manus
19.09.11,20:40
Ahojte poraďáci, viete mi prosím poradiť aké máte skúsenosti s úrazovým poistením u detí? Tie moje majú poistku v ČSOB poisťovni (poistenie úrazu popri vedenia detského účtu), ale až teraz, keď mal syn úraz (našťastie menší) sa mi otvorili oči. Darmo sa nehovorí "Keď vtáčka lapajú pekne mu spievajú" - tak to bolo aj v mojom prípade. Tie zmluvy si môžte čítať 100x, aj tak z nich ako laik nič nevyčítate...
Preto sa chcem spýtať Vás, aby ste mi poradili ako ste spokojný/resp. nespokojný s tou Vašou. Chcem im totižto založiť nové úrazové poistenie, no snažím sa nájsť to najlepšie, a pre poistných poradcov sú práve tie ich produkty tie najlepšie!- takže ťažko sa mi rozhoduje, keď nemám skúsenosť...
Podeľte sa, prosím Vás, so svojimi skúsenosťami, ďakujem :)
Mária
manus
20.09.11,07:18
Prosím, nikto nemá skúsenosti s úrazovým poistením u detí?
bubkoch
20.09.11,08:10
neexistuje najlepsie urazove poistenie ...
kazde je ine a je len na tebe, ake rizika a v akej vyske potrebujes alebo chces
cena (poistne) je priamo umerna tomu co si dojednas, neexistuje ze niekde nieco dostanes zadarmo alebo ked niekde platis menej (za opticky to iste) ze mas lepsie poistenie

