Brano Lacnejsie Lieky
22.09.11,15:34
pasuliatko
22.09.11,18:13
mne to nefunguje...
Brano Lacnejsie Lieky
22.09.11,18:15
a co ti nefunguje?
korela
23.09.11,05:37
Vyskúšam. V súkromnom zdrav. zariadení si člen rodiny len tak prezeral lekárov na ich stránke kde bol a je zaregistrovaný.
U jedného, kde nebol pár rokov, boli pripísané návštevy. Asi šesť. Bol tam iba raz. Prekvapenie.
BXLmiami
23.09.11,06:34
Pozri si aj či vtedy ked si tam bola ťa lekár vykázal alebo za Teba zaplatili.Podľa obchodného zákonníka si prácu môžem vykázať do určitého času odkedy bola vykonaná,takže vlani som bežne robila tak,že som neriešila limity,vzala som pacientov aj po limite a vykázala ho vtedy,ked bol limit voľný.Nedávala som im platiť.Teraz aj vdaka ľudom ako Braňo si to rozhodne nerisknem a vyšetrujem len do výšky limitu a potom bud čakáte alebo platíte.Všetko má svoje plusy aj mínusy.
drobeceva
23.09.11,06:45
Zvedavosť aj mňa dohnala k tomu, že som si cez svoju ZP vyžiadala výpisy z účtu poistenca a bola som milo prekvapená. Nič - žiadne pripisovanie, alebo niečo také tam nemám. Možno mám "zodpovedných a poctivých" lekárov.:)
BXLmiami
23.09.11,07:11
Toto nie je len o zodpovednosti a poctivosti.Asi je chyba že sme to roky ľudom nevysvetľovali,pretože limity sú asi od roku 96 alebo 97.Napriklad väčšina z Vás sa stretla s tým,že ked si idú vybrať znamienka,tak poisťovna je ochotná zaplatiť lekárovi 2 znamienka,nie viac.Ak ich máte viac,prídete viac x a vyberú vždy 2.Ale kopa lekárov jednoducho vybrala koľko bolo treba a beztoho aby čokoľvek pacientovi povedala,jednoducho ten zákrok rozpísala tak aby to bolo celé hradené a aby pacienta neprehánali a sebe nerobili viac práce.Ja to mám tak s testami,zaplatia 20 a viac nie na jeden raz,aj pri tom čo platia je to tretina ceny,takže ked nechcem ľudí prehánat,tak rozpisujem.Teda rozpisovala som,teraz si to nerisknem a prehánam Vás.Poistovne to vedeli a neriešili to.Honba na lekárov prichádza teraz,ked realne hrozí kolaps zdravotníckej straostlivosti pretože podávajú výpovede a treba otočiť verejnú mienku proti lekárom,uplne cielene,tak ako sme to videli v Čechách.Myslím že všetci očakávame ešte podstatne väčšiu hysteriu médií a ľudí ako Braňo,bohvie kto mu zadal zakázku,pretože podľa toho ako zásobil všetky existujuce fora,je to jeho hlavná pracovná napln.