mgo
29.09.11,08:06
Prosím poraďte mi,pri rekonštrukcii starého domu sme vytvorili malú kúpeľňu, v rámci ušetrenia miesta, som sa rozhodla pre závesné WC.Stena, na ktorú som ho plánovala upevniť je tenká a slabá a na druhej stene je málo miesta.Teraz špekulujem, či by sa nadalo nainštalovať konštrukciu za stenu, z vonkajšej strany miestnosti,/mám tam hluchý nevyužitý priestor/ tým by sa ušetrilo miesto v kúpeľni, aj 10 cm stena by bola pred geberitom. Som postaršia ženská a možno je hlúposť nad čím špekulujem, ale prosím Vás o odpoveď.
alltracboy
29.09.11,08:28
Chobot
29.09.11,10:25
Prosím poraďte mi,pri rekonštrukcii starého domu sme vytvorili malú kúpeľňu, v rámci ušetrenia miesta, som sa rozhodla pre závesné WC.Stena, na ktorú som ho plánovala upevniť je tenká a slabá a na druhej stene je málo miesta.Teraz špekulujem, či by sa nadalo nainštalovať konštrukciu za stenu, z vonkajšej strany miestnosti,/mám tam hluchý nevyužitý priestor/ tým by sa ušetrilo miesto v kúpeľni, aj 10 cm stena by bola pred geberitom. Som postaršia ženská a možno je hlúposť nad čím špekulujem, ale prosím Vás o odpoveď.

Viem asi, čo by si potrebovala docieliť, ale neviem, ako máš v súčasnosti technickú situáciu miestnosti. Ak chceš splachovaciu časť závesného WC umiestniť za stenu, treba mať na mysli, že tá stena medzi splachovacou časťou a sedátkom nesmie byť veľmi hrubá. Spravidla je to takých 6 cm.

Štandardne sa závesné WC montuje tak, že sa splachovacia časť pripevní na zadnú či bočné steny a pred ním sa vymuruje tenký múr (tých 6 cm) a na ten múrik sa zavesí WC misa. Úchytky na zavesenie misy nie sú veľmi dlhé, preto tá stena musí byť čo najtenšia. Ak tam máš tehlovú stenu o hrúbke napr. 20 cm, tak to bude problém umiestniť splachovaciu časť za stenu.

Taktiež je dôležité, kde je umiestnený kanalizačný odtok z WC. Ak to máš niekde v podlahe, treba najprv zmeniť prípojku, až potom môžeš namontovať závesné WC. Nie je to tak jednoduché, zmeniť si typ WC, na to treba odborníka, inštalatéra, ktorý ti spraví aj prívod vody.
lapejko
01.10.11,18:53
existuje už aj geberit Monolit.
mgo
12.10.11,10:00
ďakujem pekne