niella
23.09.11,09:08
Dnes ráno z rozospatosti som si nevšimla a zjedla som plesnivý krajec chleba, zbadala som to až ku koncu. Som z toho roztrpčená, občas sa mi to totiž stáva a dávam si pozor, dokonca si nasadzujem aj okuliare, ale dnes.... Chcem sa spýtať, či sa vám občas niečo také stane a aké máte z toho potiaže. Mňa zvykne prehnať, čo som zistila až po niekoľkých takých mojich "prešľapoch" a pobolieva ma brucho. Viem, že pleseň je nebezpečná, tak o to viac ma to štve, ale už je dnu. Mala som pred 2 mesiacmi problém so zakrvácaním žalúdka po užívaní acylpyrínu (čo sa píše aj vo vedľ.účinkoch pri ňom! tak pozor na to, kto ste citliví!), no a teraz toto... Máte nejakú radu na to, ako eliminovať účinok tej plesne? A v čom preboha držíte chlieb? Mne v igelitovom vrecúšku po 3 dňoch splesnivie! Dávala som ho predtým do chladničky (nie mrazničky - tam zvyknem mať zamrazený), ale sa hovorí, že tam je oveľa viac mikróbov v tej vlhkosti než vonku... Veď moja stará mama keď upiekla chlieb a to nie kilový! ale riadny peceň!!, tak ten vydržal zabalený len v ľanovom plátne v komore aj celý týždeň!!! Čo to preboha dnes jeme!!! a čo je toto za svet!!!
Andy Kralik
23.09.11,09:49
No keby si ho zabalila do lanoveho platna - tak by ti mohol vydrzat dlhsie. V igelitovom vrecusku je teplo a vlhko, to sa to plesni potom rastie. V lanovom platne je suchsie, skor chleba vyschne ale nesplesnivie.
A keby si si upiekla vlastny chlieb, taktiez asi vydrzi dlhsie :)
GabiZ
23.09.11,10:09
Dnešný chlieb nie je to, čo bolo za čias našich starých mám. Čo sa týka chleba, tak mám vždy problém kúpiť naozaj chutný chlieb, nehovoriac o jeho trvanlivosti. Problém je v tom, že v pekárňach (ako som sa dozvedela) starý chlieb pomelú a robia z neho nový, preto sú chleby tvrdé, nechutné a rýchlo aj plesnivejú.
Tu je jeden zaujímavý článok. Ja len dodám, že tiež asi začnem s pečením chleba, lebo moja mama ho síce dáva aj do lanovej plachty, ale minule už večer by ste si na ňom mohli akurát tak vylomiť zuby.

http://primar.sme.sk/c/1820606/pozor-aj-na-chlieb-a-pecivo.html
peterkos2
23.09.11,16:50
Dnes ráno z rozospatosti som si nevšimla a zjedla som plesnivý krajec chleba, zbadala som to až ku koncu. Som z toho roztrpčená, občas sa mi to totiž stáva a dávam si pozor, dokonca si nasadzujem aj okuliare, ale dnes.... Chcem sa spýtať, či sa vám občas niečo také stane a aké máte z toho potiaže. Mňa zvykne prehnať, čo som zistila až po niekoľkých takých mojich "prešľapoch" a pobolieva ma brucho. Viem, že pleseň je nebezpečná, tak o to viac ma to štve, ale už je dnu. Mala som pred 2 mesiacmi problém so zakrvácaním žalúdka po užívaní acylpyrínu (čo sa píše aj vo vedľ.účinkoch pri ňom! tak pozor na to, kto ste citliví!), no a teraz toto... Máte nejakú radu na to, ako eliminovať účinok tej plesne? A v čom preboha držíte chlieb? Mne v igelitovom vrecúšku po 3 dňoch splesnivie! Dávala som ho predtým do chladničky (nie mrazničky - tam zvyknem mať zamrazený), ale sa hovorí, že tam je oveľa viac mikróbov v tej vlhkosti než vonku... Veď moja stará mama keď upiekla chlieb a to nie kilový! ale riadny peceň!!, tak ten vydržal zabalený len v ľanovom plátne v komore aj celý týždeň!!! Čo to preboha dnes jeme!!! a čo je toto za svet!!! V chladničke a vlhkosť-to hádam nie
myara
24.09.11,06:54
my chlieb kupujeme, co najmensi (sme len 2) a skladujeme ho tak, ze na odkrojenu stranu dame alobal, a cely chlieb potom zabalime do bavlnenej utierky, a vydrzi aspon tie 3 dni
buchač
24.09.11,07:20
Dnes ráno z rozospatosti som si nevšimla a zjedla som plesnivý krajec chleba, zbadala som to až ku koncu. Som z toho roztrpčená, občas sa mi to totiž stáva a dávam si pozor, dokonca si nasadzujem aj okuliare, ale dnes.... Chcem sa spýtať, či sa vám občas niečo také stane a aké máte z toho potiaže. Mňa zvykne prehnať, čo som zistila až po niekoľkých takých mojich "prešľapoch" a pobolieva ma brucho. Viem, že pleseň je nebezpečná,
...keby nebolo objavu Alexandra Fleminga , veľa ľudí by svojho času umrelo ...
tak o to viac ma to štve, ale už je dnu. Mala som pred 2 mesiacmi problém so zakrvácaním žalúdka po užívaní acylpyrínu (čo sa píše aj vo vedľ.účinkoch pri ňom! tak pozor na to, kto ste citliví!), no a teraz toto... Máte nejakú radu na to, ako eliminovať účinok tej plesne? A v čom preboha držíte chlieb? Mne v igelitovom vrecúšku po 3 dňoch splesnivie!
...chyba lávky ...
Pri dnešnej výrobe sa neoplatí kupovať také množstvo pečivárskych výrobkov...maximum je tých 24 - 36 hodín ...
Dávala som ho predtým do chladničky (nie mrazničky - tam zvyknem mať zamrazený), ale sa hovorí, že tam je oveľa viac mikróbov v tej vlhkosti než vonku
...ono sa to ani tak nehovorí ...skôr je to dokázané a aj overené ....
Za seba ????........to by musela byť ťažká doba , ak by som mal ja chlieb z mrazničky alebo chladničky zjedol ...
Na vojenčine sme museli trojdňový jesť ...odstatý , aby sme nemali tie veterné potiaže ...
Veru ...dodnes občas spomínam ...posný chlieb s horčicou ...alebo len tak , na piecke opečený , šmalcom pomastený....
... Veď moja stará mama keď upiekla chlieb a to nie kilový! ale riadny peceň!!, tak ten vydržal zabalený len v ľanovom plátne v komore aj celý týždeň!!! Čo to preboha dnes jeme!!! a čo je toto za svet!!!
...jeme to , čo si kúpime ...

