niella
20.09.11,17:26
Prosím vás, má niekto z vás krvnú skupinu AB? Mám takmer depresiu z toho, čo som sa o nej dočítala. Mám ju totiž tiež a vraj je to najmladšia krvná skupina, a má ju len 5% svetovej populácie, to znamená, že som osamelý bežec... Sú to vraj ľudia komplikovaní a rebelskí. Veľa vecí na mňa sedí, som dosť precitlivelá, lebo som aj fyzicky osamelá a teda viac zraniteľná. Kto chce a pozná si svoju krvnú skupinu, môže si prečítať http://www.mojakrvnaskupina.sk/?p=cim-je-moja-skupina-vynimocna. Pripadá mi, že už nič nemôžem na sebe zmeniť, lebo takto je už všetko dané... Ako sa vám žije s touto krvnou skupinou, príp. čo si o tých charakteristikách myslíte?
buchač
20.09.11,15:45
Prosím vás, má niekto z vás krvnú skupinu AB? Mám takmer depresiu z toho, čo som sa o nej dočítala. Mám ju totiž tiež a vraj je to najmladšia krvná skupina, a má ju len 5% svetovej populácie, to znamená, že som osamelý bežec... Sú to vraj ľudia komplikovaní a rebelskí. Veľa vecí na mňa sedí, som dosť precitlivelá, lebo som aj fyzicky osamelá a teda viac zraniteľná. Kto chce a pozná si svoju krvnú skupinu, môže si prečítať http://www.mojakrvnaskupina.sk/?p=cim-je-moja-skupina-vynimocna. Pripadá mi, že už nič nemôžem na sebe zmeniť, lebo takto je už všetko dané... Ako sa vám žije s touto krvnou skupinou, príp. čo si o tých charakteristikách myslíte?

Krvná skupina AB


Vznikla pred 1000 rokmi kombináciou A a B
Má ju iba 5% svetovej populácie
Odolnosť voči mikróbom
Možné problémy s tráviacim traktom
Vhodný šport: korčuľovanie, turistika a tanec
Ideálna strava: kyslé mliečne výrobky, mäso z morky a králika, baranie a jahňacie mäso, morské ryby, ryža, sója, strukoviny, obilniny, grapefruit, ananás, kivi, jedlé gaštany, zeler, uhorky, zemiaky, karfiol, olivový olej, karí, káva, zelený a lopúchový čaj
Charakteristiky: komplikovaní, oduševnelí, rebelskí
...hej , prečítal som si ......no a ....?????
Správaj sa podľa doporučení ...teda aspoň minimálne ...
Zvyšok je vedľajší ...

Charakterisktika ???...veď to potom ani horoskopy nečítaj , čiernu kroniku detto ......šak to , aby sa na ulicu jeden bál ísť ...

Neblbni ....


Pôvod krvných skupín
0 - je to najstaršia krvná skupina z čias lovcov, ktorý sa živili prevažne mäsom, a najčastejšie sa vyskytujúca skupina vo svete. U nás ju má 37,8 % populácie.

A - objavila sa ako druhá, v mladšej dobe kamennej, pravdepodobne v Ázii alebo na Strednom východe. Títo ľudia žili v poľnohospodárskych spoločenstvách, pestovali obilie a chovali dobytok. Gény krvnej skupiny A sa napokon dostali cez Áziu do Európy. Je najviac zastúpená medzi obyvateľstvom západnej Európy a u nás ju má približne 41,5 % populácie.

B - vznikla asi pred 10 - 15 tisíc rokmi v oblasti Himalájí. V tých časoch bola typická pre ľudí žijúcich v juhozápadnej Ázii a stepiach Euroázie. Živili sa chovom dobytka, veľmi dôležitou zložkou ich potravy boli mliečne výrobky. Jedna z vetví - nomádska bojová skupina prenikla až do východnej Európy, preto je typickou skupinou v Nemecku a Rakúsku. U nás ju má asi 14,1% populácie.

AB - najmladšia krvná skupina. Predpokladá sa, že vznikla miešaním obyvateľov Kaukazu s krvnou skupinou A a Mongolov s krvnou skupinou B. vyskytuje sa veľmi zriedkavo a u nás ju má 6,6% populácie.


