gigi24
27.09.11,12:30
môže mi niekto poradiť, ako napísať žiadosť o prehodnotenie výšky v % čiastočného invalidného dôchodku, ak sa mi zhoršil zdravotný stav?.....mám si to totiž napísať sama a zajtra to už musím odniesť na SP a priložiť to ku správe od lekárky k povinnej kontrolnej lekárskej prehliadke, na ktorú ma budu volať po roku
ďakujem
drobeceva
27.09.11,10:33
môže mi niekto poradiť, kto dáva žiadosť o prehodnotenie ID, či lekár alebo ja a čo v nej asi tak má byť
ďakujem

Prehodnotenie je z Tvojej iniciatívy, či ide o opätovné posúdenie zdravotného stavu?
gigi24
27.09.11,10:35
ide o opätovné posúdenie zdravotného stavu
drobeceva
27.09.11,10:39
ide o opätovné posúdenie zdravotného stavu

SP by mala poslať výzvu na predloženie nových lekárskych nálezov, týkajúcich sa zdravot.problémov, kvôli ktorým bol dôchodok priznaný. Na základe predložených odborných nálezov spíše obvodný lekár predpísané tlačivo a zašle na pobočku SP. SP Ťa potom predvolá na prehodnotenie.
gigi24
27.09.11,10:49
SP by mala poslať výzvu na predloženie nových lekárskych nálezov, týkajúcich sa zdravot.problémov, kvôli ktorým bol dôchodok priznaný. Na základe predložených odborných nálezov spíše obvodný lekár predpísané tlačivo a zašle na pobočku SP. SP Ťa potom predvolá na prehodnotenie.
SP mi už dala výzvu a ked som tam bola nepovedali mi, že treba predpísané tlačivo, len to, že sa maju predložiť nové lekárske správy a treba dať žiadosť o prehodnotenie, ak sa niečo zmenilo a na to nie je formulár....tak to si mám ísť do SP znovu pýtať formulár na spísanie odborných nálezov? Lebo ked som sa pýtala na formulár na prehodnotenie povedali mi, že to mám žiadať ja aj napísať žiadosť....teraz neviem, či formulár na spísanie odborných nálezov má lekár, alebo zase mám utekať do SP, kde mi nič take nepovedali a pýtať formulár
drobeceva
27.09.11,11:10
ak Ťa teda tak informovali na SP - skús sa opýtať obvodného - isto bude vedieť poradiť.
Ak nie, tak v krátkosti napíš žiadosť o prehodnotenie svojho zdravotného stavu + prílohy budú odborné nálezy.
gigi24
27.09.11,11:16
ak Ťa teda tak informovali na SP - skús sa opýtať obvodného - isto bude vedieť poradiť.
Ak nie, tak v krátkosti napíš žiadosť o prehodnotenie svojho zdravotného stavu + prílohy budú odborné nálezy.
dakujem
drobeceva
27.09.11,11:17
pozerala som na stránke SP - také niečo Ti dali?
gigi24
28.09.11,07:37
pozerala som na stránke SP - také niečo Ti dali?
nedali mi nic
mareko
29.09.11,14:09
V krátkosti napíš žiadosť o prehodnotenie svojho zdravotného stavu + prílohy budú odborné nálezy /ako radí drobeceva/ a doplň stručne k akému zhoršeniu došlo