Theo
26.09.11,17:22
Včera som si stahol /mal som čas/dokumente a nejake comedy vo velkosti okolo 5,5 Gb.Našiel som na udanom mieste v PC len 2,2 Gb.Hľadám to už dlhú chvílu-nenašiel som nič.Stiahnuté to bolo,ale kde sa skryli-neviem?!1 film som sťoval okolo 70 min.
2Ešte asi v dobe s Win 95 som mal na preberanie súborov program ktorý aj po prerušení pokračoval v sťahovaní dat tam,kde prestal.Iste je j teraz niečo také?/Nemyslím na Torrent a pod.
3. Darmo som si stiahol pre mňa zabavné veci-ak ich neviem v žiadnom prehravači pozrieť.Nejdu ani v mobiloch.
Koncovky suborov nebudú dôvodom.Aspoň 3 komplet názvy: rise.of.the.dead.2010.dvdrip, REC.2.2009.480p.BRRip.XviD.AC3.CZ
a Highway Nights - CZ dabing tu je konc.ISO súbor./Ani jeden súbor,kde je to uvedené ISO mi nejde prehrať.

ďakujem za poučenie a rady.
misoft
26.09.11,16:26
Highway Nights - CZ dabing:*.iso (teda asi takto Highway Nights - CZ dabing.iso) je obraz disku (DVD) - na to sa používa program Alcohol, alebo Daemon Tools - virtuálne mechaniky. Pomocou týchto si vytvoríš v PC akoby "ďalšiu" mechaniku (preto sa vraví virtuálna), do nej dáš ten súbor *.iso (ako keby si vložil DVD a potom pracuješ ako s normálnym (skutočným) DVD - prezeráš, listuješ, spúšťaš.
rise.of.the.dead.2010.dvdrip a REC.2.2009.480p.BRRip.XviD.AC3.CZ maj len toto napísané, alebo majú tiež na konci iso. Ak majú, pracuješ s nimi rovnako, ako som popísal vyššie.
Chobot
27.09.11,07:48
Včera som si stahol /mal som čas/dokumente a nejake comedy vo velkosti okolo 5,5 Gb.Našiel som na udanom mieste v PC len 2,2 Gb.Hľadám to už dlhú chvílu-nenašiel som nič.Stiahnuté to bolo,ale kde sa skryli-neviem?!1 film som sťoval okolo 70 min.
2Ešte asi v dobe s Win 95 som mal na preberanie súborov program ktorý aj po prerušení pokračoval v sťahovaní dat tam,kde prestal.Iste je j teraz niečo také?/Nemyslím na Torrent a pod.
3. Darmo som si stiahol pre mňa zabavné veci-ak ich neviem v žiadnom prehravači pozrieť.Nejdu ani v mobiloch.
Koncovky suborov nebudú dôvodom.Aspoň 3 komplet názvy: rise.of.the.dead.2010.dvdrip, REC.2.2009.480p.BRRip.XviD.AC3.CZ
a Highway Nights - CZ dabing tu je konc.ISO súbor./Ani jeden súbor,kde je to uvedené ISO mi nejde prehrať.

ďakujem za poučenie a rady.

Dokumenty z adresára "samé od seba" nezmiznú. Buď si ich vymazal, alebo boli uložené niekde inde alebo si prerušil sťahovanie a tie súbory boli len dočasné a vymazali sa, lebo sa nedokončilo sťahovanie. Zabudni na Win 95. dnes existujú sofistikovanejšie sťahovacie programy. Možno ten pôvodný ti už pod XP a vyššie ani nepôjde. Aj priamo v prehliadačoch sú plug-iny, ktoré podporujú a riadia sťahovanie.

A s tým .iso súborom ti už vysvetlil misoft.
yoyo3333
27.09.11,09:59
Súhlasím s chobotom a aj s misoftom. K tým strateným dátam: Moja sestra si stahovala filmy z netu. Dala ich stahovať na disc "D" kde mala dosť volného miesta a ked dostahovala tak jej to prehralo len časť filmu a stoplo to. Film mal miesto 4GB len asi 800MB a pritom jej to ukazovalo že normalne stahuje až do konca. Bolo to preto, lebo na discu "C" mala malo miesta (len tych spominanych 800mb) a počítač aj keď mu dáš sťahovať niečo na disc "D" kde maš síce dosť miesta ti to stiahne najprv na "C" a až keď dosťahuje tak to presunie s dočasného adresára na ten disc "D". Nebude to aj tvoj prípad? Lebo ako písal Chobot, s počítača sa ti isto samovolne nič nestratí.
Theo
27.09.11,15:45
Dakujem vám ! Pravdepodobne mám málo mieta na C čku.Ale že to neprestane sťahovanie i keď je o ničom? neviem.
misoft
27.09.11,15:45
Doplním yoyo3333: Pokiaľ používaš nejaký Downloader (program na sťahovanie), tak v nastaveniach často sa nastavujú dve miesta: prvé je kde sa ukladajú súbory, ktoré sú priebežne sťahované a druhé, kde sa uloží kompletne stiahnutý súbor. Pritom z toho prvého potom často zostáva zvyšok, prípadne presunie do Temporary adresára ako použité a nepotrebné.
BTW: nevieme, či to sťahuje priamo, alebo nejakým programom.
Nedostatok relevantných údajov.
MilanH
28.09.11,11:12
Taka otazocka. Aky pouzivas antivirus?
Theo
30.09.11,16:13
ESET NOD32 Antivírus už asi 6 rokov.
yoyo3333
30.09.11,16:18
BTW: nevieme, či to sťahuje priamo, alebo nejakým programom.
Nedostatok relevantných údajov.
Ja viem Misoft že nevieme dostatok info. Ja som len naznačil jednu z možných príčin. Viem že to nemusí byť jeho prípad. Len som sem hodil skúsenosť s mojou sestrou, ktorá je total počítačový antitalent. Tiež si myslela že keď dá sťahovať film na "D" tak to ťahá rovno tam. Možno tá moja príhoda pomôže tiež niekomu, kto nevie prečo mu nejde prehrať celý film, aj keď počítač sa tváril že ho sťahuje.