...u tých , čo na tých koníkoch došli k nám ....s krivými nohami ...;):---
74eva
20.09.11,17:59
Aj ja mám túto krvnú skupinu a dozvedela som sa to až po dvadsiatich piatich rokoch svojho života :) A tiež veľa vecí z tej charakteristiky na mňa sedí. Neboj, nie si sama, je nás 6% :))
marjankaj
20.09.11,18:14
No nejaké výhody tam sú.
Ak máte AB + teda RH faktor pozitív, tak vám môžu dať pri transfúzii hocijakú krv(teda ľudskú) a nič sa vám nestane.
Univerzálny príjemca.

http://sk.wikipedia.org/wiki/Krvn%C3%A1_skupina
niella
20.09.11,18:38
Buchač, vďaka za povzbudenie.... Inak, žiaľ či našťastie z Kaukazcov a Mongolov nemám nič, lebo som árijsky typ :(
niella
20.09.11,18:42
Evka, to mi odľahlo, už som myslela, že pri tých 5% na svete,sa na SR nikto nenachádza... tak aspoň JEDNA (zatiaľ) :D
niella
20.09.11,18:47
Marjankaj, vďaka za informáciu, mám presnejšie A1B a RH pozitív, tak som potešená, že som aspoň univerzálnym príjemcom (keď už na darcu nemám)... a musím poznamenať, že transfúziu som už vo svojom živote dostala, keď som stratila 2,5 l krvi... vďaka neznámemu darcovi.
jelalim
20.09.11,19:18
Mám tiež AB, ale nikdy som to neriešil a už vôbec nie tak ako to ty riešiš podľa tej stránky - to je niečo ako horoskop - niečo sa na mňa hodí, tak sa zrazu vidíš ako presne Ti to sadlo. Ale tak isto by niečo sadlo kebyže máš A alebo B alebo 0.
osky
20.09.11,19:49
moj muzik ma tiez AB a ma sok z tych mongolov a kaukazov....on je taky hrdy narodovec....
misoft
20.09.11,19:51
niella: aj ty? :D Ja tiež si toto môžem dať vytetovať A1B Rh+.
BTW: nerobím si z toho ťažkú hlavu, dôležité je, že je červená, teplá a stále (aspoň dúfam) vo mne koluje tam a späť. Mongol nie som (i keď niekedy mám názory ako Mongol :D), Kaukaz som videl len na obrázku, v telke a na internete.
jelalim
20.09.11,19:52
Treba ho utešiť že aspoň nie je Asiat ako sk.A alebo černošský lovec ako sk. 0 prípadne Eskimák ako sk. B.
mzdarka renca
20.09.11,21:13
moja sestra má tiež AB, dokonca neg. a ozaj sa s ňou niekedy nedá vydržať :D
mzdarka renca
20.09.11,21:14
jáááj, som do dnes nevedela, že som eskimák :)
niella
21.09.11,08:15
niella: aj ty? :D Ja tiež si toto môžem dať vytetovať A1B Rh+.
BTW: nerobím si z toho ťažkú hlavu, dôležité je, že je červená, teplá a stále (aspoň dúfam) vo mne koluje tam a späť. Mongol nie som (i keď niekedy mám názory ako Mongol :D), Kaukaz som videl len na obrázku, v telke a na internete.
Hurááá, tak je nás viac :)
AnikoAd
21.09.11,11:35
Aj ja mám AB poz., celkom na mna tá charakteristika sedí, rebelka som bola vždy...aj ked vekom sa to trochu zlepšuje..)))
misoft
21.09.11,11:42
Myslíš? :D
Ľubomír
21.09.11,14:09
Zbytočne panikáriš. Ja mám A1B Rh- a som v pohode.
lienka1969
22.09.11,12:31
Obidve moje dcéry majú krvnú skupinu AB a tiež to neriešime a charakterovo sú úplne odlišné takže si nemyslím,že je to krvnou skupinou
TomasHC
22.09.11,17:20
Nemachrujte, ja mam B Rh- a nas je na Slovensku 2,8% :P
Gabhus
23.09.11,05:04
Ja mám tiež AB+ a z mongolov nemám nič, som spokojná, ale je pravda, že podobné veci absolútne neriešim. Podľa mňa je zbytočné zaťažovať sa takými vecami, myslím si, že krvná skupina nemá s povahou človeka nič a s jedlom už totálne nič. Môj názor.
digehe1
25.09.11,15:15
Marjankaj, vďaka za informáciu, mám presnejšie A1B a RH pozitív, tak som potešená, že som aspoň univerzálnym príjemcom (keď už na darcu nemám)... a musím poznamenať, že transfúziu som už vo svojom živote dostala, keď som stratila 2,5 l krvi... vďaka neznámemu darcovi.

