euro-peter
19.09.11,12:41
Nazdar poraďaci, potreboval by som vysvetliť - keď mi t-mobile ponúka internet v mobile 6€ za objem dat 312MB, čo je to objem dát?, alebo keď sa prihlásim do bankingu a urobím prevod, koľko miniem z 312MB? Ďakujem
melancton
19.09.11,12:20
je to velmi rozne. Najviac dat su multimedia (zvuk, video, obrazky) takze archiv tv joj cez to isto pozerat nemozes...

tato stranka: https://moja.tatrabanka.sk/cgi-bin/ibanking/start/ibanking.jsp
ked sa natiahne aj s obrazkami, tak to je 60kB = 0,06MB, takze teoreticky ju musis otvorit 5200-krat aby si minul ten objem dat. Stranky, kde je viac obrazkov si samozrejme spapaju viac dat atd.
marko182
19.09.11,16:47
Suhlasim s kolegom nado mnou. Pokial jedine, na co budes tie data vyuzivat je internet banking, tak sa vobec nemusis mat. To ani zdaleka nemas sancu minut.

Ja osobne by som banking na telefone nerobil, ale to uz je mimo tejto temy :)
Fero11
19.09.11,17:24
t-mobile su sialeny, ked chcu 6€ za 312MB
kergulaan
19.09.11,17:27
.....
Ja osobne by som banking na telefone nerobil, ale to uz je mimo tejto temy :)

Aj ked je to mimo temu tak by som chcel euro-petra upozorit na rizika internetbankingu cez takto mobilne zariadenia. Nehovoriac o tom ze cez mob telefon to je snad samovrazda.
Vacsinou maju banky overenie uctu cez prihlasovacie meno a heslo a nasledne cez sms s kodom. Cize ked ti niekto slohne / pozicia mobil, tak ti moze vybielit ucet aj pocas toho ked pojdes na zachod v restauracii.
Podla tvojej otazky predpokladam, ze nie si moc zbehly v PC / mobiloch a tak aj tvoje zabezpecenie mobilu bude heslo 1111 a nasledne pripojenie do banky si nechas v historii prehliadania, kde sa dostane aj taky diletant ako som ja, a to nehovorim uz o ludoch ktori su lepsi.
A ak mas na tel wifi a budes sa pripajat na nejakej verejnej nezabezpecenej sieti - no potes klobas.
Fero11
19.09.11,18:08
mimotemy najlepsie je nemat ucet a este lepsie ked nemas ani peniaze v banke, lebo na tebe zarabaju mozno prave ty, ktorym to najmenej doprajes
btw skutocne s mobilom chodit na IB, nieje najlepsie riesenie
euro-peter
20.09.11,15:50
Ďakujem za vysvetlenie a ešte by som chcel vedieť, ako je to s dlžkou pripojenia - aj vtedy mi klesajú MB?
marko182
20.09.11,16:20
Ďakujem za vysvetlenie a ešte by som chcel vedieť, ako je to s dlžkou pripojenia - aj vtedy mi klesajú MB?

Teoreticky nie, prakticky ano.
Predplateny objem dat je nezavisly od dlzky pripojenia, cize pokial nerobis ziadnu aktivitu na internete, tak by predplatene data nemali klesat. Ale na telefone, tak ako aj na pocitaci, bezia na pozadi aplikacie a procesy, ktore mozu prenasat nejake data aj bez toho, aby si o tom vedel. Napr. ked aplikacie kontroluju, ci neexistuje novsia verzia. Najistejsie je si pocas mesiaca priebezne sledovat spotrebu, cize kolko dat si uz v danom obdobi minul.