napr.
trvale nasledky mozu byt bez progresie alebo s progresiou, od 3%, od 5% alebo od 7%, poistovne sa mozu lisit aj v jednotlivych % za konkretne TN
plnenie za bezny uraz moze byt ako % z poistnej sumy alebo ako denne odskodne za dlzku liecenia, tu moze byt vyplata od 1 dna, alebo od 3, 4 dna liecenia,
rovnako pri poisteni hospitalizacie, moze byt plnenie od zaciatku alebo neskor, moze byt poistena hospitalizacia len dosledkom urazu, alebo aj choroby ... ak mas dojednane plnenie od 1 dna, riziko a poistne by malo byt vyššie ako ked je v podmienkach plnenie od 4. dna ...
atd ... je toho vela, ale poistovaci su vacsinou vychcany a nikdy ti nepovedia podrobnosti tak aby si si vedela porovnat produkty, kolko za co platis, lakaju na jednu krasnu sumu, zvacsa vysoku, a ukazuju co vsetko mas zadarmo ... nič
a uz vobec nechcu pustit z ruk poistne podmienky a osobitne podmienky pre jednotlive rizika, takze ani nemas sancu si nieco sama pozriet a porovnat
Zužu
20.09.11,08:12
V každej zmluve je uvedené aké poistné riziká sú kryté. Ťažko predvídať na aké riziká dieťa poistiť. Keď sú všetky možné, ktoré daná poisťovňa poskytuje je poistka už pre rodiča drahá a v budúcnosti sa môžu vyskytnúť rôzne poistné udalosti a nemusíte ich mať kryté. Záleží len od Vás koľko si môžete dovoliť mesačne platiť a podľa toho si vybrať poisťovňu, ktorá ponúka najlepšie podmienky.
manus
20.09.11,09:11
Ďakujem pekne, obom. Budem sa musieť do toho pustiť a dať si vypracovať viaceré ´ponuky´. Je to presne o tom, ako píšete, každý tvrdí že to jeho je to NAJLEPŠIE, a vychvaľuje len výhody... Ach jaj, to bude oriešok! Už som blúdila po nete, a asi sa mi pozdáva Generali alebo Amslico, iné neviem... Moja predstava, čo sa peňažnej formy týka je cca 200 eur ročne. Uvidíme, čo mi za to ponúknu :o
inajana
20.09.11,20:15
Nedávno som absolvovala túru za úrazovým poistením po niekoľkých poisťovniach:
- Generali samostatne úraz nerobí
- AXA nerobí
- Uniqa - má až 500%-nú progresiu TNÚ
- UNION - pre poistencov ZP Union majú zaujímavú ponuku - do 200é/ročne
sa dá vyskladať malá životka (so sporením) + lacné krytie TNÚ
220870
21.09.11,00:46
Aby sme si to ujasnili .Životnú poistku ,alebo úrazovú poistku.To sú dva diametrálne odlyšné produkty.Kedysi strašne dávno som robil poistky.Klienti si to plietly.Potom skúste napísať čo chcete mať poistené prečo chcete poistiť deti.Ľudia to robia hlavne preto aby nasporili deťom nejaké bubáky.Na toto úrazová poistka nieje.Úrazová poistka nieje sporivá,pokrýva len úraz.
manus
21.09.11,05:49
Áno, súhlasím. Práve včera sme to doma s manželom trošku viac rozoberali. Samozrejme že im chcem v tom aj šetriť korunky, úraz by bol len pripoistenie. Neviem, či to urobíme na manžela (kedže ja životku mám, on nie) a popri tom úrazovo pripoistiť obidve deti (syn má 11 rokov, dcérka 6), alebo to urobiť len na nich,,,ozaj neviem aké sú možnosti, preto treba aj mne ako píše inajanka, spraviť túru po poisťovniach... Len tam Vám povedia samé superlatíva, a podmienky sa mne, ako laikovi, veľmi ťažko porovnávajú.
Ďakujem Vám za odpovede a želám všetkým krásny predposledný letný deň
220870
21.09.11,15:52
Životná sporivá poistka v súčastnosti vyhodené peniaze.Celá Eu sa nachádza v kríze ktorá sa zrejme v lepšom prípade skončí 30-60%devalváciou meny.najviac na to doplatia práve strednodobé sporenia a majitelia hypotekárnych úverov a pochybné poisťovne tipu ČSOB poisťovňa ,komunálna ,kooperativa a im podobný.Neodporúčam momentálne uzatvárať akékoľvek životné poistenie.Úrazovka je u detí štandardne drahá.
bubkoch
21.09.11,16:29
Životná sporivá poistka v súčastnosti vyhodené peniaze.Celá Eu sa nachádza v kríze ktorá sa zrejme v lepšom prípade skončí 30-60%devalváciou meny.najviac na to doplatia práve strednodobé sporenia a majitelia hypotekárnych úverov a pochybné poisťovne tipu ČSOB poisťovňa ,komunálna ,kooperativa a im podobný.Neodporúčam momentálne uzatvárať akékoľvek životné poistenie.Úrazovka je u detí štandardne drahá.

a to by ma teda fakt zaujimalo ako moze na devalvaciu doplatit zadlzeny clovek ... :):):)
a to sporenie v poistovni ... to vzdy bolo a vzdy bude len vyhadzovanim penazi, cista strata pre poisteneho
220870
21.09.11,16:33
Zvýšia sa úroky z pôžičiek.
Xanti
21.09.11,16:46
Ak máš fix,
tak to tak nepocítiš. Nemyslíš?
bubkoch
21.09.11,17:13
Zvýšia sa úroky z pôžičiek.
somarina ...
nis lepsie nemoze postihnut zadlzeneho cloveka ako devalvacia ... a cim vacsia tym lepsie
inajana
21.09.11,17:20
Úrazovka nie je šetriaca (no niekde vrátia po 10 rokoch 10% ak nebolo čerpané plnenie - čo je smiešna suma - ALE to na doplnenie, že aj toto už poisťovne robia).

Poistení by mali byť v prvom rade rodičia - živitelia. A je výhodné vrámci poistenia rodiča "pichnúť" úrazovo aj deti.