hlásim sa do skupiny, mám takisto A1B RH pozitív,,,,
Katy a R
25.09.11,15:37
Antea
25.09.11,15:50
Čo sa plašíš. Aj ja mám AB, tiež som sama, teda bez manžela a kvôli tomu sa svet nezrúti. Aj rebel som, ale mám príčiny, keď sa okolo seba pozerám, lebo nie som ten typ čo len vyhľadáva rôzne zľavy v obchodoch a teší sa ako dobre som nakúpila, a tiež nežijem život hrdinov TV seriálov a nevzdychám nad Oňúrom, ale vadí mi ten slovenský marast aký tu máme, tak potom ako nerebelovať.
sanny237
25.09.11,17:29
aj ja mám krv.skupinu A1B neg., viem o tom už 23 rokov, odkedy sa mi narodil syn, vtedy zisťovali akú krv. skupinu má môj manžel, sestra má takú istú a žijeme s tým v pohode. Nesúhlasím len s tým, čo môžem a nemôžem jesť....
niella
25.09.11,18:11
Čo sa plašíš. Aj ja mám AB, tiež som sama, teda bez manžela a kvôli tomu sa svet nezrúti. Aj rebel som, ale mám príčiny, keď sa okolo seba pozerám, lebo nie som ten typ čo len vyhľadáva rôzne zľavy v obchodoch a teší sa ako dobre som nakúpila, a tiež nežijem život hrdinov TV seriálov a nevzdychám nad Oňúrom, ale vadí mi ten slovenský marast aký tu máme, tak potom ako nerebelovať.
Nuž, čo píšeš mi je sympatické, mám podobný názor, dvíha ma, keď vidím nejaké chrapúňstvo, ale ešte viac ma vynáša, ak sa nikto neozve a nepostaví proti tomu. Aspoň jeden čerstvý príklad, čo sa mi stal v MHD. Chlapec cca 13-ročný sedí na sedadle (bol s kamarátom, ktorý stál vedľa neho) odrazu vstane a hovorí mi : "Sadnite si, nech sa páči!" Ja, súc potešená, na to : "Ďakujem ti veľmi pekne, si zlatý". On na to : "Viem." A znova si sadol.... Neozval sa nikto, ba dokonca jednému mladšiemu páru bolo pekne do smiechu..... Myslím, že už toť v Čechách je celkom iný prístup ľudí k veciam, tam vychováva aj verejnosť, nám možno dupať po hlave....
Antea
26.09.11,16:20
Nuž, čo píšeš mi je sympatické, mám podobný názor, dvíha ma, keď vidím nejaké chrapúňstvo, ale ešte viac ma vynáša, ak sa nikto neozve a nepostaví proti tomu. Aspoň jeden čerstvý príklad, čo sa mi stal v MHD. Chlapec cca 13-ročný sedí na sedadle (bol s kamarátom, ktorý stál vedľa neho) odrazu vstane a hovorí mi : "Sadnite si, nech sa páči!" Ja, súc potešená, na to : "Ďakujem ti veľmi pekne, si zlatý". On na to : "Viem." A znova si sadol.... Neozval sa nikto, ba dokonca jednému mladšiemu páru bolo pekne do smiechu..... Myslím, že už toť v Čechách je celkom iný prístup ľudí k veciam, tam vychováva aj verejnosť, nám možno dupať po hlave....
Detto, dnes som išla z práce a plný autobus MHD tej "našej držiteľky rána"a starší pri nich krotko stoja. Nabudúce, keď také niečo uvidím tak poriadne zrúknem až sa celý autobus zatrasie. Nám nie, že možno dupať po hlave, ale si tam necháme n......ť a ešte si to poťapkáme a rozmažeme. Tí ktorí sa ozvú sú považovaní za exotov a pomaly vyjde na posmech lenže keď budeme mať všetci pštrosie správanie tak tu naozaj budeme mať čochvíľa Absurdistan
misoft
26.09.11,16:44
Neviem, či je to A1B+ :D, ale nedávno som šiel autobusom od brášku (autobus sa pekne zaplnil študentmi), keď prišiel starší pán (o niečo starší než ja), no "páni študenti" ako keby ho nevideli. Keďže som sedel a vedľa mňa sedel jeden z nich, tak som mu pekne po slovensky povedal, nech si zdvihne svoj zadok a nech pustí staršieho. Začal vyskakovať, síce vstal, ale mal rečí ako koza bobkov. Tak som mu na oplátku odkázal, že mu potom prajem o tridsať rokov, aby tiež stál a sopliaci sedeli. Ako sa bude potom cítiť. Potom si už klapačku zavrel.
Jarka 1
26.09.11,16:49
Tiež som eskimák a niekedy neviem vydržať ani sama so sebou ;););) niella neblázni a vykašli sa na krvnú skupinu. Dokedy ju nebudú musieť do Teba pumpovať, ži a riaď sa svojou intuíciou, pocitmy a šiestym zmyslom. A nečítaj horoskopy, aby si nezistila, že máš úplne inú krvnú skupinu!:)
Jarka 1
26.09.11,16:58
Čítam a zisťujem, že ako AB máš ešte čo doháňať. Ja by som zlatému chlapčaťu sadla na kolená a bavila sa tým, dokedy to vydrží.
niella
26.09.11,18:57
Tiež som eskimák a niekedy neviem vydržať ani sama so sebou ;););) niella neblázni a vykašli sa na krvnú skupinu. Dokedy ju nebudú musieť do Teba pumpovať, ži a riaď sa svojou intuíciou, pocitmy a šiestym zmyslom. A nečítaj horoskopy, aby si nezistila, že máš úplne inú krvnú skupinu!:)
Nuž JA veru často neviem vydržať sama so sebou, ešte šťastie, že INÍ so mnou vedia :D... Inak, horoskopy, to nie je môj štýl, ku charakteristike krv.skupín som sa dostala po vypočutí si jednej relácie v rádiu, s odkazom na web a tak som sa teda zamyslela :) Ale máš - máte všetci pravdu, nemá význam si tým lámať hlavu, sú na svete ešte iné veci, čo stoja za pozornosť :)
nička
09.10.11,16:51
Mám tiež krvnú skupinu AB,:) teším sa, že sa ľudia zaujímajú o svoju krvnú skupinu, ja som si ju zisťovala až vtedy keď som začala mať zdravotné problémy a mala som sa stravovať podľa krvnej skupiny....pomohlo a to je dôležité
lea.laurova
29.06.13,13:22
Dobrý den,
potrebovali by sme krv AB negativ pre nášho 10 ročného kamaráta.
Volá sa Jakub Vojtech Kmeť a je zo Senca. 9.5. 2013 mu diagnostikovali leukémiu a súrne by potrebovali túto krv, lebo jej je málo.
Ak sa nájde nejaká dobrá duša a ľudia čo môžu darovať túto krvnú skupinu, tak môžete kontatovať jeho ocina Petra Kmeťa na mobil, aj sms: 0911/323 363
Prípadne sa rovno zapísať do kalendára: http://www.doodle.com/nitczqrazqcufrem9tk4vkcx/admin#table
Moc, moc dakujeme a dúfam, že všetko dopadne dobre.
Jakubko leží na onkologii na Kramároch.
osky
01.07.13,04:08
Dobrý den,
potrebovali by sme krv AB negativ pre nášho 10 ročného kamaráta.
Volá sa Jakub Vojtech Kmeť a je zo Senca. 9.5. 2013 mu diagnostikovali leukémiu a súrne by potrebovali túto krv, lebo jej je málo.
Ak sa nájde nejaká dobrá duša a ľudia čo môžu darovať túto krvnú skupinu, tak môžete kontatovať jeho ocina Petra Kmeťa na mobil, aj sms: 0911/323 363
Prípadne sa rovno zapísať do kalendára: http://www.doodle.com/nitczqrazqcufrem9tk4vkcx/admin#table
Moc, moc dakujeme a dúfam, že všetko dopadne dobre.
Jakubko leží na onkologii na Kramároch.

