BIZAL
16.09.11,08:05
Dobry den,

existuje mnoho nazorov ohladom jedenia pred plavanim. Jedni vravia, ze je to velmi nebezpecne a ini, ze potrebne kvoli energii. Studie vraj vyvratili nebezpecenstvo jedenia pred plavanim. Mate niekto skusenost? Aky je vas nazor?
lujza.j
16.09.11,08:01
no ja to mam v hlave uložené tak, že pre akýmkoľvek cvičením nepchám;) štúdie som nečítala žiadne a aj keby smerovali k tomu že je prípustné sa pred plávaním najesť tak ja teda určite nie, ani si to neviem predstaviť že by som plávala v plným bachorom:D:D
BIZAL
16.09.11,08:11
no ja to mam v hlave uložené tak, že pre akýmkoľvek cvičením nepchám;) štúdie som nečítala žiadne a aj keby smerovali k tomu že je prípustné sa pred plávaním najesť tak ja teda určite nie, ani si to neviem predstaviť že by som plávala v plným bachorom:D:D

vraj ide az o 4 hodiny pred plavanim a...clovek moze aj zomriet
lujza.j
16.09.11,08:46
vraj ide az o 4 hodiny pred plavanim a...clovek moze aj zomriet

fúha, 4h je dosť:eek: a až taký následok:rolleyes:no ja napríklad chodím cvičiť tak cca. na 18.30h posledné jedlo tak o 13h, ja pred cvičením tak cca. 1h,1,5h pijem kávu je to prípustné a aj sa doporučuje a aj tak ked hopsám ju cítim, ale ťažko mi nie je.
káva je u mňa presso;)
pasuliatko
16.09.11,09:21
ak chceš rýchlejšie klesať ku dnu sa najedz :D
ale nie... ja si nemyslím,že by to tak bolo...
niečo ľahké si dať môžeš neuškodí ti to.... a určite nie,že môžeš zomrieť...
buchač
16.09.11,09:47
Dobry den,

existuje mnoho nazorov ohladom jedenia pred plavanim. Jedni vravia, ze je to velmi nebezpecne a ini, ze potrebne kvoli energii. Studie vraj vyvratili nebezpecenstvo jedenia pred plavanim. Mate niekto skusenost? Aky je vas nazor?

...he ...

To jedenie pred nejakou športovou činnosťou sa týka nielen plávania ...
Záleží ale aj od toho , čo si dotyčný jedinec predstavuje pod tým pojmom ...

Jedno je isté ...vrcholový športovci sa určite pár hodín pred výkonom určite nenajedia do sýtosti ...skôr nejaké ľahké jedlo , ale zasa kalorické a s dostatkom energie ...
Síce po poslednom výkone našich futbalistov mám dojem ,že sa statočne napchali strapačiek s kyslou kapustou alebo bryndzou ...;):rolleyes::---

Na druhej strane ale na kúpaliskách vidno mládežníkov , že sa hamburgermi natlačia a peč ho , davaj do vody ...ešte som nepočul,že by sa niekto následkom toho utopil ...

...a štúdie ????........na tie sa je potrebné z vysoka oné ....
...sú určite odniekiaľ z Ameriky ...zasa teplú vodu vynašli , niekto sa potreboval realizovať ...
lujza.j
16.09.11,09:51
...no,ale zase mládežníci na kúpaliskách ktorí sa pchajú hambčami, sa tam chodia
prsiť a nafukovať-predvádzať, seriózne bazénové dlžky tam asi nedajú:D
buchač
16.09.11,13:38
...ozaj ...


