zuzjur
24.09.11,14:20
Ahojte poradaci,
rada by som sa s Vami poradila vo veci ohladne financovania stavby mostu k nasmu pozemku, na ktorom chceme stavat. Zakupili sme pozemok, avsak pozemok sa nachadza za potokom, a teda nie je k nemu pristupova cesta. Je teda nutne postavit k pozemku most. Chcem sa Vas popytat, ci mate s takymto niecim skusenost a ci sa musi tato stavba financovat z vlastnych zdrojov alebo je to v kompetencii mesta/obce? Pytam sa, lebo som sa stretla s oboma nazormi. Pristupova cesta je most, ktory by bol napojeny na hlavnu cestu a nas pozemok. Ako je to potom s vlastnictvom stavby - mosta, ak bude postaveny z nasich zdrojov? Pocula som vsak aj nazor, ze takuto vystavbu mosta ma financovat mestsky urad, oddelenie investicii a vystavby... Viete k tejto teme nieco? Dakujem za kazdu radu aj pomoc.
Ice dive
24.09.11,12:56
no osobne si myslím, že ak na danom pozemku budete stavať len vy, resp. nebude tam viac domov, nemá obec prečo stavať most pre Vás, lebo ste si vy práve kúpili pozemok za potokom... podľa mňa a čo som sa zatiaľ stretol s prípadmi, to býva spravidla tak, že most si vybudujete za vlastné, a potom ho darujete obci, ak budete chcieť aby Vám tam obec platila elektrinu na verejné osvetlenie resp. v zime prišla odhrnúť cestu...
vo väčšine satelitov okolo Bratislavy, kde investor vybudoval inženierske siete, a cesty, následne tieto daroval obci resp. príslušným inštitúciám ako vodárne, plynárne, elektrárne, aby sa o tieto diela následne starali...
andiablo
25.09.11,05:56
Pri stavbe musíte ísť k správcovi daného vodného toku. On Vám určí aký musí byť prietok pod mostom prípadne Vám určia presne typ mosta