juliussustek
14.09.11,14:47
Dobrý deň,
chcel by som sa spýtať na takú vec. Tento rok idem na vysokú školu do Žiliny, presnejšie dopravnú a odbor distribúcia a logistika. Lenže sa neviem rozhodnúť či mi bude na začiatok stačiť netbook dajme tom niečo takéto: Netbook, Intel ATOM N455, RAM 1GB, HDD 250GB, Displej 10.1" LED Backlight, Intel GMA 3150, webkamera, čítačka kariet, LAN, WiFi 802.11 b/g/n, Porty: 2x USB 2.0
alebo si siahnuť hlbšie do vrecka a už prvý rok si kúpiť nejaký výkonnejší notebook alebo sa mi oplatí počkať až do tretieho ročníka a potom si kúpiť dačo lepšie. :)
Vďaka za reakcie.
arizona
14.09.11,12:54
Scot2
14.09.11,13:17
môj názor je taký že radšej doplatiť 250 euro a kúpiť nejaký NTB a bude ti v pohode stačiť minimálne na 3 roky... lebo netbooky sa pohybujú okolo 200 a viac... radšej teraz doplať 250 ako o 2-3 roky platiť nových 500 za NTB...
Braňo
14.09.11,13:23
Fero11
14.09.11,14:43
Ja si myslim, ze na VS ti ziadny PC netreba.
Ak budes dochadzat, tak urcite mas PC doma a ak budes na internate, tak v skole na konkretnych fakultach su k dispozicii pc centra pre studentov zadarmo s pripojnim na internet
jojohilo
14.09.11,14:57
Pri netbookoch sa musíš vopred rozlúčiť s hraním väčšiny hier (ver tomu, že na internátoch sa stále rieši takáto vznešená činnosť) a používaním náročnejších aplikácií. Naopak, získaš tak relatívne ľahkého (váhou) pomocníka pomocou ktorého sa dostaneš na web alebo zapíšeš poznámky z prednášok (na ktoré aj tak časom prestaneš chodiť) a prežiješ s ním na jedno nabitie jeden či dva dni v škole. Voľba je teda na tebe:
vyšší výkon za cenu nižšej výdrže a vyššej váhy
vs.
dlhá výdrž a ľahká prenositeľnosť za cenu nízkeho výkonu

Len prosímťa nerieš čo by si si mohol kúpiť za mesiac/rok/storočie.. Úprimne, týždeň po kúpe objavíš niečo lepšie v rovnakej alebo nižšej cene. Je to jednoducho fakt, s ktorým sa treba zmieriť. ;-)
ivka70
14.09.11,15:06
Podla mna urcite notebook, netbook ti na pracu nebude stihat, nehovoriac o tom, ze maju prilis male obrazovky na to, aby si na nich robil skolske prace a sedel za nimi dlhe hodiny.
Scot2
14.09.11,15:19
ze maju prilis male obrazovky na to, aby si na nich robil skolske prace a sedel za nimi dlhe hodiny.

malé obrazovky? mám NTB 17 palcov a v pohode by mi stačil aj 15.6 palc. takže 24 obrazovka mu je na veľké hovno a ani to nevyužije.... samozrejme že 10 je dačo úplne iné a toto by mu fakt nestačilo....
ivka70
14.09.11,15:29
malé obrazovky? mám NTB 17 palcov a v pohode by mi stačil aj 15.6 palc. takže 24 obrazovka mu je na veľké hovno a ani to nevyužije.... samozrejme že 10 je dačo úplne iné a toto by mu fakt nestačilo....

skus si este raz precitat moj prispevok ...
o malych obrazovkach hovorim v suvislosti s netbookmi :)
Scot2
14.09.11,15:32
aha tak to máš pravdu:) sry noo:) ja som to pochopil tak že aj NTB aj net, ešte raz prepáč:P