...svet máme taký , aký sme si ho sami ...
pasuliatko
25.09.11,19:09
neboj sa žalúdočná kyselina ju určite zničila ;)
ja som zjedla z teplomeru tú časť s ortuťou a žijem :D takže sa neboj :)
video1983
25.09.11,19:21
Dnešný chlieb nie je to, čo bolo za čias našich starých mám. Čo sa týka chleba, tak mám vždy problém kúpiť naozaj chutný chlieb, nehovoriac o jeho trvanlivosti. Problém je v tom, že v pekárňach (ako som sa dozvedela) starý chlieb pomelú a robia z neho nový, preto sú chleby tvrdé, nechutné a rýchlo aj plesnivejú.
Tu je jeden zaujímavý článok. Ja len dodám, že tiež asi začnem s pečením chleba, lebo moja mama ho síce dáva aj do lanovej plachty, ale minule už večer by ste si na ňom mohli akurát tak vylomiť zuby.

http://primar.sme.sk/c/1820606/pozor-aj-na-chlieb-a-pecivo.html

toto mi pride tak ze jedna pani povedala stary chlieb pomelu a robia z neho novy hmmm zaujimave ...

na otazku zadavatelky odpoviem len ze si treba kupit mensi chlieb, kupte polovicku alebo stvrtku , nie je nad cerstvy chlieb , a davat chlieb do mraznicky ci chladnicky to uz co je? to sme ozaj taky lenivi si zajst do obchodu kazdy den po cerstvy kus chlebu?? ak hej tak jecte plesnivy :p
zk24
25.09.11,19:27
neboj sa žalúdočná kyselina ju určite zničila ;)
ja som zjedla z teplomeru tú časť s ortuťou a žijem :D takže sa neboj :)

Takže nie som jedina? :D
220870
25.09.11,19:31
Chlieb, teda jeho chemické napodobeniny už nejakých pár rokov dozadu nekupujeme v hypermarketoch .Je to sr.čka pre prasatá a nie pre ľudí.To samé ovocie zelenina a všetok tovar ktorý nieje pevne balený tak ,aby sa nedali meniť údaje na obaloch.
Kupujem priamo v malých súkromných pekárňach(Bošany,Chlebany).Chlieb z pekárne v Bošanoch vydržal v igelitovom sáčku 4 týždne a nebol plesnivý a dokonca sa dal po takom čase jesť.Cestoval s nami do Grécka a späť potom si ešte pobudol v garáži na ponku v 35°C horúčavach v igelitovom sáčku dva týždne,kým som ho našiel.Nebol plesnivý a suché boli len krajné krajce,bol nakrájaný strojom v pekárni.
Klobúk dolu pred pekármi z Bošian.
zk24
25.09.11,19:58
Preco sa potom ludia stazuju na mcdonald? Ten ostane cerstvy aj po 3 mesiacoch (testy) zatial co klasicky hamburger sa vam pokazi uz na druhy den...... ;)

Neviem teda, ale to je dobre, ked nieco vydrzi 4 tyzdne a nepokazi sa?
buchač
26.09.11,05:18
Preco sa potom ludia stazuju na mcdonald? Ten ostane cerstvy aj po 3 mesiacoch (testy) zatial co klasicky hamburger sa vam pokazi uz na druhy den...... ;)

Neviem teda, ale to je dobre, ked nieco vydrzi 4 tyzdne a nepokazi sa?

mimotemy

...hej ...je to dobré ...

Viď mňa ...už som čo to vydržal a viac ako 4 týždne mám ...

Pokazil som sa ???
...a poviem Ti ...???

Ale určite sa nepolepším ....:rolleyes:;):---:D