...tak ma pri tej mojej robote napadlo , že onehdá bolo mnoho názorov ohľadom sexu pred športovou činnosťou ...:confused:

Svojho času ( nie je podstatná oblasť športu ) sa tréner tej alebo onej reprezentácie vyjadroval v duchu zákazu sexu a jeho rival zasa zobral na celé podujatie manželky a priateľky športovcov ...
Na výkone jedných alebo druhých to ale nejak nebolo poznať ...;)


...takže teraz ako ...??? :rolleyes:
BIZAL
16.09.11,14:14
Tam bolo nieco o tom ako sa krv hromadi v tele /zaludku, ci creve.../ a neokyslici mozog...tym padom ides ku dnu...
marjankaj
16.09.11,14:17
Tam bolo nieco o tom ako sa krv hromadi v tele /zaludku, ci creve.../ a neokyslici mozog...tym padom ides ku dnu...

No zase prázdna hlava by mala udržať na hladine.:---
Bionda
16.09.11,14:23
.. s tým jedením je to fakt, pred cvičením - akýmkoľvek by sa jesť nemalo, vezmite si to úplne logicky- keď sa najeme- krv smeruje do žalúdka - začnete cvičiť a hop- krvička v hlávke chýba - nevoľnosť zaručená...
Verte- bola som zvedavá ( a to som si len ľahké raňajky dala ) , že vyskúšam - postavila som sa na stroj a ozaj som po chvíľke myslela, že umriem :D ... s nohami hore som strávila nejaký čas- aby som to predýchala... :D
BIZAL
16.09.11,14:25
.. s tým jedením je to fakt, pred cvičením - akýmkoľvek by sa jesť nemalo, vezmite si to úplne logicky- keď sa najeme- krv smeruje do žalúdka - začnete cvičiť a hop- krvička v hlávke chýba - nevoľnosť zaručená...
Verte- bola som zvedavá ( a to som si len ľahké raňajky dala ) , že vyskúšam - postavila som sa na stroj a ozaj som po chvíľke myslela, že umriem :D ... s nohami hore som strávila nejaký čas- aby som to predýchala... :D

no aha...cize je pravda, ze clovek moze aj zomriet ak nie je nikto po blizku
marjankaj
16.09.11,14:33
no aha...cize je pravda, ze clovek moze aj zomriet ak nie je nikto po blizku

Také sa stáva aj zdravému človeku.:cool:

Kto pil umrel. Kto nepil umrel tiež.:rolleyes:
buchač
16.09.11,14:50
Tam bolo nieco o tom ako sa krv hromadi v tele /zaludku, ci creve.../ a neokyslici mozog...tym padom ides ku dnu...
...zbohom zdravý rozum ...

.. s tým jedením je to fakt, pred cvičením - akýmkoľvek by sa jesť nemalo, vezmite si to úplne logicky- keď sa najeme- krv smeruje do žalúdka aj nižšie - začnete cvičiť a hop- krvička v hlávke chýba - nevoľnosť zaručená...
Verte- bola som zvedavýá ( a to som si len ľahké raňajky dala ) , že vyskúšam - postavila som sa na stroj a ozaj som po chvíľke myslela, že umriem :D ... s nohami hore som strávila nejaký čas- aby som to predýchala... :D
...:rolleyes:
Tweety
16.09.11,14:51
no aha...cize je pravda, ze clovek moze aj zomriet ak nie je nikto po blizku
Je notoricky známe, že pred plávaním sa nemá veľa jesť a piť(hlavne alhokolické nápoje):)
marjankaj
16.09.11,14:57
Je notoricky známe, že pred plávaním sa nemá veľa jesť a piť(hlavne alhokolické nápoje):)

Notorikom je známe, že keď sa pije, tak sa nemá liezť do vody.:---:D
BIZAL
16.09.11,14:58
Notorikom je známe, že keď sa pije, tak sa nemá liezť do vody.:---:D
len do sauny
Tweety
16.09.11,14:59
len do sauny
Žeby z blata do kaluže?:mad:
Len tak naokraj. BIZAL, kam Ty chodíš na tie zvláštne, až bizardné otázky?, minule tá o tunelovaní, terazky o jedení pred plávaním.
BIZAL
16.09.11,15:01
Žeby z blata do kaluže?:mad:
mam taky zazitok zo sauny v Irsku. samy pijak, opijete sa v saune. blazni, ani tam si pokoj nedaju...
BIZAL
16.09.11,15:03
Žeby z blata do kaluže?:mad:
Len tak naokraj. BIZAL, kam Ty chodíš na tie zvláštne, až bizarné otázky?, minule tá o tunelovaní, terazky o jedení pred plávaním.