po takejto vyzve zrazu su vsetci ticho-ked sa jednalo o mrnikovanie,to bolo rusno...
no,ja mam Acko tak nepomozem a moj muz je sice AB ale pozitiv-takze asi tiez moc nepomoze.
posuvam a vyzyvam ostatnych-rozhliadnime sa po okoli ci dakoho nepozname s touto krvickou.
misoft
01.07.13,15:56
Dobrý den,
potrebovali by sme krv AB negativ pre nášho 10 ročného kamaráta.
Volá sa Jakub Vojtech Kmeť a je zo Senca. 9.5. 2013 mu diagnostikovali leukémiu a súrne by potrebovali túto krv, lebo jej je málo.
Ak sa nájde nejaká dobrá duša a ľudia čo môžu darovať túto krvnú skupinu, tak môžete kontatovať jeho ocina Petra Kmeťa na mobil, aj sms: 0911/323 363
Prípadne sa rovno zapísať do kalendára: http://www.doodle.com/nitczqrazqcufrem9tk4vkcx/admin#table
Moc, moc dakujeme a dúfam, že všetko dopadne dobre.
Jakubko leží na onkologii na Kramároch.
Rád by som pomohol, žiaľ môj Rh faktor by skôr uškodil. Okrem toho skupina AB sa delí podľa faktoru i na iné podskupiny (označované číslom za krvnou skupinou) - A1B + je moja.
lea.laurova
05.07.13,15:42
tak nič.....je to smutné, že sa nikto nenašiel, aj ked som naschval reagovala do tohto založeného fora. Dakujem osky a misoft, ze reagovali.....aspon FB mi pomohol zohnať pár ľudí.
marjankaj
05.07.13,16:01
po takejto vyzve zrazu su vsetci ticho-ked sa jednalo o mrnikovanie,to bolo rusno...
no,ja mam Acko tak nepomozem a moj muz je sice AB ale pozitiv-takze asi tiez moc nepomoze.
posuvam a vyzyvam ostatnych-rozhliadnime sa po okoli ci dakoho nepozname s touto krvickou.
A prečo by sa mali mrníkovať takéto témy.:eek:
Skupinu AB má cca 7% ludí a RH- cca 15%. Teda AB- má asi 1% ľudí. Ak z nich niektorí berú lieky tak sú ako darcovia nevhodní. Ja mám A+ a dlhodobo užívam kopu liekov. Nemal som teda žiadny dôvod reagovať. Je to naozaj zriedkavá kombinácie. Ale AB je univerzálny príjemca. Môže dostať aj krv A- B- alebo 0-

