harleydavidson
14.09.11,20:21
Čaute poraďáci,

potrebujem poradiť v jednej veci. Prerábame činžiakové bytové jadro, na ktoré som si najal jedného majstra. Majster mi povedal, že všetok materiál ktorý pri prerábke spotrebuje, odloží z neho obal, aby mi ho vedel vyúčtovať. Hrubá stavba z iporu je o rozmere 184 x 263, výška 264 cm, vo vnútri je ešte jedna priečka dĺžky 184 a výšky 264 cm ktorá rozdeľuje WC od kúpeľne. Celá stavba je zasieťkovaná znútra aj zvonka Plocha spolu je cca 44 m2.. Na chodbe mám 9 prázdnych 25 kg vriec, prekvapuje ma, že bolo použitých viac druhov lepidla na obkladačky (pričom obkladačky sa nerobili) – a to:
2 x SOAS FLEX 25 kg vreco (lep na obklad a dlažbu)
2 x BAUMIT Baumacol Basic 25/kg vreco (práškové lepidlo na obklad)
2 x BAUMIT Planofix 25 kg/vreco (malta na pórobetón)
1 x BAUMIT Duo Contakt 25 kg/vreco (mineralna zmes na lepenie a stierkovanie fasádnych izolačných dosiek)
2 x MURENIX 25 kg/vreco (stavebné a obkladové lepidlo)
V piatok sa mám stretnúť s majstrom, chcem sa ho na to spýtať, celé sa mi to nepozdáva. Pripadá mi to, ako by do bytu nanosil použité prázdne vrecia....nechcem ho bezdôvodne obviniť, nevyznám sa v murárčine. Ale ešte predtým by som chcel poznať Váš nezávislí odborný názor, či na uvedenú stavbu je možné spotrebovať toľko materiálu a hlavne materiálu takého druhu (na lepenie obkladu).

Tak prosím, poradte, napíšte svoj názor...
Ďakujem.
220870
14.09.11,18:28
A čo všetko sa v tom byte robilo.Podlahy, murovky ,omietky atd.
marleau
14.09.11,18:29
Som síce stavbár,ale drevár,pretože murárčina mi nevonia.
Z toho dovodu reagujem na postup,akým ste si nechali zaobstarať materiál.Ak ste už neboli schopný ho zaobstarať vy,prečo ste si nevyžiadali bloky príp. faktúry,ale prázdne obaly?Podľa nich by ste si prípadne odkontrolovali prázdne vrecia.
Alebo:videli ste vynášať ho materiál do bytu alebo vás postavil pred hotovú vec?
220870
14.09.11,18:31
9 vriec nieje veľa skôr strašne málo.
Ice dive
14.09.11,18:48
no keď moji rodičia prerábali v dome špajzu na kúpeľňu tak do mini kúpeľne o rozmeroch cca 2,5 x 2,5 m šlo 16 dvadsaťpäťkilových vriec feinputzov, grobputzov a MVRky... kukal som ako puk, že na vyrovnanie cca 4 centrimetrov na stene sa spotrebuje toľko hmoty... kebyže pri tom vyrovnávaní nestojím, tak neverím, že to tam dali...

takže aj mne sa to zdá málo... čo dávate nad obklad? normálnu omietku???
qwert1
14.09.11,18:56
tusim sa robi sietkovanie aj lepidlom ale aky typ netusim ..
jednozlozkove lepidlo co som kupil na porobeton ma na obale keratmel
harleydavidson
14.09.11,19:05
A čo všetko sa v tom byte robilo.Podlahy, murovky ,omietky atd.

zatiaľ stojí len hrubá stavba byt. jadra, ktorá je osieťkovaná....
harleydavidson
14.09.11,19:12
Som síce stavbár,ale drevár,pretože murárčina mi nevonia.
Z toho dovodu reagujem na postup,akým ste si nechali zaobstarať materiál.Ak ste už neboli schopný ho zaobstarať vy,prečo ste si nevyžiadali bloky príp. faktúry,ale prázdne obaly?Podľa nich by ste si prípadne odkontrolovali prázdne vrecia.
Alebo:videli ste vynášať ho materiál do bytu alebo vás postavil pred hotovú vec?