Samotný ÚRAZ je vždy predražený. Príklad:

úraz - TNU 50 000 za 200 ročne

životka - smrť/dožitie/sporenie + TNU 30 000 za za 200 ročne

Ujasnite si s mužom, čo chcete. Popozeraj zmluvy, ktoré máš doteraz uzavreté, KOĽKO a za ČO platíš. A priprav sa, že už po vypočutí prvých návrhov v pobočkách ťa spochybnia.
Pýtaj sa od koľko % poškodenie poisťovňa plní, % skupinovej zľavy atď.
manus
24.09.11,16:27
Úrazovka nie je šetriaca (no niekde vrátia po 10 rokoch 10% ak nebolo čerpané plnenie - čo je smiešna suma - ALE to na doplnenie, že aj toto už poisťovne robia).

Poistení by mali byť v prvom rade rodičia - živitelia. A je výhodné vrámci poistenia rodiča "pichnúť" úrazovo aj deti.

Samotný ÚRAZ je vždy predražený. Príklad:

úraz - TNU 50 000 za 200 ročne

životka - smrť/dožitie/sporenie + TNU 30 000 za za 200 ročne

Ujasnite si s mužom, čo chcete. Popozeraj zmluvy, ktoré máš doteraz uzavreté, KOĽKO a za ČO platíš. A priprav sa, že už po vypočutí prvých návrhov v pobočkách ťa spochybnia.
Pýtaj sa od koľko % poškodenie poisťovňa plní, % skupinovej zľavy atď.
Ďakujem pekne, na budúci týždeň to skúsim pobehať
daniela.petrova
27.09.11,06:49
Najdôležitejšie je vybrať naozaj to čo potrebujete. Napíšte si to a dajte si vypracovať rovnaké ponuky v rôznych poisťovniach. Takto si to budete vedieť lepšie porovnať. Pýtajte si VPP a OPP k daným poistkám. Väčšinou sa dajú nájsť aj na internete. Je dobré, keď si ich dopredu preštudujete a tak budete vedieť čo od danej poisťovne očakávať. Súhlasím, že vybrať životnú poistku, kde máte (... všetko) teda aj úraz aj sporenie v dnešnej dobe nie je výhodné. Lepšie je dať deťom zvlášť sporenie a zvlášť úrazovku. A aj čo sa týka samotnej úrazovky dajú sa spraviť aj balíkové rodinné, ktoré sú cenovo výhodnejšie. Je dobré si všímať, či poistky majú vôbec úrazové poistenie, pretože mne konkrétne sa stalo, že som tam mala len Smrť úrazom a trvalú invaliditu na základe úrazu, ale klasické úrazy,zlomeniny má máloktorá poisťovňa.
pozrite si túto stránku, snáď Vám to pomôže - majú iný systém poistenia.
toto je sporenie (možnosť sporenia od 20Eur/mes)
http://www.victoria-volksbanken.sk/index.php?id=876
toto je úrazovka (komplet od 6,-Eur pre dieťa, a sú tam aj zlomeniny)
http://www.victoria-volksbanken.sk/index.php?id=250
tu nájdete VPP a OPP
http://www.victoria-volksbanken.sk/index.php?id=743
Dúfam, že som vám aspoň trochu pomohla
bubkoch
27.09.11,06:56
Najdôležitejšie je vybrať naozaj to čo potrebujete. Napíšte si to a dajte si vypracovať rovnaké ponuky v rôznych poisťovniach. Takto si to budete vedieť lepšie porovnať. Pýtajte si VPP a OPP k daným poistkám. Väčšinou sa dajú nájsť aj na internete. Je dobré, keď si ich dopredu preštudujete a tak budete vedieť čo od danej poisťovne očakávať. Súhlasím, že vybrať životnú poistku, kde máte (... všetko) teda aj úraz aj sporenie v dnešnej dobe nie je výhodné. Lepšie je dať deťom zvlášť sporenie a zvlášť úrazovku. A aj čo sa týka samotnej úrazovky dajú sa spraviť aj balíkové rodinné, ktoré sú cenovo výhodnejšie. Je dobré si všímať, či poistky majú vôbec úrazové poistenie, pretože mne konkrétne sa stalo, že som tam mala len Smrť úrazom a trvalú invaliditu na základe úrazu, ale klasické úrazy,zlomeniny má máloktorá poisťovňa.
pozrite si túto stránku, snáď Vám to pomôže - majú iný systém poistenia.
toto je sporenie (možnosť sporenia od 20Eur/mes)
http://www.victoria-volksbanken.sk/index.php?id=876
toto je úrazovka (komplet od 6,-Eur pre dieťa, a sú tam aj zlomeniny)
http://www.victoria-volksbanken.sk/index.php?id=250
tu nájdete VPP a OPP
http://www.victoria-volksbanken.sk/index.php?id=743
Dúfam, že som vám aspoň trochu pomohla

