Jana127
23.09.11,10:54
Dobrý deň, chcem sa spýtať ked som neužila týžden antikoncepciu ako mám dalej pokračovať??
ivka70
23.09.11,09:08
Podla toho, v ktorom obdobi.
Bola to riadna prestavka v brani HAK alebo si tyzden zabudla alebo ako?
A aky druh HAK beries?
Jana127
23.09.11,09:10
Podla toho, v ktorom obdobi.
Bola to riadna prestavka v brani HAK alebo si tyzden zabudla alebo ako?
A aky druh HAK beries?


začiatočných 7 som nebrala... beriem 28 dnové CHLOE
ivka70
23.09.11,09:14
začiatočných 7 som nebrala... beriem 28 dnové CHLOE

Potom mas 2 moznosti, zacat ju brat, ale mozno ti to rozhadze cyklus a budes krvacat aj mimo neho a prvych 7 dni sa musis este chranit aj inak alebo si pockas do nasledujucej menstruacie bez HAK a zacnes ju brat v prvy den menstruacie.
Jana127
23.09.11,09:18
Potom mas 2 moznosti, zacat ju brat, ale mozno ti to rozhadze cyklus a budes krvacat aj mimo neho a prvych 7 dni sa musis este chranit aj inak alebo si pockas do nasledujucej menstruacie bez HAK a zacnes ju brat v prvy den menstruacie.

a nič iné sa mi nestane,?? čo by bolo lepšie podla vas?
avalik
23.09.11,09:21
a nič iné sa mi nestane,?? čo by bolo lepšie podla vas?

zavolat svojmu gynekologovi a poradit sa s nim - tieto info si mala dostat pred zacatim uzivania HAK, tiez by mali byt na pribalovom letaku
annamari77
25.09.11,08:12
okrem ale ineho, Ti chcem pripomenut, ze HAK ma aj abortivny ucinok, to znamena, ze nielen chrani pred pocatim, ale aj pripadné počaté vajíčko, t.j. dieta vypudí z maternice... ja len tak na okraj, lebo my baby sme take naivne myslime si, HAK riesi vsetko.....
na pripadne komenty neodpoviem, lebo nemam cas sem chodit ale info o HAK je na nete dost...
annamari77
25.09.11,08:13
ta že ešte to sa ti pripadne stane
buchač
25.09.11,08:17
Dobrý deň, chcem sa spýtať ked som neužila týžden antikoncepciu ako mám dalej pokračovať??


...abstinovať ........že oné ....nesexovať .....:rolleyes::---:D:D:D:D


...alebo .................................................. ..............................................či ....?????
ja.nus.ka34
16.08.12,12:45
ako dlho sa doporučuje používať aj inú ochranu ako HAK pri braní antibiotík???? stačí len po tu dobu ked sa užívajú antibiotiká????
avalik
16.08.12,13:21
ako dlho sa doporučuje používať aj inú ochranu ako HAK pri braní antibiotík???? stačí len po tu dobu ked sa užívajú antibiotiká????

v pribalovom letaku k lieku nemas tuto info?
tweedle
16.08.12,13:27
ja som na to pytala svojej obvodnej lekarky, ked mi pri chripke predpisala antibiotika, a povedala mi za to je hlupost, za antibiotika ucinok HAK neznizuju,,
ja.nus.ka34
16.08.12,16:58
v letáku je len napísané,že môžu znižovať účinok HAK...neni napísané ako dlho a koľko :-(
pasuliatko
16.08.12,17:16
keď si poredtala napr v sobotu tak ďalšiu sobotu začneš...
ludmilla
16.08.12,17:46
Juraj, stručne a výstižne :):)
avalik
16.08.12,17:56
v letáku je len napísané,že môžu znižovať účinok HAK...neni napísané ako dlho a koľko :-(

tak potom tvoj gynekolog, lekarnik alebo ujo google vie spravnu odpoved

nasla som napr. toto:

Ovplyvňujú antibiotiká účinok antikoncepcie?
Bežne ordinované antibiotiká ani lokálne podávané antimykotiká a antibiotiká nemajú vplyv na antikoncepčný účinok. Je namieste vhodná opatrnosť v prípade špinenia, eventuálne krvácania. V každom prípade sa odporúča počas užívania antibiotík a ešte cca 7 dní po ukončení užívania antibiotík používať bariérovú metódu antikoncepcie.

http://www.topky.sk/cl/100306/750613/Gynekologicka-poradna--1--



okrem toho, ked si das do googlu nazov tvojho lieku, vyskoci ti info z portalu adcc.sk - a tam si otvoris "suhrn charakteristickych vlastnosti lieku" - mozno aj tam je info priamo od vyrobcu