pracuje s tým materiálom denne, myslíte že by mal problém zaobstarať pre mňa bloky? Bloky mi samozrejme predložiť má...
Časovo som dosť zaneprázdmený, mat. som ho nevidel vynášať do bytu...ale to tiež samozrejme neznamená že ma chce okôlamať...len som trochu prekvapený, že použil materiál na lepenie obkladu....
harleydavidson
14.09.11,19:14
no keď moji rodičia prerábali v dome špajzu na kúpeľňu tak do mini kúpeľne o rozmeroch cca 2,5 x 2,5 m šlo 16 dvadsaťpäťkilových vriec feinputzov, grobputzov a MVRky... kukal som ako puk, že na vyrovnanie cca 4 centrimetrov na stene sa spotrebuje toľko hmoty... kebyže pri tom vyrovnávaní nestojím, tak neverím, že to tam dali...

takže aj mne sa to zdá málo... čo dávate nad obklad? normálnu omietku???

ano, normálnu omietku....
Ice dive
14.09.11,19:19
ano, normálnu omietku....
tak si treba ešte voľajaké vrecká prirátať:)
harleydavidson
14.09.11,19:21
9 vriec nieje veľa skôr strašne málo.

povedzme že 9 vriec nie je veľa, ale toľko druhov? ono mi to pripada, ako keby mal zvyšky z iných fušiek...a u mňa to použil...
marjankaj
14.09.11,19:34
Hm... A s kým ťa to klame ten tvoj murár?:rolleyes:
harleydavidson
14.09.11,19:51
Hm... A s kým ťa to klame ten tvoj murár?:rolleyes:


myslíš že som tak trošku paranoidný ?:D

keď aj niekde ušetril a následne u mňa použil, nevadí, je to jeho šikovnosť. Za mat. musím zaplatiť tak či tak. Ide mi hlavne o to, aby mi to tam v rámci "hospodárnosti" nepomiešal s niečím, čo nie je na to určené....mýli ma to, že je použitých 7 vriec na lepenie obkladu, pričom obklady ešte nelepil...
rudopp
14.09.11,19:57
myslíš že som tak trošku paranoidný ?:D

keď aj niekde ušetril a následne u mňa použil, nevadí, je to jeho šikovnosť. Za mat. musím zaplatiť tak či tak. Ide mi hlavne o to, aby mi to tam v rámci "hospodárnosti" nepomiešal s niečím, čo nie je na to určené....mýli ma to, že je použitých 7 vriec na lepenie obkladu, pričom obklady ešte nelepil...

Pozri :
- buď to vieš (a nebudeš pýtať takú sprostosť ako prázdne vrecia)
- alebo to nevieš (a ak chce, aj tak ťa oklame) a musíš sa spoľahnúť.

Nabudúce to nerieš v drobnom (koľko akého materiálu a s čím a odkiaľ ), ale v celku :
odtiaľ potiaľ
takto to musí vyzerať
koľko to bude stáť.

PS
Tieto "mudrovačky" sú ako od "ženy z domácnosti"
marjankaj
14.09.11,20:16
myslíš že som tak trošku paranoidný ?:D

keď aj niekde ušetril a následne u mňa použil, nevadí, je to jeho šikovnosť. Za mat. musím zaplatiť tak či tak. Ide mi hlavne o to, aby mi to tam v rámci "hospodárnosti" nepomiešal s niečím, čo nie je na to určené....mýli ma to, že je použitých 7 vriec na lepenie obkladu, pričom obklady ešte nelepil...

To si mal hneď povedať, že si muž.:rolleyes: A je aspoň fešný ten "tvoj" murár?:---
harleydavidson
14.09.11,20:47
Pozri :
- buď to vieš (a nebudeš pýtať takú sprostosť ako prázdne vrecia)
- alebo to nevieš (a ak chce, aj tak ťa oklame) a musíš sa spoľahnúť.

Nabudúce to nerieš v drobnom (koľko akého materiálu a s čím a odkiaľ ), ale v celku :
odtiaľ potiaľ
takto to musí vyzerať
koľko to bude stáť.

PS
Tieto "mudrovačky" sú ako od "ženy z domácnosti"

OK, ak sa teda tomu rozumieš, skús odpovedať na moju otázku ohľadom použitého materiálu.

