodnik peniaze ked to posunie Distributorovi a on nasledne do Asusu a Asus to nezoberie ako vadu tazko teraz s tym nevem kua ci to predat alebo co
Scot2
12.09.11,14:47
je to na hovno celé... predať ho asi nepredáš lebo s pískaním neviem.... skús ešte na iných fórach a popýtaj sa čo robiť lebo mne už nápady došli... sice je tu ešte jedna možnosť vravíš píska to pri prechode na baterku, tak ju skúš vymeniť...
marian491
12.09.11,14:50
No ved skusim este pockat ci sa niekto neozve ze ma alebo mal rovnaky problem s tymto zariadenim aj ked jedneho som nasiel tuna na porade ale nevem ako mu napisat sukromnu spravu lebo mne to nefunguje nevem preco
Scot2
12.09.11,14:54
dám ti odomňa ešte poslednú radu a to že sa popýtaj na fóre www.svethardware.cz
je to dobré fórum a vyznajú sa tam ľudia... inak je zamerané len na PC takže tak... (daj si pozor na ktoré fórum sa dáš sú tam 3 a len 1 je zamerané ku PC)
marian491
12.09.11,14:56
Tak teda skusim dakujem
sthruska
13.09.11,05:19
Platí jedna vec. Zmluvu si uzatvoril s obchodníkom/predajcom a Teba vôbec nezaujíma čo a ako to on rieši. Je to jeho riziko podnikania ak to pôjde na jeho účet.
Čiže neber argumenty, že asus nemci a pod. Ktovie či to aj je pravda (asi áno).
Je povinný do 30 dní vybaviť reklamáciu. Ak to nestihne, rieši sa to podľa zákona.