džirip
15.09.11,13:41
Zdravím Vás, mám otázku.
Mám pozemok, ktorý je umiestnený mimo zastavaného územia obce, orná pôda, 950 m2.Chcem pozemok ohradiť ,vysadiť pár stromčekov a postaviť záhradný domček do 25m2.Oplotiť kvôli škodám spôsobenými zverou, ktoré sa opakujú každoročne. Vymáhať škody o PZ je nemožné. Podľa Z.z 220/2004 ,aký paragraf je na to .
kezeso
16.09.11,11:46
http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/zakon-o-ochrane-a-vyuzivani-polnohospodarskej-pody/

Myslím, že to čo ty hľadáš, tam nie je. Skús čítať.
MrSpok
30.09.12,14:15
Džirip ako si postúpil v tejto veci?! Riešim rovnakú vec len ten pozemok je väčší... a nachádza sa cca 200m za tabuľou obce.
Takže by ma to dosť zaujímalo...
Chcem si pozemok oplotiť a vysadiť rastliny a plodiny...
wagner
30.09.12,18:45
Džirip ako si postúpil v tejto veci?! Riešim rovnakú vec len ten pozemok je väčší... a nachádza sa cca 200m za tabuľou obce.
Takže by ma to dosť zaujímalo...
Chcem si pozemok oplotiť a vysadiť rastliny a plodiny...
Oplotenie je drobná stavba - na to by Ti obec mala dať súhlas. S tým, že oplotenie je kvôli ochrane proti zveri.
MrSpok
01.10.12,04:01
Myslím si že stačí len ohlásenie
§ 55(1) Stavebné povolenie sa vyžaduje, pokiaľ tento zákon a vykonávacie predpisy k nemu alebo osobitné predpisy neustanovujú inak, pri stavbách každého druhu bez zreteľa na ich stavebnotechnické vyhotovenie, účel a čas trvania; stavebné povolenie sa vyžaduje aj pri zmene stavieb, najmä pri prístavbe, nadstavbe a pri stavebných úpravách.

(2) Ohlásenie stavebnému úradu postačí

a) pri jednoduchej stavbe, jej prístavbe a nadstavbe, ak tak určil stavebný úrad v územnom rozhodnutí,
b) pri drobných stavbách, ktoré plnia doplnkovú funkciu k hlavnej stavbe a ktoré nemôžu podstatne ovplyvniť životné prostredie;
c) pri stavebných úpravách, ktorými sa podstatne nemení vzhľad stavby, nezasahuje sa do nosných konštrukcií stavby, nemení sa spôsob užívania stavby a neohrozujú sa záujmy spoločnosti;