som zvedava a co neviem, nehanbim sa opytat. o tunelovani mi nebolo jasne a to s tym plavanim...plavam roky a len pred dvoma rokmi ma takto kamarat vystrasil, ze sa pre istotu pytam. nechcem zomriet v bazene ani v padajucom vytahu...
Tweety
16.09.11,15:03
mam taky zazitok zo sauny v Irsku. sami pijak, opijete sa v saune. blazni, ani tam si pokoj nedaju...
Samý pijak a Ty jediná triezva:--- medzi nimi, či ako? Fakt bizarná situácia.
BIZAL
16.09.11,15:05
Samý pijak a Ty jediná triezva:--- medzi nimi, či ako? Fakt bizardná situácia.
by som si nedovolila pit pred a pocas...az po
Tweety
16.09.11,15:08
som zvedava a co neviem, nehanbim sa opytat. o tunelovani mi nebolo jasne a to s tym plavanim...plavam roky a len pred dvoma rokmi ma takto kamarat vystrasil, ze sa pre istotu pytam. nechcem zomriet v bazene ani v padajucom vytahu...
A ako teda plávaš, hladná, polosýta, či sýta, že si sa tak vystrašila?
buchač
16.09.11,15:10
som zvedava a co neviem, nehanbim sa opytat. o tunelovani mi nebolo jasne a to s tym plavanim...plavam roky a len pred dvoma rokmi ma takto kamarat vystrasil, ze sa pre istotu pytam. nechcem zomriet v bazene ani v padajucom vytahu...

...od plávania k umieraniu ....:confused:

Pýtam sa len tak pre istotu ...nechceš umrieť v bazéne , vo výťahu ....hm , čo keď Ťa trafí hladný plavec , vracajúci sa z kupka ....samozrejme vo výťahu , nakoľko už od hladu je nervózny jak ten pes...???
... a aj na prechode pre chodcov môžeš k úrazu dôjsť , aj tam - aj hentam................................... ...........ozaj , aby som nezabudol , tak eventuálne ....áno - presne , aj tam ...:rolleyes:
marjankaj
16.09.11,15:11
by som si nedovolila pit pred a pocas...az po

Po čom?:rolleyes:

Teda v tých írskych saunách toho navyvádzajú. A potom u nás im je dobrá aj fontána.:---
Tweety
16.09.11,15:11
Po čom?:rolleyes:
Šak jasné, nie? Po plávaní aj po m......, vtedy to chutí najlepšejšie.:--- ALe kedže sa píše o plávaní, tak určite myslela len na to, resp. po ňom.
BIZAL
16.09.11,15:12
A ako teda plávaš, hladná, polosýta, či sýta, že si sa tak vystrašila?
no..tych vyse 10 rokov som plavala hocikedy, nemyslela som na to kedy som jedla a nic sa mi nestalo. odkedy viem o nebezpecenstve, tak 4 hodiny pred nejem. ale niekedy mam pocit, ze mi aj za 4 hodiny este nevytravilo a mam v bazene stres ak som sama a plavcik nedozera. a niekedy som v bazene taka hladna, ze mi je az zle, to je v pripadoch ak napriklad sa rano nestihnem najest a na bazen idem az o druhej, tak nejem prakticky od minuleho dna. preto som chcela vediet, ci je to az take nebezpecne...pretoze ten znamy povedal, ze ani pit nesmiem 4 hodiny.
BIZAL
16.09.11,15:14
Po čom?:rolleyes:

