Kora22
19.09.11,14:29
Máme maličkú vstupnú chodbičku, skôr je to akési závetrie (cca 1,7 x 1,6m) a potom ešte kúsok ďalšej chodby
(cca 3,5 x 2 šírka). Vzhľadom k tomu, že je to malý priestor a radiátory by ho ešte zmenšili, uvažovala som o elektrickej rohoži. Počula som o tom, vraj si to dávajú aj ľudia v bytovkách, napr.do kúpeľní, čiže by som predpokladala, že nie je potrebné mať nejako špeciálne zníženú podlahu. Náš dom je novostavba a onedlho pôjdeme robiť kúrenie. Svokor mi povedal, že vraj také niečo tam nemôže ísť, lebo vraj by sme mali nízko stropy. Vnútorná svetlosť by mala byť myslím 2,60  (klasická výška ako v bytovkách)  Na dlážke ešte zatiaľ nemáme ani poter. Kto má prosím s týmto skúsenosti, resp.by vedel poradiť niečo vhodné? Ďakujem. 
Igi01
19.09.11,12:59
Elektrická vykurovacia rohož si vyžaduje len nepatrnú hrúbku podlahy, nalepí sa priamo na bet.poter a zaleje sa kvalitnejšou niveliz. stierkou
alebo zastierkuje flex. lepidlom a následne sa nalepí dlažba. Drevenú podlahu nedoporučuje prakticky žiaden výrobca a iné podlahoviny musia mať na tento druh kúrenia atest / iné ,ako teplovodné kúrenie /.Ak to splníte,nemali by ste s tým mať absolútne žiaden problém
Kora22
21.09.11,05:23
Ďakujem za radu, potešila :)
Nie je to vhodné ani pod laminátovú plávajúcu podlahu? Díky
Kora22
21.09.11,05:41
Elektrická vykurovacia rohož si vyžaduje len nepatrnú hrúbku podlahy, nalepí sa priamo na bet.poter a zaleje sa kvalitnejšou niveliz. stierkou
alebo zastierkuje flex. lepidlom a následne sa nalepí dlažba. Drevenú podlahu nedoporučuje prakticky žiaden výrobca a iné podlahoviny musia mať na tento druh kúrenia atest / iné ,ako teplovodné kúrenie /.Ak to splníte,nemali by ste s tým mať absolútne žiaden problém


Ešte ma napadla otázočka: Myslíte, že by mohla postačiť na vykúrenie tých vstupných chodbičiek, v rozmeroch aké som uviedla, iba tá el.vykurovacia rohož? Nebolo by tam v zime veľmi chladno? A ešte som sa dočítala o nejakých odporových el.vykurovacích kábloch (vraj ten istý princíp ako rohož), ale tie vraj vyjdú oveľa lacnejšie, nemáte o tom nejaké info, resp.skúsenosť? Ďakujem.
Igi01
22.09.11,17:50
Na lam. podlahu nedoporučujem. Pod tú by bolo vhodnejšie teplovodné kúrenie.Čo sa týka toho, či to ako jediný zdroj bude postačovať,myslím že v pohode.
lapejko
15.11.11,19:25
Ak môžem poradiť, v prípade ,že potery ešte len budú dajte teplovodnú podlahovku, z praxe poznám, že po prvom odpočte elektriny zákazníci rohože vypínajú...a majú studenú drahú podlahu. sú aj lacnejšie rohože od Fénix-u a Hakl-u.
botik
16.11.11,09:07
Ja mam tiez podobny problem a dnes som nasiel jednu dost zaujimavu vecicku, resp. mi kolega poradil a doniesol aj vzorku rohoze, je to tenke ako film a funguje to na baze infraziarenia. Nic sa nedava do poteru, iba sa to pouklada pod plavajucu podlahu, zapoji a ohrieva. Vid. link. Nemam to odskusane, iba radim.

http://www.fenix.sk/pages/sk/produkty/ecofilm-vykurovacie-folie/prehlad-vyrobkov-ich-pouzitie#ecofilmf
Kora22
28.02.12,22:18
Na lam. podlahu nedoporučujem. Pod tú by bolo vhodnejšie teplovodné kúrenie.Čo sa týka toho, či to ako jediný zdroj bude postačovať,myslím že v pohode.

Ďakujem za radu.
Kora22
28.02.12,22:20
Ak môžem poradiť, v prípade ,že potery ešte len budú dajte teplovodnú podlahovku, z praxe poznám, že po prvom odpočte elektriny zákazníci rohože vypínajú...a majú studenú drahú podlahu. sú aj lacnejšie rohože od Fénix-u a Hakl-u.

Ďakujem za postreh, tiež ma to napadlo, či to tak neskončí:)
Kora22
28.02.12,22:38
Ja mam tiez podobny problem a dnes som nasiel jednu dost zaujimavu vecicku, resp. mi kolega poradil a doniesol aj vzorku rohoze, je to tenke ako film a funguje to na baze infraziarenia. Nic sa nedava do poteru, iba sa to pouklada pod plavajucu podlahu, zapoji a ohrieva. Vid. link. Nemam to odskusane, iba radim.

http://www.fenix.sk/pages/sk/produkty/ecofilm-vykurovacie-folie/prehlad-vyrobkov-ich-pouzitie#ecofilmf

Ďakujem za link, mrkla som si, vyzerá to zaujímavo, vzhľadom k tomu, že som sa sem znovu dostala až po takej dlhej dobe, nezistili ste zatiaľ náhodou o tom produkte nič nové? Resp.už aj dáku vlastnú skúsenosť? Vopred díky za info:)
tommi_d
29.02.12,05:49
Kora uvádza, že bude mať teplovodné radiátorové vykurovanie v iných miestnostiach ako na chodbe. Takže si myslím, že na teplovodné vykurovanie chodbičky je to zbytočná komplikácia...
Na elektrické podlahové vykurovanie môže ísť v pohode laminátový parket, akurát sa predajcu treba spýtať či má atest na tento spôsob vykurovania a ešte pod laminát ide iná špeciálna podložka, to je všetko
kopretinka
29.02.12,07:04
chcem sa opýtať,môže sa dať nejaké podlahové kúrenie do kúpeľne,priamo do sprchového kúta? Pod nami je pivnica a vedľa vchod do domu,od vchodu nás delí iba jedna tehla,asi 10cm,je tam v zime v lete strašná zima.....díky
kopretinka
29.02.12,18:32
nikto nič?
tienik
29.02.12,20:52
samozrejme da, teda ak predpokladam ze ide o bezvanickovy kut