jj, a hlavne si pozrite toto:
http://www.victoria-volksbanken.sk/fileadmin/user_SK/Sadzobnik_poplatkov_01.08.2011.pdf
a porovnajte s poplatkami pri obycajnom terminovanom vklade alebo sporiacom ucte v banke pri rovnakych urokoch ...
ja by som kazdeho kto sporí v poistovni zbavil svojpravnosti ... :)
bokomia
18.10.11,17:31
odporúčam nekombinovať poistenia a " urobiť to len na nich "
bokomia
18.10.11,18:06
Úrazové poistenie je nie drahé /a nie len pre deti /. V prvom rade úrazovo poistite manžela / smrť úrazom, trvalé následky úrazu, denné odškodné pri čase nevyhnutného liečenia úrazu../ A Vám tiež odporúčam vo Vašej poistke prehodnotiť tieto parametre . Poistenia nekombinujte, urobte ich na deti samostatne .
scarlett007
14.01.12,14:46
V prvom rade si treba rozmyslieť, čo presne chceme. Úrazové poistenie kryje výdavky počas liečenia úrazu. Väčšinou ide o denné dávky počas liečby a výške je prispôsobená aj cena. Ďalej sú pripoistenia TNÚ - trvalých následkov úrazu. Odporúčam s progresívnym plnením. A samozrejme smrť úrazom. Pokiaľ chcete deťom aj sporiť, vyberte si investičné poistenie.
Písala ste, že manžel nie je poistený. Predpokladám, že je živiteľom rodiny. V prvom rade treba poistiť jeho, tým je zabezpečená celá rodina. Niektoré poisťovne predávajú poistky, kde s rodičmi môžu byť poistené aj deti do 18 rokov. Ja by som odporúčala poistenie každého zvlášť. A určite by ma zaujímali len poisťovne stabilné, s históriou a vysokým ratingom. Tiež by ma zaujímalo, či môžem parametre poistenia meniť počas jeho doby.
smutko
23.06.12,05:41
Ja mám životnú poistku v komunálnej na 15 rokov prišiel mi výpis po 10 rokoch by som tam mala mať vložených /mesačne som vkladala 500 korún/60 000tisíc a mám tam len 47 000 pekne ma to vytočilo lebo za tých 10 rokov som nemala ani žiadny úraz ani som nič z poisťovne nečerpala tak celú poistku idem zrušiť lebo po tých 15 rokoch nedostanem ani to čo som tam vložila
smutko
23.06.12,05:46
na konci poistky nedostanete ani to čo ste tam vložili keby som to vedela skôr v živote sa nedám poistiť
smutko
23.06.12,05:48
Ja mám životnú poistku v komunálnej na 15 rokov prišiel mi výpis po 10 rokoch by som tam mala mať vložených /mesačne som vkladala 500 korún/60 000tisíc a mám tam len 47 000 pekne ma to vytočilo lebo za tých 10 rokov som nemala ani žiadny úraz ani som nič z poisťovne nečerpala tak celú poistku idem zrušiť lebo po tých 15 rokoch nedostanem ani to čo som tam vložila
myara
23.06.12,06:35
Ja mám životnú poistku v komunálnej na 15 rokov prišiel mi výpis po 10 rokoch by som tam mala mať vložených /mesačne som vkladala 500 korún/60 000tisíc a mám tam len 47 000 pekne ma to vytočilo lebo za tých 10 rokov som nemala ani žiadny úraz ani som nič z poisťovne nečerpala tak celú poistku idem zrušiť lebo po tých 15 rokoch nedostanem ani to čo som tam vložila