Inak tie prázdne vrecia nie je môj nápad.
harleydavidson
14.09.11,20:53
To si mal hneď povedať, že si muž.:rolleyes: A je aspoň fešný ten "tvoj" murár?:---

chceš jeho číslo??:D
rudopp
15.09.11,04:45
OK, ak sa teda tomu rozumieš, skús odpovedať na moju otázku ohľadom použitého materiálu.

Inak tie prázdne vrecia nie je môj nápad.

1, Ty si trafený (ty to vidíš fyzicky / ja nie - - ty to nevieš / odo mňa pýtaš)
2,
Použi zákon zachovania hmoty a malú násobilku = objem postaveného materiálu NEMôŽE byť menší, ako objem doneseného.

3, A nie som murár, aby som z voleja vedel, či tie lepidlá (to by si musel minimálne menovite čo s čím bolo zmiešané) spolu áno, alebo nie.

4, A prečo nezájdeš do stavebnín a neopýtaš sa, že či to s tým zmiešané má logiku.

Btw : Už si počul, že niekedy sa do betónu primiešava Duvilax:D:D:D (to ti je také tekuté lepidlo) ???????????
220870
15.09.11,05:09
Na murovku minie cca 35-50kg lepidla.Na sieťkovanie cca 3,5-4 kg na m2(záleží od toho aké krivé boly tvárnice.+ treba nejakú maltu na vyrovnanie betonového poteru,v 99%prípadoch býva extrémne krivý.To, že pomiešal rôzne druhy lepidiel nieje zlé.Na murovku sa používa iné lepidlo ,ako na sieťkovanie ,kde pôjde obklad a iné, kde nepôjde obklad.Podľa mňa použil veľmi málo lepidla, skôr by som bol na vašom mieste rád.
harleydavidson
15.09.11,10:53
1, Ty si trafený (ty to vidíš fyzicky / ja nie - - ty to nevieš / odo mňa pýtaš)
2,
Použi zákon zachovania hmoty a malú násobilku = objem postaveného materiálu NEMôŽE byť menší, ako objem doneseného.

3, A nie som murár, aby som z voleja vedel, či tie lepidlá (to by si musel minimálne menovite čo s čím bolo zmiešané) spolu áno, alebo nie.

4, A prečo nezájdeš do stavebnín a neopýtaš sa, že či to s tým zmiešané má logiku.

Btw : Už si počul, že niekedy sa do betónu primiešava Duvilax:D:D:D (to ti je také tekuté lepidlo) ???????????

miesto toho navážania sa a irónie, by si radšej mohol napísať k veci. Ak nevieš poradiť, tak radšej nič nepíš....nič osobne, ale takýchto chytrákov mám najradšej...
harleydavidson
15.09.11,10:55
Na murovku minie cca 35-50kg lepidla.Na sieťkovanie cca 3,5-4 kg na m2(záleží od toho aké krivé boly tvárnice.+ treba nejakú maltu na vyrovnanie betonového poteru,v 99%prípadoch býva extrémne krivý.To, že pomiešal rôzne druhy lepidiel nieje zlé.Na murovku sa používa iné lepidlo ,ako na sieťkovanie ,kde pôjde obklad a iné, kde nepôjde obklad.Podľa mňa použil veľmi málo lepidla, skôr by som bol na vašom mieste rád.


ďakujem, tak je to teda asi všetko OK :)....tá moja paranoja :D
tommi_d
15.09.11,11:57
Som síce stavbár,ale drevár,pretože murárčina mi nevonia.
Z toho dovodu reagujem na postup,akým ste si nechali zaobstarať materiál.Ak ste už neboli schopný ho zaobstarať vy,prečo ste si nevyžiadali bloky príp. faktúry,ale prázdne obaly?Podľa nich by ste si prípadne odkontrolovali prázdne vrecia.
Alebo:videli ste vynášať ho materiál do bytu alebo vás postavil pred hotovú vec?

pretože u nás je národný šport kupovať akože "bez dane" a tým pádom bločky a ani faktúry nemáš...
iv@n
16.09.11,11:31
na kúpelni by som 5 vreciek lepidla hore dole neriešil, oberie ťa aj tak ;-)