http://sk.wikipedia.org/wiki/Krvn%C3%A1_skupina

Naozaj nechápem tvoju poznámku.
marjankaj
05.07.13,16:05
tak nič.....je to smutné, že sa nikto nenašiel, aj ked som naschval reagovala do tohto založeného fora. Dakujem osky a misoft, ze reagovali.....aspon FB mi pomohol zohnať pár ľudí.

Tu je registrovaných iba 295000 členov. Nie každý sem chodí. Na rozdiel od FB, kde je už skoro každý. To iba na vysvetlenie.
lea.laurova
05.07.13,16:32
jasné, a nenašiel sa ani jeden...nemá význam to rozoberať, tu ide o niečo iné a znova opakujem, reagovala som na forum, kde sa jedná o krvnú skupina AB
lea.laurova
05.07.13,16:33
A ide aj o to, že nemusí pomôcť človek, ktorý toto prečíta, ale spýtať sa dá aj medzi kamarátmi a rodinami.
marjankaj
05.07.13,16:53
A ide aj o to, že nemusí pomôcť človek, ktorý toto prečíta, ale spýtať sa dá aj medzi kamarátmi a rodinami.

Jasné, veď ja ti to nevyčítam. Je normálne, že využiješ všetky dostupné možnosti, aké sa ti naskytnú. Len som chcel naznačiť, že v niektorých prípadoch sú šance menšie. Prajem ti, aby vám to vyšlo.