Teda v tých írskych saunách toho navyvádzajú. A potom u nás im je dobrá aj fontána.:---
po saune, sporte, praci, povinnostiach...a hlavne ak som vesela, nikdy nie ak su problemy
Tweety
16.09.11,15:14
no..tych vyse 10 rokov som plavala hocikedy, nemyslela som na to kedy som jedla a nic sa mi nestalo. odkedy viem o nebezpecenstve, tak 4 hodiny pred nejem. ale niekedy mam pocit, ze mi aj za 4 hodiny este nevytravilo a mam v bazene stres ak som sama a plavcik nedozera. a niekedy som v bazene taka hladna, ze mi je az zle, to je v pripadoch ak napriklad sa rano nestihnem najest a na bazen idem az o druhej, tak nejem prakticky od minuleho dna. preto som chcela vediet, ci je to az take nebezpecne...pretoze ten znamy povedal, ze ani pit nesmiem 4 hodiny.
To si robil určite srandu. :--- Netreba hneď veriť všetkému.
marjankaj
16.09.11,15:15
Šak jasné, nie? Po plávaní aj po m......, vtedy to chutí najlepšejšie.:--- ALe kedže sa píše o plávaní, tak určite myslela len na to, resp. po ňom.

No nie som istý.:--- Zostalo to akési nedopovedané. :rolleyes: Ja som z toho vydedukoval zmiešanú saunu.:---:D
BIZAL
16.09.11,15:15
...od plávania k umieraniu ....:confused:

Pýtam sa len tak pre istotu ...nechceš umrieť v bazéne , vo výťahu ....hm , čo keď Ťa trafí hladný plavec , vracajúci sa z kupka ....samozrejme vo výťahu , nakoľko už od hladu je nervózny jak ten pes...???
... a aj na prechode pre chodcov môžeš k úrazu dôjsť , aj tam - aj hentam................................... ...........ozaj , aby som nezabudol , tak eventuálne ....áno - presne , aj tam ...:rolleyes:

hehe, ale na prechode sa neohrozim zamerne, coz plny bachor v bazene je moja vina
Tweety
16.09.11,15:17
:---
No nie som istý.:--- Zostalo to akési nedopovedané. :rolleyes: Ja som z toho vydedukoval zmiešanú saunu.:---:D
Veď aj ja som v príspevku písala, že oni boli opití(písala už ona) a ona jediná triezva.:--- Veď niekto musí mať rozum, či?
BIZAL
16.09.11,15:18
To si robil určite srandu. :--- Netreba hneď veriť všetkému.

podla mna nie, pretoze on je Grek a plava kazdy den a robi to tak isto
BIZAL
16.09.11,15:19
:---
Veď aj ja som v príspevku písala, že oni boli opití(písala už ona) a ona jediná triezva.:--- Veď niekto musí mať rozum, či?
no nemyslite si, ze som tam bola viac ako 2 minuty. prasata irske
Tweety
16.09.11,15:19
podla mna nie, pretoze on je Grek a plava kazdy den a robi to tak isto
Nejesť by som ešte pochopila, ale 4 hod. nepiť, to už nepochopím.:)
marjankaj
16.09.11,15:19
:---
Veď aj ja som v príspevku písala, že oni boli opití(písala už ona) a ona jediná triezva.:--- Veď niekto musí mať rozum, či?

No to je už rozum.:confused: Triezva sa zamiešať medzi opitých chlapov a ešte k tomu v saune.:---:D
marjankaj
16.09.11,15:23
no nemyslite si, ze som tam bola viac ako 2 minuty. prasata irske

Už to radšej nevysvetľuj, lebo sa zamotáš ešte viac.:--- Že dve minúty:rolleyes:
lujza.j
16.09.11,15:23
No to je už rozum.:confused: Triezva sa zamiešať medzi opitých chlapov a ešte k tomu v saune.:---:D

možno boli na "druhom brehu":D:D
BIZAL
16.09.11,15:26
Už to radšej nevysvetľuj, lebo sa zamotáš ešte viac.:--- Že dve minúty:rolleyes:

a vysvetlim:D vosla som, pokukala, zacitila, porozmyslala a vysla
marjankaj
16.09.11,15:29
a vysvetlim:D vosla som, pokukala, zacitila, porozmyslala a vysla

