Ingrid Ondruskova
24.09.11,13:20
Nepoznáte firmu, čo by urobila len skelet pre záhradný dom 4x4 m?. Väčšina firiem má snahu urobiť
všetko /rozumej celú chatu/ na kľúč, ale niektoré prvky nám maximálne nevyhovujú, takže by sme chceli ísť cestou,
dať si postaviť len skelet a ostatné si urobíme podľa našich predstáv svojpomocne. Nedávno som bola na Orave a popri
ceste bol banner, že niekto takéto niečo robí, lenže bola som šofér, zastaviť sa nedalo a dodnes ma mrzí, že som si aspoň
názov nestihla prečítať...
veronikasad
24.09.11,12:57
Ingrid Ondruskova
25.09.11,02:52
Ďakujem za odpoveď, skôr som myslela na steny prevedené roštovým systémom ,tzv.americký systém/ a nie z plnej guľatiny ...
buchač
25.09.11,04:34
Nepoznáte firmu, čo by urobila len skelet pre záhradný dom 4x4 m?. Väčšina firiem má snahu urobiť
všetko /rozumej celú chatu/ na kľúč, ale niektoré prvky nám maximálne nevyhovujú, takže by sme chceli ísť cestou,
dať si postaviť len skelet a ostatné si urobíme podľa našich predstáv svojpomocne. Nedávno som bola na Orave a popri
ceste bol banner, že niekto takéto niečo robí, lenže bola som šofér, zastaviť sa nedalo a dodnes ma mrzí, že som si aspoň
názov nestihla prečítať...

...a čo tak všetko ?

Neviem síce , aké máte predstavy ...no ja osobne som si svojho času urobil náčrtok , následne aj niečo na rys šmaril v podrobnejších rozmeroch ...
Proste komplet dokumentáciu aj s rozpisom materiálu , potrebného k výstavbe...

Ostalo to potom síce len na tom papiery , objektívne príčiny ( onkológia a jej následky ) pozastavili moju činnosť....
Ingrid Ondruskova
25.09.11,08:31
Ďakujem za ochotu buchač, je mi ľúto, že kvôli chorobe si nedotiahol koncept do konca /ale život je už taký/, technickú dokum. by sme s mužom ešte zvládli /obaja sme inžinieri techn.zamerania/, ale skôr nemáme praktické skúseosti:
napr. stačí len na chatku, aby boli vyliaté obvodové pásy, alebo rovno deka
-alebo dať do zeme /samozrejme na oceľových stojkách/ len štyri / v kútoch/ koly 10x10 cm a na tie potom dávať vodorovnú konštrukciu
/prútovku/ aké voliť spoje v zásadných uzloch atď, atď, keďže sme to prakticky v živote nerobili, volili sme cestu, že niekto, kto má
skúsenosti, urobí základný skelet /stačí aj bez strechy/ a zvyšok by sme dorobili /už sme v minulosti robili aj s izoláciami aj so sadrokartónom
aj strechu sme pokrývali...v podstate sme celkom zruční manželia, ale poznáš to, čo si v živote niiikdy nerobil, to sa ľahko môže aj pokašľať....
buchač
25.09.11,13:18
Ďakujem za ochotu buchač, je mi ľúto, že kvôli chorobe si nedotiahol koncept do konca /ale život je už taký/, technickú dokum. by sme s mužom ešte zvládli /obaja sme inžinieri techn.zamerania/, ale skôr nemáme praktické skúseosti:
napr. stačí len na chatku, aby boli vyliaté obvodové pásy, alebo rovno deka
-alebo dať do zeme /samozrejme na oceľových stojkách/ len štyri / v kútoch/ koly 10x10 cm a na tie potom dávať vodorovnú konštrukciu
/prútovku/ aké voliť spoje v zásadných uzloch atď, atď, keďže sme to prakticky v živote nerobili, volili sme cestu, že niekto, kto má
skúsenosti, urobí základný skelet /stačí aj bez strechy/ a zvyšok by sme dorobili /už sme v minulosti robili aj s izoláciami aj so sadrokartónom
aj strechu sme pokrývali...v podstate sme celkom zruční manželia, ale poznáš to, čo si v živote niiikdy nerobil, to sa ľahko môže aj pokašľať....

...všetko len a len od vás záleží ...

Poviem takto ...inšpiráciu kľudne nájdete v hociktorom Baumaxe , Hornbachu ....a na nete je toho tiež neúrekom ...

Len ak by ste základy kopali a na to potom stavali ...tak na toto je už potrebné stavebné povolenie ...
Indeed
30.03.12,03:11
Šak to choďte niekde obkúkať , drevený prístrešok stojí hádam pri každom 3-ťom dome...

Ale ja tuším,čo Vám chodí po rozume.....

A aj Vám odpoviem

Nie, čapované spoje sa pri týchto konštrukciach už nerobia.

V rohoch treba urobiť zavetrenie stojok hranolmi zrezanými pod 45° ,inak platia základne zásady geometrie ako pri každej stavbe , rovina,kolmica a uhlopriečka.

treba sa rozhodnuť pre určitý typ strechy a spoje medzi hranolmi a hlavne vystuženie bokov /stien stavby/ sa rieši hranolčekmi pospájanými kovovými uholníkmi a skrutkami.

Ako material na steny zahradného domčeka možete použiť OSB-dosky.

Teda zakupiť kvalitnú pokosovú pílu,
pri píle urobiť nejaké vedenie pre hranol ktorý budete rezať na jednú aj na druhú stranu, aby sa hranol pri rezaní nekýval a aby plocha bola zrezaná presne v kolmici /veľmi doležité !/

A ide sa !
Ingrid Ondruskova
17.04.12,13:57
...ďakujem Indeed...nakoniec je to všetko pravda /čo píšeš/ ešte na jeseň sme si
to všetko overili v praxi, zatiaľ sme postavili celkom peknú besiedku /čo je samozrejme nižší level/, ale asi by som si vedela predstaviť postaviť aj niečo zložitejšie...takže ako
píšeš A ide sa! :--- P.S.: /len momentálne sme veeeeľmi zaneprázdnení/