ty si si ale pomylila poistenie so sporenim :)
ak mas nejake pripoistenia, tak tie sa nepocitaju (poistne sa spotrebuva, ci uz sa ti nieco stalo, alebo nie), urcite platis za poistku aj nejake poplatky
milujem takychto ludi, co si myslia, ze poistka je nejaky bankovy ucet, a len rataju, kolko tam vlozili a divia sa, ked tam tolko nemaju
bubkoch
23.06.12,06:42
Ja mám životnú poistku v komunálnej na 15 rokov prišiel mi výpis po 10 rokoch by som tam mala mať vložených /mesačne som vkladala 500 korún/60 000tisíc a mám tam len 47 000 pekne ma to vytočilo lebo za tých 10 rokov som nemala ani žiadny úraz ani som nič z poisťovne nečerpala tak celú poistku idem zrušiť lebo po tých 15 rokoch nedostanem ani to čo som tam vložila

mas tam okrem sporenia poistenu aj smrt ? mas urazove pripoistnie ? ake ? smrt urazom ? trvale nasledky ? denne odskodne ? hospitalizaciu ? zlomeniny a popaleniny ? myslis ze to vsetko mas zadarmo ???
Xanti
23.06.12,07:29
Ja mám životnú poistku v komunálnej na 15 rokov prišiel mi výpis po 10 rokoch by som tam mala mať vložených /mesačne som vkladala 500 korún/60 000tisíc a mám tam len 47 000 pekne ma to vytočilo lebo za tých 10 rokov som nemala ani žiadny úraz ani som nič z poisťovne nečerpala tak celú poistku idem zrušiť lebo po tých 15 rokoch nedostanem ani to čo som tam vložila Ja ešte doplním predchádzajúcich poraďákov.
Ak si poistíš auto, alebo dom , byt .. a nič sa nestane ( našťastie ) tak tiež na konci poistky ked predáš auto, alebo dom alebo byt Ti niečo poisťovňa vráti? Nie nevráti, lebo Ti celý čas kryla chrbát .

Ak by si vložila do poistky 1000 sk .. a dostala plnenie 50000 sk tak tiež by si šla rušiť poistku? Poistka je o poistení, to šporenie je len pridružený produkt.
Zdenka175
23.06.12,10:30
Ja mám životnú poistku v komunálnej na 15 rokov prišiel mi výpis po 10 rokoch by som tam mala mať vložených /mesačne som vkladala 500 korún/60 000tisíc a mám tam len 47 000 pekne ma to vytočilo lebo za tých 10 rokov som nemala ani žiadny úraz ani som nič z poisťovne nečerpala tak celú poistku idem zrušiť lebo po tých 15 rokoch nedostanem ani to čo som tam vložila

Mne v 1/2012 skončilo poistenie tiež po 15 r.... nemôžem nájsť teraz narýchlo ten papier čo mi poslali, sumy napíšem informatívne..... Ale nedostala som toľko ako som mala v zmluve.
Mala som vložiť 60.000 Sk a dostať úrok 24.000 Sk.... Medzi tým bola inflácia, pristúpila som na zvýšenie poistného.....A to čo som vložila bolo hlavné poistenie+ pripoistenie úrazové....A to pripoistenie nevyplácajú to im ostáva./tiež som nečerpala, nemala som úraz/.... A navyše som dostala cca 200 eur /po 15rokoch:eek:/ a ešte mi strhli daň asi 50 e.... .........Už žiadne sporenie a pripoistenie.....
myara
23.06.12,10:49
Mne v 1/2012 skončilo poistenie tiež po 15 r.... nemôžem nájsť teraz narýchlo ten papier čo mi poslali, sumy napíšem informatívne..... Ale nedostala som toľko ako som mala v zmluve.
Mala som vložiť 60.000 Sk a dostať úrok 24.000 Sk.... Medzi tým bola inflácia, pristúpila som na zvýšenie poistného.....A to čo som vložila bolo hlavné poistenie+ pripoistenie úrazové....A to pripoistenie nevyplácajú to im ostáva./tiež som nečerpala, nemala som úraz/.... A navyše som dostala cca 200 eur /po 15rokoch:eek:/ a ešte mi strhli daň asi 50 e.... .........Už žiadne sporenie a pripoistenie.....

