Lotte1
27.09.11,10:02
Dobrý deň.Chcem sa spýtať či už niekto zatepľoval dom zo slovinyl sidingom.Aké máte skúsenosti,či už dobré alebo zlé.Načo si dávať pozor.Podobnú tému som nenašla preto zakladám novú.Ďakujem.
drozdm
27.09.11,19:52
nefandim tomu...nepripada mi mi to trvacne..teraz mi jeden chlapik čo robi obklady , strechy a tak vravel že nech to nedavam na štablon
osobnu skusenosť nemam..len čo počujem od odbornikov
lapejko
28.09.11,18:15
slovinyl siding je dostatočne trvácny a kvalitný, je potrebné dodržať montážny návod, po desiatich rokoch podhľad nevykazuje žiadne derformácie, akurát je zanesený špinou v textúre dreva.
Lotte1
30.09.11,16:57
Ďakujem za info. Lapejko vy to mate na dome ?Môžte mi o tom napísať niečo viac?A čo na to hovoria ostatný odborníci alebo niekto kto zatepluje?
lapejko
01.10.11,17:43
ja mám iba pár metrov doma, ale robili sme pár zákazok, hlavne podhľady. Lacnejší siding je poľský tenkostenný dutý, na podhľad ešte stačí, ale na stenu aj poliaci majú obdobu nášho. Ešte odporúčam pozrieť novinku, horčíkovú dosku na www.superdoska.sk
Lotte1
02.10.11,11:44
ďakujem na dom to nebudem davat ja ale brat a čo viem on nechce poľsky siding zhaňa firmu tu zo SR a nejaku ktora to aj montuje a tu horčikovu dosku idem pozrieť
petlak5
18.05.14,12:37
Dobrý deň, neviete vložiť,či poslať foto odkladu ako vyzerá po rokoch?. Potrebujeme fasádu na drevodom za nie veľa peňazí. Dakujem.
Peggynka
18.05.14,13:28
Foto neviem poslať,ale denne vidím Slovinyl siding ,sused to má na hospodárskej budove za domom cca 8 rokov a stále je to pekné-biele.Kuk tu,roluj nižšie:
http://www.novinky.cz/bydleni/tipy-a-trendy/227025-rozmanite-venkovni-obklady-vtisknou-domu-jedinecny-styl.html
Ing. Ľubomír Janoška
18.05.14,15:17
Slovinyl siding z Nitry mám na severozápadnej stene, kde sa najviac prejavuje vplyv vetra a dažďa. Zatiaľ asi 5 rokov v pohode. Montáž ide rýchlo. Treba si ale dať veľký pozor na pripevnenie pvc dosiek na podklad tak, aby sa mohli po ňom šmýkať. Nesmie sa našroubovať na pevno, lebo by sa mohol roztrhať pri dilatácii.