No mohla si aj zostať. Asi nebol záujem. A my sme prišli o zážitky.:mee:
BIZAL
16.09.11,15:36
No mohla si aj zostať. Asi nebol záujem. A my sme prišli o zážitky.:mee:

zaujem by aj bol, maximalne sa tak s palicou dotknut
marjankaj
16.09.11,15:38
zaujem by aj bol, maximalne sa tak s palicou dotknut

Tak to by boli neslušáci, jemne povedané.:---
BIZAL
16.09.11,15:39
Tak to by boli neslušáci, jemne povedané.:---
:D:D:D:D:D:D:D:Dja ich, nie oni mna!!!!!!!!!
marjankaj
16.09.11,15:42
:D:D:D:D:D:D:D:Dja ich, nie oni mna!!!!!!!!!

Takže záujem bol a oni nič?:--- No toto:rolleyes:
BIZAL
16.09.11,15:50
Ja tu taku nevinnu otazocku...ci neumriem pri plavani a nakoniec sa mi dnes bude v noci snivat ako ma dohana tlupa spitych, spotenych Irov
buchač
16.09.11,17:11
no.....pretoze ten znamy povedal, ze ani pit nesmiem 4 hodiny.

....Ty si asi fakt nenie comlet ....:confused:

...to keď Ti povie ........." skoč do studne "......tak skočíš ...





P.S.:
...štve ma takáto téma ...totálna kravina , balada o h...e....sorry , ale klikám na vyriešené
marjankaj
16.09.11,18:16
Ja tu taku nevinnu otazocku...ci neumriem pri plavani a nakoniec sa mi dnes bude v noci snivat ako ma dohana tlupa spitych, spotenych Irov

To mi pripomína jedno slovenské príslovie o kukurici.:rolleyes:Len si neviem presne spomenúť:rolleyes:
marjankaj
16.09.11,18:38
P.S.:
...štve ma takáto téma ...totálna kravina , balada o h...e....sorry , ale klikám na vyriešené

Nepomôže, zajtra založí aspoň štyri ďalšie.:eek:
buchač
16.09.11,19:19
Nepomôže, zajtra založí aspoň štyri ďalšie.:eek:

...ľahká pomoc...:rolleyes:

Založím si ďalšie 3 ( tri ) nové nicky ....vyklikám , poriešim raz - dva ....nema problema ...
misstka
16.09.11,19:40
ja som len laik, ale podľa mňa tu platí to čo pri každom športe, že sa netreba pred športom veľmi prejedať, lebo potom pri fyzickej námahe ti môže ostať zle. ak športuješ na "zemi" tak okamžite prestaneš, v najhoršom prípade spadneš, ale ak si niekde v strede nejakého 2,5 metrového bazéna nastáva problém, lebo prestať plávať nemôžeš, lebo sa utopíš. takže pre vlastnú bezpečnosť prejedať sa neoplatí, treba si dať len nejaké malé občerstvenie v prípade, že si veľmi hladná, ak nie tak jesť až po plávaní. s tým pitím mi to príde ako hlúposť, ja pijem denne dosť veľa, keby som napríklad v lete nepila 4 hodiny pred plávaním, tak odkvacnem vo vode práve kvôli tomu, že by som nič nepila...
BIZAL
19.09.11,07:22
....Ty si asi fakt nenie comlet ....:confused:

...to keď Ti povie ........." skoč do studne "......tak skočíš ...





P.S.:
...štve ma takáto téma ...totálna kravina , balada o h...e....sorry , ale klikám na vyriešené

...ved sa nebavime o tebe:D