A už to tu vlastne mrníkujem, čo som pôvodne ani nechcel.
lapejko
05.07.13,18:06
Dobrý den,
potrebovali by sme krv AB negativ pre nášho 10 ročného kamaráta.
Volá sa Jakub Vojtech Kmeť a je zo Senca. 9.5. 2013 mu diagnostikovali leukémiu a súrne by potrebovali túto krv, lebo jej je málo.
Ak sa nájde nejaká dobrá duša a ľudia čo môžu darovať túto krvnú skupinu, tak môžete kontatovať jeho ocina Petra Kmeťa na mobil, aj sms: 0911/323 363
Prípadne sa rovno zapísať do kalendára: http://www.doodle.com/nitczqrazqcufrem9tk4vkcx/admin#table
Moc, moc dakujeme a dúfam, že všetko dopadne dobre.
Jakubko leží na onkologii na Kramároch.
Rád by som pomohol, žiaľ môj Rh faktor by skôr uškodil. Okrem toho skupina AB sa delí podľa faktoru i na iné podskupiny (označované číslom za krvnou skupinou) - A1B + je moja.

Dušanko aj ja ju mám!
lapejko
05.07.13,18:18
a je zaujímavé,že manželka má 0 aj celá jej rodina!...naša dcéra podľa Alexandry má A a chlapci majú B...asi ako barani...
marjankaj
05.07.13,18:26
No asi budú všetky tvoje, :D a aj manželkine:---

Horšie by bolo ak by niektoré dieťa malo skupinu 0 alebo AB. Prichádali by do úvahy dve možnosti. Buď by si ty nebol otec, alebo by matkou nebola manželka.:---
lapejko
05.07.13,18:36
Aj tak jich ľubim jak svojo tak co...
marjankaj
06.07.13,12:03
Aj tak jich ľubim jak svojo tak co...

Asi ako ten čo narukoval.
Keď odchádzal, tak spočítal deti. Vlastné boli 3 a nevlastné 2.
Keď sa vrátil z vojny, prepočítal deti. Nevlastných bolo 5, ale to ho až tak nezaujímalo, lebo vlastné boli stále iba 3. :---
eduardh
28.05.15,04:16
Skupina AB je otras , mám ju aj ja a čakať na ladvinu je dosť nepravdepodobne. Keď už je nás len 6 percent.
misoft
28.05.15,06:57
Prečo tak negatívne? Vraj len 6%? Mysli pozitívne - až 6% nás je....
marjankaj
28.05.15,07:09
Skupina AB je otras , mám ju aj ja a čakať na ladvinu je dosť nepravdepodobne. Keď už je nás len 6 percent.
Ak si zaradený na čakaciu listinu, tak si na tom lepšie ako tí, ktorých tam nezaradili z rôznych dôvodov vôbec.
eduardh
29.05.15,17:11
Takto som nad tým nerozmýšlal. Mam 25 a je mi to trošku nove takato situacia :-)
marjankaj
29.05.15,17:18
Takto som nad tým nerozmýšlal. Mam 25 a je mi to trošku nove takato situacia :-)
Odkedy si dialyzovaný?
Manželka má A+ a čakala 4,5 roka. Niektorí čakajú aj 19 rokov. Niekde možno aj viac.
eduardh
29.05.15,17:25
Niesom dialyzovany ale mam od toho krocik a už teraz ma to štve ked nemožem športovať ani sa stravovať a musim zmenit pracu. Žiadna vízia do budúcnosti. Ale mam ešte eso v rukáve jedneho človeka a dúfam že mi niečo vyriešia. V Prievidzi mi nedavali šancu na život ked som bol maly bo ma operovali na reflux. No uvidime čo mi tam povedia. Neverim doktorom v mojom okrese.
marjankaj
29.05.15,17:39
Niesom dialyzovany ale mam od toho krocik a už teraz ma to štve ked nemožem športovať ani sa stravovať a musim zmenit pracu. Žiadna vízia do budúcnosti. Ale mam ešte eso v rukáve jedneho človeka a dúfam že mi niečo vyriešia. V Prievidzi mi nedavali šancu na život ked som bol maly bo ma operovali na reflux. No uvidime čo mi tam povedia. Neverim doktorom v mojom okrese.
No kozmonaut z teba asi nebude. Ale mohol by si kandidovať na prezidenta. Schustera zobrali hrobárovi z lopaty, tak tebe by sa to mohlo tiež podariť. My sme z Bratislavy. A tiež sa dlho nič nedialo. Rozmýšľal som nad možnosťou zmeniť lokalitu na Martin alebo Košice. Ale teraz sa náhodou zadarilo.