naturel
26.09.11,09:36
Ahojte chcel by som sa opýtať ako je to s PN-kou.. som zamestnaný 4 a pol mesiaca v jednej firme. májm problém s kolenom mal by som ist na operaciu no vela ludi mi vravelo ze ak chcem ist na dlhodobu PN-ku aby mi zdravotna platila cast mzdy musím mat platené v poistovni 270dni..takze musím byt v danej firme zamestnaný pol roka az tak mam narok na preplatenú pnku?... predtým som bol na urade prace kde za mna odvadzali odvody ..takze v podstate moja otazka je pocita sa tych 270dni aj s uradom prace alebo len v tej jednej firme musim odpracovat 270 dni.. chaosne napisane ale kto pochopidakujem za odpoved:D
Xanti
26.09.11,08:46
Ahojte chcel by som sa opýtať ako je to s PN-kou.. som zamestnaný 4 a pol mesiaca v jednej firme. májm problém s kolenom mal by som ist na operaciu no vela ludi mi vravelo ze ak chcem ist na dlhodobu PN-ku aby mi zdravotna platila cast mzdy musím mat platené v poistovni 270dni.To platí v prípade dobrovolného nemocenského poistenia, ty na PN môžeš ísť kedykoľvek nakoľko si zamestnanec. Prvých 10 dní Ti platí zamestnávateľ od 11 dňa platí PN sociálna poisťovňa..takze musím byt v danej firme zamestnaný pol rokaNemusíš az tak mam narok na preplatenú pnku? Od prvého dňa zamestnania máš nárok na platenú PN... predtým som bol na urade prace kde za mna odvadzali odvodyŠtát za teba odvádza počas evidencie na UP jedine zdravotné poistenie, nie nemocenské ani dôchodkové ..takze v podstate moja otazka je pocita sa tych 270dni aj s uradom prace alebo len v tej jednej firme musim odpracovat 270 dni.. chaosne napisane ale kto pochopidakujem za odpoved:DNo hádam si pochopil moje odpovede v texte modrým.
naturel
26.09.11,09:55
dakujem pekne a viete mi aj povedat kolko mi bude platit po tych 10 dnoch poistovna?
Xanti
26.09.11,09:56
Aký máš VZ teda hrubú mzdu u zamestnávateľa?
Je to 55% z nej teda v prepočte na deň :D.