Jezus
27.09.11,12:50
Ahojte, v ramci rekonstrukcie bytu chcem spravit pre istotu uz aj predpripravu na nastennu (splitovu) klimatizaciu. Elektricky privod 220V pre kazdu nastennu jednotku je jasny, ale zaujima ma, aku rurku pouzit do omietky na odvod kondenzatu (material, vnutorny priemer) a ci je potrebne dodrzat nejaky sklon v stupnoch/percentach alebo len staci, aby tam proste bol samospad.

A tiez ma zaujima, kto s tym mate skusenosti, kolko kondenzatu sa realne vytvori za cca 6-8 hodin prevadzky. Chcem totiz vyvod spravit na balkon a neviem, aku zachytnu nadobu zvolit (ci tym kondenzatom mozem zavlazovat kvety v nejakom väcsom kvetinaci, ktory by som pod to podlozil, alebo je kondenzatu velmi vela a treba zvolit ine riesenie - ak ano, tak ake?).

Vopred dakujem za rady.

P.S. Pouzil som aj vyhladavanie, ale nic mi nenaslo, tak neviem, ci zle hladam, alebo to tu este nebolo. :)
Zdenusko
27.09.11,17:13
Zdravim,
Tiez som si dal urobyt predmontaz pre klimu pocas rekonstrukcie RD.
Neviem presne,nerobym s klimami,ale myslim ze tam je napajana vonkajsia jednotka a ta je potom spojena niekolkozilovym kablom s vnutornou. Aspon tak to firma pripravila mne. Odvod kondenzatu riesili plastovou ciernou ohybnou hadicou von z domu pod sklonom /neni predpisany - aby bol odtok/ a mnozstvo kondenzatu myslim ze zalezi na teplote..od niekolko deci az po litre....
Praci cest...
Jezus
28.09.11,15:37
Napajana je aj vonkajsia aj vnutorna jednotka - kazda samostatne. Nevie niekto dat tip na vhodnu odvodnovaciu hadicku pod omietku?
srska
28.09.11,16:33
Napajana je aj vonkajsia aj vnutorna jednotka - kazda samostatne. Nevie niekto dat tip na vhodnu odvodnovaciu hadicku pod omietku?
napájanie: 1 zásuvka 220V -> vonkajšia jednotka -> vnútorná jednotka
lapejko
01.10.11,18:30
napájali sme to už aj PPR fy 25 a vyviedli sme to do garáže, špajze, práčovne a podobne a pripojili sme to na podomietkový práčkový sifón aby sme mali zápachovú uzávierku od kanála.