ty si dalsia, co si myli poistenie so sporenim...ze mala som dostat urok 24tis :)
komu niet rady, tomu niet pomoci
hlavne, ze ked kdekolvek clovek napise, ze poistky su hovadina, tak ma tam ludia idu zozrat, ze oni na tej ich skvelej poistke urcite zarobia
ziadna poistovna nevplaca peniaze za pripoistenia, ak nepride k poistnej udalosti, alebo pri poisteni bytu/auta to snad niekto vyplaca?
Zdenka175
23.06.12,10:53
ty si dalsia, co si myli poistenie so sporenim...ze mala som dostat urok 24tis :)
komu niet rady, tomu niet pomoci
hlavne, ze ked kdekolvek clovek napise, ze poistky su hovadina, tak ma tam ludia idu zozrat, ze oni na tej ich skvelej poistke urcite zarobia
ziadna poistovna nevplaca peniaze za pripoistenia, ak nepride k poistnej udalosti, alebo pri poisteni bytu/auta to snad niekto vyplaca?

Podpísala som zmluvu a k tomu bola príloha...... už to nebudem rozoberať.... Ja viem, čo je sporenie a poistenie.....
bubkoch
23.06.12,17:15
ty si dalsia, co si myli poistenie so sporenim...ze mala som dostat urok 24tis :)
komu niet rady, tomu niet pomoci
hlavne, ze ked kdekolvek clovek napise, ze poistky su hovadina, tak ma tam ludia idu zozrat, ze oni na tej ich skvelej poistke urcite zarobia
ziadna poistovna nevplaca peniaze za pripoistenia, ak nepride k poistnej udalosti, alebo pri poisteni bytu/auta to snad niekto vyplaca?

kedysi davno ti poistovak ku kazdej zmluve daval fantasticke projekcie, ako bude vyzerat tvoj podiel na zisku pri nejakom predpokladanom zhodnoteni ... aby nalakali na podpis co najviac dovercivych, projektovali vynosy pri nerealnych 6-12% rocne ... potom vychadzali take hauznumera ako v tomto pripade ... samozrejme ze cisla v projekcii neboli garantovane a este viac samozrejme bolo to, ze skutocne zhodnotenie bude mat od projektovaneho hodne daleko, realne okolo 3-4%, teda 0% po zohladneni technickej urokovej miery ... ale pri predaji to nevadilo :D
myara
23.06.12,18:08
kedysi davno ti poistovak ku kazdej zmluve daval fantasticke projekcie, ako bude vyzerat tvoj podiel na zisku pri nejakom predpokladanom zhodnoteni ... aby nalakali na podpis co najviac dovercivych, projektovali vynosy pri nerealnych 6-12% rocne ... potom vychadzali take hauznumera ako v tomto pripade ... samozrejme ze cisla v projekcii neboli garantovane a este viac samozrejme bolo to, ze skutocne zhodnotenie bude mat od projektovaneho hodne daleko, realne okolo 3-4%, teda 0% po zohladneni technickej urokovej miery ... ale pri predaji to nevadilo :D

