Mato87
12.09.11,13:54
Ahojte priatelia,

chcel by som kúpiť už postavený dom, ŠFRB ponúka výhodné úvery, no nemôžem čakať. Moja otázka teda znie, keď kúpim dom na hypotéku a požiadam o úver od ŠFRB na splatenie časti hypotéky, povolia mi ho, alebo je to nemožná kombinácia? Prípadne aké riešenie by ste mi poradili? Vyznať sa v spleti hypoték a podobných záležitostí chce pomaly vysokú školu... :(
ciners
12.09.11,12:33
Mato mozno sa na man urazis, ale vysvetli mi, preco prave hypoteka? Hori to tak strasne, ze nemozes par rokov setrit aspon na cast toho domu? Alebo sa neda na chvilu skusit zarobit v zahranici?
Mato87
12.09.11,12:44
Mato mozno sa na man urazis, ale vysvetli mi, preco prave hypoteka? Hori to tak strasne, ze nemozes par rokov setrit aspon na cast toho domu? Alebo sa neda na chvilu skusit zarobit v zahranici?

Nemám sa prečo hnevať, ale ide o to, že bývam v podnájme, roky platím niekomu do vrecka a ja si popritom ani nenašetrím. Zamestnanie mám perspektívne, tak prečo nesplácať radšej hypotéku ako platiť podnájom?... to je moja úvaha, tejto práce za vzdať nechcem
ciners
12.09.11,12:58
Nemám sa prečo hnevať, ale ide o to, že bývam v podnájme, roky platím niekomu do vrecka a ja si popritom ani nenašetrím. Zamestnanie mám perspektívne, tak prečo nesplácať radšej hypotéku ako platiť podnájom?... to je moja úvaha, tejto práce za vzdať nechcem


jasne, pochopil som. Takato tema o SFRB tu uz je, tak skus aj tam patrat.
Neli24
13.09.11,17:25
ŠFRB funguje na princípe, že do banky, kde máš otvorený úverový účet prinesieš faktúru od dodávateľa a banka musí do 2 dní danú faktúru uhradiť. Peniaze zo ŠFRB ti fyzicky nedajú, ty ani priamo s nimi nedisponuješ. Najlepšie by bolo priamo sa spýtať na Mestskom úrade, kde je pracovník, ktorý má na starosti príspevky zo ŠFRB, on bude vedieť či by uznali aj niečo takéto ale predpokladám že skôr nie...