dajpokoj
14.09.11,21:04
Zdravim, chcel by som poprosiť o radu pri reklamácií prístrešku pre auto, ktorý mi stavala partia živnostníkov a po roku užívania som si všimol, že stojky už nie su rovno, ale sú naklonené všetky do jedného smeru. Kedže prístrešok je blízko susedovho domu, bojim sa, že s blížiacou sa zimou môže spadnúť a tým spôsobiť ešte väčšie škody, kedže by spadol na susedovu fasadu.
Splnil som si oznamovaciu povinnosť a musel som dokladať všetky možne dokumenty na obecný úrad vrátane kto mi to bude stavať, kto mi bude robiť stavebný dozor.....

chcel by som adresovať šefovi robotníkov nejaký dopis s tým, že si to dám opraviť na vlastné náklady a následne moje výdavky budem žiadať preplatiť od nich.
vedel by mi niekto poradiť ako by to malo zhruba vypadať a aký zákon to vlastne rieši? dakujem.
Chobot
14.09.11,20:16
Zdravim, chcel by som poprosiť o radu pri reklamácií prístrešku pre auto, ktorý mi stavala partia živnostníkov a po roku užívania som si všimol, že stojky už nie su rovno, ale sú naklonené všetky do jedného smeru. Kedže prístrešok je blízko susedovho domu, bojim sa, že s blížiacou sa zimou môže spadnúť a tým spôsobiť ešte väčšie škody, kedže by spadol na susedovu fasadu.
Splnil som si oznamovaciu povinnosť a musel som dokladať všetky možne dokumenty na obecný úrad vrátane kto mi to bude stavať, kto mi bude robiť stavebný dozor.....

chcel by som adresovať šefovi robotníkov nejaký dopis s tým, že si to dám opraviť na vlastné náklady a následne moje výdavky budem žiadať preplatiť od nich.
vedel by mi niekto poradiť ako by to malo zhruba vypadať a aký zákon to vlastne rieši? dakujem.

Mal si na to projekt? Alebo to robila tá partia len tak "od oka"?
dajpokoj
15.09.11,03:01
musel som dat presne rozmery na stavebný úrad ako aj bokorys, pôdorys. vlastne sme sa dohodli aku mam predstavu a oni si objednali drevo, prisli zabetonovat stojky, vlastne vsetko spravili oni.
marleau
15.09.11,07:00
Foto by sa nenašlo?
Ja staviam takéto veci,to,čo píšete,bude možno ľahko opraviteľné.
Naozaj rád by som to videl.
220870
15.09.11,07:08
Čo to stavali drevennú šopu?Máte faktúru?Máte projekt?Máte preberací protokol?
jelalim
15.09.11,07:29
nešpekulovať nad vlastnou opravou, máte to v záruke, reklamovať písomne nech sa starajú oni.


Ináč tiež by ma to zaujmalo, pošli nám foto.
marleau
15.09.11,11:21
Možno stačí prirobiť vzpery medzi stĺpmi a trámami....