to ja vsetko viem, je mi luto tych ludi, ale zase kazdy je svojpravny a ma poriadne citat, co podpisuje, zvlast ak je to na tolko rokov
smutko
24.06.12,05:27
to ja vsetko viem, je mi luto tych ludi, ale zase kazdy je svojpravny a ma poriadne citat, co podpisuje, zvlast ak je to na tolko rokov
Veď práveže v tej zmluve som mala napísané, že po tých 15 rokoch dostanem 90 000. A nemôžem to porovnávať s p. bytu, lebo v tej poistke mi to nesľubovali, tak som si toho vedomá, že tie peniaze nedostanem. A je rozdiel platiť 500 korún ročne a 500 korún mesačne. Tak prečo pri uzatváraní ž. poistky hneď nepovedia, že na konci poistného obdobia dostanem len 1/4 z tých peňazí, čo tam vložím. Keby som to vedela, tak žiadnu takú zmluvu by som nepodpísala. Ak sa dozviem, že niekto sa chce dať poistiť,tak ho budem od toho odhovárať, lebo je to poriadny ofajč!!!
myara
24.06.12,05:55
Veď práveže v tej zmluve som mala napísané, že po tých 15 rokoch dostanem 90 000. A nemôžem to porovnávať s p. bytu, lebo v tej poistke mi to nesľubovali, tak som si toho vedomá, že tie peniaze nedostanem. A je rozdiel platiť 500 korún ročne a 500 korún mesačne. Tak prečo pri uzatváraní ž. poistky hneď nepovedia, že na konci poistného obdobia dostanem len 1/4 z tých peňazí, čo tam vložím. Keby som to vedela, tak žiadnu takú zmluvu by som nepodpísala. Ak sa dozviem, že niekto sa chce dať poistiť,tak ho budem od toho odhovárať, lebo je to poriadny ofajč!!!

urcite tam niekde bolo napisane, ze uvedeny vypocet je len informativny, ziadna poistovna by ti nikdy nenapisala, kolko zarobis za 15 rokov, to by museli mat vestecku gulu
presna suma, ktoru clovek dostane pri doziti sa urcitej doby, sa neda presne vypocitat, ani mesiac pred tymto datumom, uz len kvoli dani, ktora sa odvadza v pripade, ze poisteny dosiahne nejaky zisk
poistka v ziadnom pripade nie je produkt vhodny na zarobenie, jednak je to dlhodoba zalezitost, ktora sa neda len tak prestat platit bez straty, a jednak je to pre 90% ludi uplna zbytocnost, ked napr. su manzelia pricom zena je na MD/RD a ta je poistena, a muz, ktory zabezpecuje jediny prijem rodiny nie je poisteny
osobne som proti vsetkym poistkam, je to taky obchod s ludskym strachom
bubkoch
24.06.12,16:31
Veď práveže v tej zmluve som mala napísané, že po tých 15 rokoch dostanem 90 000. A nemôžem to porovnávať s p. bytu, lebo v tej poistke mi to nesľubovali, tak som si toho vedomá, že tie peniaze nedostanem. A je rozdiel platiť 500 korún ročne a 500 korún mesačne. Tak prečo pri uzatváraní ž. poistky hneď nepovedia, že na konci poistného obdobia dostanem len 1/4 z tých peňazí, čo tam vložím. Keby som to vedela, tak žiadnu takú zmluvu by som nepodpísala. Ak sa dozviem, že niekto sa chce dať poistiť,tak ho budem od toho odhovárať, lebo je to poriadny ofajč!!!

pokial si nemala investicne zivotne poistenie, ale kapitalove, tak si na zmluve musela mat napisane 2 sumy:
1. garantovanu poistnu sumu pri doziti - tuto sumu dostanes urcite, bez ohladu na vysku zhodnotenia
2. predpokladane zhodnotenie, teda nejaku projekciu, kolko priblizne dostanes ked vynosy budu take a take ... toto nie je garantovane

suma v bode 1 by mala byt priblizne to co si zaplatila na poistnom za riziko dozitia (teda nie celkove zaplatene poistne)
ak ide o investicne zivotne poistenie, tak tam nemas garantovane vobc nic

a ked uz chces niekoho od niecoho odhovarat, tak od SPORENIA v poistovni, nie od POISTENIA
Zdenka175
25.06.12,08:55
áno, ja schvaľujem samotné poistnenie a sporiť na VK....
myara
25.06.12,10:54
áno, ja schvaľujem samotné poistnenie a sporiť na VK....

vkladna knizka na sporenie? radsej sporiace ucty alebo terminovane vklady, alebo trosku na dlhsie stavebne sporenie
Zdenka175
26.06.12,09:34
vkladna knizka na sporenie? radsej sporiace ucty alebo terminovane vklady, alebo trosku na dlhsie stavebne sporenie


No teraz sa na VK robia terminované vklady