filiatko
28.09.11,13:09
Ahojte, poprosim Vas o radu. Nevieme kam mame umiestnit krb. But varianta 1. k stene, alebo varianta 2. do priestoru obyvacky.Chceme hlavne spojit uzitocne s prijemnym posedenim.:) Krb chceme pouzit na prekurovanie miestnosti v prechodnych obdobiach. Ziadne ventilatory ani prieduchy, otvorenie dveri do miestnosti, nakolko sa jedna o bungalov. Umiestnit ho k stene a teplo bude prechadzat vsetkymi miestami, alebo aj ked sa umiestni do priestoru teplo od krbu prejde miestnostami rovnako? dakujem za nazor
tom_NR
28.09.11,11:16
Som za 2. variantu, ale ťažko radiť, keď to človek nevidí. Čím viac k osi stavby.
alltracboy
28.09.11,11:17
krb potrebuje komin. a ten je vacsinou pri stene.
220870
28.09.11,12:29
Vzhľadom na vykurovanie celkovú tepelnú pohodu je jedno kde bude.Obidve varianty vyhovujú zhruba rovnako.
BXLmiami
28.09.11,12:36
:) Niečo mimo stavbáriny,niečo z psychotroniky.Citujem-ked staviaš dom,pusti do domu na prenocovanie psa a mačku.Kde sa uloží pes,postav posteľ,kde mačka ,postav krb.:)mimotemy
alltracboy
28.09.11,13:13
a kde sa vys**ie dam zachod?
rodina1
28.09.11,13:19
a kde sa vys**ie dam zachod?

ak je pes vychovaný, tak doma sa ti nevyšpiní ...
alltracboy
28.09.11,13:51
stavenisko ale nieje "doma" . Moj pes sa ulozi tam kde mu dam pelech.
filiatko
28.09.11,17:10
dakujem za vase odpovede. komin este nestoji, takze preto hladame miesto pre jeho ulozenie. ak je to tak ako napisal poradak, uz viem jeho miesto. ak sa mozem opytat ak by bol krb v priestore a vedla neho cca 1,5m sedacka nebolo by pri nej moc horuco? dakujem
alltracboy
28.09.11,17:24
pokial rozmyslas nad krbom v priestore..respetive niecim kde zalozis a kuris, daj si postavit kachlovu pec od skuseneho kachliara. Taku pec dokazu spravit tak, ze ti prehreje cely dom na dlhe hodiny prijemnym teplom, ale nie horucim prepalenym vzduchom.
arizona
28.09.11,17:47
Krb potrebuje obstavbu,ktora zaberie dost miesta.Zalezi kolko mas priestoru naokolo...aby krb v strede miestnosti nezavadzal a neposobil rusivo.
Ak mas dost volneho priestoru naokolo, je to pekne.

Krb nema len vykurovaciu "povinnost", ale ohnik v krbe je prijemne sledovat v zime,ked sedis v teplucku a vonku je zima.
Takze zalezi aj od ostatneho rozlozenia bytu. Je vhodne, aby ste krb umiestnili tam, aby ste ohnik videli co najvacsieho uhla, to urcite ocenite.

1,5m zboku sa da zniest./My mame cca 1m./
Priamo pred dvierkami rataj ovela vacsi priestor,lebo tam je horuco.
filiatko
28.09.11,18:00
pokial rozmyslas nad krbom v priestore..respetive niecim kde zalozis a kuris, daj si postavit kachlovu pec od skuseneho kachliara. Taku pec dokazu spravit tak, ze ti prehreje cely dom na dlhe hodiny prijemnym teplom, ale nie horucim prepalenym vzduchom.

vdaka za radu, ale kachlova pec sa mi nepaci. je to mozno vyhodnejsie ako krb, ale vyzor starodavnosti nee.
BXLmiami
30.09.11,09:45
a kde sa vys**ie dam zachod?
Nerozčuľuj sa,chcel radu,tak som poradila,ved sme na Porade:).Každý poradí čo vie.Možno má manželku,ktorá po čase bude obiehať prútikárov alebo Feng schuej,ked dieťa nebude chcieť spať,alebo bude mať nočné desy:).Nejeduj sa a ber to ako polohumor.
marleau
30.09.11,12:40
:) Niečo mimo stavbáriny,niečo z psychotroniky.Citujem-ked staviaš dom,pusti do domu na prenocovanie psa a mačku.Kde sa uloží pes,postav posteľ,kde mačka ,postav krb.:)mimotemy
Viac by som tam nespal.
marleau
30.09.11,12:43
Určite obrázok 1.Moj názor.
filiatko
30.09.11,15:10
Nerozčuľuj sa,chcel radu,tak som poradila,ved sme na Porade:).Každý poradí čo vie.Možno má manželku,ktorá po čase bude obiehať prútikárov alebo Feng schuej,ked dieťa nebude chcieť spať,alebo bude mať nočné desy:).Nejeduj sa a ber to ako polohumor.

Dakujem aj za taku radu, a ta manzelka som ja a urcite nebudem obiehat feng schuej, takym kravinam neverim.
alltracboy
01.10.11,17:40
to: blx.. ja som to napisal zo srandy samozrejme..
inak otazka.. mozno na arizonu.. v akej vyske priblizne sa davaju krbove dvierka?.. spodok.
arizona
01.10.11,18:09
to: blx.. ja som to napisal zo srandy samozrejme..
inak otazka.. mozno na arizonu.. v akej vyske priblizne sa davaju krbove dvierka?.. spodok.
Neviem, ci spravne rozumiem...mas na mysli do akej vysky sa osadza krb.vlozka?
Ako sa komu paci. Dnes je v mode aj dost vysoko,hlavne v super modernych interieroch,...ale ak chces mat viac tepla, tak samozrejme co najnizsie.
Asi najidealnejsie je spodok dvierok cca 50 cm nad zemou. /nizsie by sa uz asi tazsie zohybalo .-) /
alltracboy
02.10.11,09:15
no to som myslel. dam to tak cca 50cm
Oliwa
03.10.11,13:10
vdaka za radu, ale kachlova pec sa mi nepaci. je to mozno vyhodnejsie ako krb, ale vyzor starodavnosti nee.
Predstava starodávnej pece je zastaraná - existujú aj moderné prevedenia, rovnako ako u krbov - od rustikálneho štýlu až po hi-tech... Videla som nadčasovú bielu hypokaustovú pec v centrálnej časti moderného domu - domáci si ju nevedeli vynachváliť /po 7 rokoch užívania/ nielen ako zdroj tepla, ale aj "televízor" - oproti nemu v nej bol vždy bezkonkurenčný program...