rbezko4
19.09.11,13:07
Idem vybudovat sachtu k studni a to pod terasou. pomocou DT tvarnic. Mam vykop so zakladovou doskou a vzhladom na znacny prebytok DTciek /20 cm/ a aj kvoli zabudovaniu tlakovej nadrze a osadeniu poklopu mi nevyhovuju prefabrikovane. Sachta bude mat vonkajsi a podorys 2x2,5 metra a svetlu vysku 1,75 m. Teren je strkopiesok a nebude sa po nej jazdit autami. Zasyp aj s tep. izolaciou zhora bude cca 30 cm. Potreboval by som poradit akymi minimalnimy drotmi viazat DTvo zvislom smere a ich pocet na 1m a taktiez hrubku drotu vo vodorovnom smere,a ich pocet, ci 1al 2. Predpokladam ze obe armatury /zvisla aj horizontalna/ by maly byt co najblizsie k vnutornej stene DT smerom do sachty. A taktiez mi ide napojenie stien na hornu dosku ktora bude podsalovana a liata. Teda o vyvedenie vyztuze zo stien do dosky. A armovanie tejto dosky by som nechal zas nabuduce..., nech toho nie je na 1.krat vela :o Vopred dakujem za Vase rady ....
220870
19.09.11,15:48
1 roxor o hrúbke 10 mm na 1m vertikálne(do každého druhého DT).Vodorovne 2 ks 6mm roxor do každého radu DT.
rbezko4
20.09.11,00:43
Dakujem za pomoc, Usetrili ste mi vzhladom na moj predimenzovany ,,odhad,,. Tak este pridam po tyci aj do kazdeho rohu a budem kludne spavat... Cital som aj zopar Vasich inych prispevkov a usudzujem, ze Vasa rada je sofistikovana.
marcuso
21.09.11,18:19
min. zvisla vystuz podla normy je cca prut 10 mm kazdych 30 cm. Ak chces setrit za kazdu cenu, tak daj zvisle zelezo kazdych 50 cm, teda do kazdej tvarnice jedno na ohybanu stranu. 1 roxor na 1bm je fakt malo! Vodorovne suhlasim.