pivko
27.09.11,05:57
Elektrikár mi pravdepodobne pri sekaní musel poškodiť odpadovú rúru priemer 100mm/odpad z jedného umývadla na poschodí/ na prízemí v stene.Je to za dverami tak že som si doteraz nevšimol že to tam zamaká. Zistil som to až teraz lebo sa ochladilo a začalo mi z kanálu ťahať smrad do domu cez zásuvku. Ako to opraviť???
andiablo
27.09.11,04:08
nájdi dieru a striekni do nej silikonu. Najrýchlešia oprava. Druha možnosť je osekanie rúry a na ňu prilepiť kus rúry príslušným lepidlom na odpadové rúry
pivko
27.09.11,04:52
Najprv to osekám a uvidím či tam je diera ,alebo prasklina / a ten kus rúry by musel mať vačší priemer ako tá poškodená a neviem či by to presne sadlo/. Ten silikon sa mi nezdá žeby to vydržalo naveky.
220870
27.09.11,13:26
Sadne.Treba odrezať s novodurovej trubky taký kus aby prekryl dieru.Dá sa to lepiť silikonom ,alebo lepšie je novodurové lepidlo na plasty.Moc záleží od poškodenia.
lapejko
28.09.11,18:27
lenže v novostavbe novodur nemá čo robiť a pravdepodobne tam máš HT-system PP a ten sa veľmi lepiť nedá. Môžeš tam však privariť kúsok z rúry rovnakého materiálu teplovzdušnou pištoľou alebo zváračkou na PPR. Ak je diera väčšia, musíš obsekať potrubie a vložiť presuvku.
jezo421
29.09.11,03:39
lenže v novostavbe novodur nemá čo robiť...
Mozes to prosim trochu rozviest? Bol som v tom, ze tenke odpady (z umyvadiel) sa stale robia z novoduru.
lapejko
01.10.11,18:25
Mozes to prosim trochu rozviest? Bol som v tom, ze tenke odpady (z umyvadiel) sa stale robia z novoduru.
už by sa nemali, aj tak vo väčšine obchodov kúpiš iba PP, začal s tým už dávno Baumax a Hornbach s materiálom od rakúskeho výrobcu, dnes sa bežne predáva od poľských aj slovinských výrobcov a myslím, že aj Plastimex Nitra už pokročil. PVC pri požiari uvoľňuje chlór , jeho teplotná odolnosť je max 60 ° C potom sa deformuje a krehne po častom nahrievaní. Kto rozoberal jadro, pozná ako sa odpadová rúra dá rozbiť už po desiatich rokoch užívania. PP odoláva do 100 ° C.