luja5
24.09.11,09:55
Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu.
Mám starší notebook, s ktorým som už mala problém, občas sa samočinne vypol, alebo pri naštartovaní "zamrzol", prehrieval sa .... Mala som ho preto v oprave a na prečistení u ajťáka. Ajťák mi v notebooku urobil aj nejaké zmeny v rámci vylepšenia a asi pred týždňom mi ho doniesol. Okrem pripojenia cez modem ma informoval, že mi funguje aj cez router, ktorý doma máme. Došlo však k zmene v tom, že pri každom zapnutí/reštartovaní notebooku ma Norton Internet Security (N.I.S.), ktorý v ňom používam od začiatku a platím si ho, upozorňuje červenou ikonkou na to, že mám identitu a aj ochranu pred phishingom v ohrození a mám to ihneď opraviť. Nevšimla som si to, keď tu bol ajťák, lebo nie sme na to zvyknutá , nikdy predtým to takto nerobilo, nič som nemusela hneď opravovať, všetko som mala stále zelené-zabezpečené. Pokúšala som sa niečo nájsť aj v nápovede N.I.S., ale tam k tomuto nie je žiadna téma. Môže sa mi stať, že si to niekedy nevšimnem a mám obavy z používania notebooku v tejto situácii.
Neviem, či som sa vyjadrila zrozumiteľne, som len laik-užívateľ, ajťáka si určite zavolám, ale môžem s tým dovtedy, kým bude môcť prísť, niečo urobiť sama okrem opakovaného "opravovania" zabezpečenia? Môžem notebook používať bezpečne? Vie mi niekto poradiť, v čom môže byť problém?
Ďakujem a želám Vám všetkým pekný deň.
misoft
24.09.11,11:10
Norton ťa asi upozorňuje, aby si si v jeho nastaveniach nastavila potrebnú ochranu - toto asi znamená, že ochrana v Nortone je nastavená na nízku, prípadne žiadnu hodnotu.
BTW: nepoznám Norton - ale väčšina ochrán počítača majú svoje "menu" - Nastavenia, kde si to môžeš individuálne nastaviť.

Malá pomôcka: https://www-secure.symantec.com/norton-support/jsp/help-solutions.jsp?lg=slovak&ct=slovakia&docid=v1028331_NIS_OEM_2012_sk_sk&product=home&version=1&pvid=f-home
Fero11
24.09.11,15:00
pokial nevyuzivas net banking, alebo nejake ine citlive informacie, tak sa nemusis phisingu bat http://cs.wikipedia.org/wiki/Phishing
camozzi
24.09.11,15:48
Vyuzivam sluzby Norton 360, prostredie NIS nepoznam. Najdi nieco ako Ochrana identity, potom Spravovat funkci Ochrana identity a tam si pozapinaj potrebnu ochranu.
sthruska
25.09.11,11:45
Nájdeš to v Nastavení - Nastavení webu.
Ale keď dáš opraviť chybu, tak ju už nemá zobrazovať. Treba sa pozrieť na detaily.
luja5
26.09.11,09:32
Ďakujem Vám všetkým za užitočné rady.
Pohľadala som, našla som, prešla som "menu" a Nastavenia. Pozapínala som, čo bolo treba, ale ochrana Identity (tak to ukazuje v hlavnom okne) stále "nedrží". S nastavením počítača, webu a iných položiek nie je problém, sú trvalo zabezpečené. Upresním, kedy k môjmu problému dochádza, asi som si to na začiatku nevšimla - je to až po kliknutí na ikonku prehliadača (po oprave a vylepšení NTB sa prehliadač nezmenil); bezprostredne po naštartovaní NTB je ochrana všetkého zabezpečená. Pri každom prvom kliknutí na túto ikonku musím opravovať nechránené položky, t.j. aj keď prehliadač zruším a neskôr ho chcem opäť využiť. Okrem ochrany pred phishingom je rovnaký problém aj u ochrany pred zločinným SW, čo som našla až v Nastaveniach. Aktivovaný najvyšší stupeň ochrany Identity Safe (v Nastaveniach) nemá vplyv na zabezpečenie ochrany pred phishingom a zločinným SW - tieto zostávajú naďalej trvalo nezabezpečené a musím to stále opravovať.
Sú tam aj ďalšie detaily a možnosti v rámci práce s aplikáciou N.I.S., je už ale nad moje schopnosti porozumieť takýmto veciam :). Tak sa mi na to príde pozrieť ajťák, tiež preto, lebo som predtým využívala a aj naďalej by som chcela využívať napr. net banking. V každom prípade niekde bude "havinko zakopaný" :rolleyes:, lebo predtým mi to takto nekomplikovalo prácu s NTB, tento problém som nemala, N.I.S. ma červeným upozorňoval len keď mi mala skončiť lehota odberu ...
Ešte raz Vám ďakujem a želám pekný deň.
sthruska
26.09.11,10:50
Ja som mal v poslednej dobe problém, že mi automaticky zablokoval prístup na internet. Po reštarte PC už išiel celý deň normálne. Už to pominulo (dúfam) a môžem len hádať čím to bolo.