zuzinasz
29.09.11,14:11
Dobry den,

mam syna, ktory ma potravinovu alergiu a buduci rok ma ist do skoly. Momentalne mu do skolky kazdy den varim stravu (ma alergiu na mlieko, vajcia, psenicnu muku, orechy, morske ryby). Neviete mi niekto poradit, ako to potom chodi s takymito detmi v skole? Pokial viem, dnes ma vela deti taketo problemy...
aktaK
29.09.11,12:43
bohuzial, ale asi velmi nepochodís, samozrejme pokial nebývas v nejakom velkom meste... tam je moznost, ze najdes nejaku skolu s jedalnou, kde varia aj pre deti s potravinovou neznasanlivostou, resp. alergiou, ja som v nasom meste nepochodila, a to som sa informovala, ci varia bez psenicnej muky a mlieka...
katalóg
29.09.11,21:11
Pokial mas celiatika, si v niektorom zdruzeni pre celiatikov, tak nech uz konecne niekto zatlaci na Min. skolstva.
Preco je Ceska republika vzdy daleko pred nami ...
Nase matky a hlavne deticky su zatazovane kazdodennou prepravou najma hlavneho jedla z domu do skoly.
Nie je to pre deti prijemne ani zo psychologickeho hladiska.
Nemate to jednoduche, mate zlozitu situaciu.
Neskusis sa sama iniciativne obratit na odpoved priamo na Min. skolstva?
zuzinasz
30.09.11,10:40
Zabudla som spomenut, ze byvam v Ba, cize je tu viac skol na vyber, ale aj tak si rodic vybera taku skolu, ktoru ma co najblizsie k domu resp. praci. Asi skusim napisat na to Min. skolstva....
arizona
30.09.11,10:50
Mozno by si mala ist za veducou jedalne/prip. riaditelom skoly),kde planujes dat diet do skoly a spytat sa, ci je nejaka moznost,aby tvojmu dietatu zo zdr. dovodov varili inak. Mozno budu vediet vyjst v ustrety...
Zvalik
30.09.11,11:00
Ahoj. V škole, kde chodia moje deti, tiež nevaria pre alergikov. Ale maminy svojim deťom ráno dávajú obedy v plastových miskách a tie im potom vychovávateľky ohrievajú v mikrovlnkách. Taká moja skúsenosť.
zuzinasz
30.09.11,11:03
na to som tiez myslela, len sa bojim jedneho, ze ked s tymto vyrukujem, tak mi ho do skoly, kam ho chcem prihlasit nezoberu, aby nemali zbytocne komplikacie....a budem ho musiet dat tam, kam podla bydliska patrime...Aj v skolke som zacala tento problem riesit, az ked som mala papier o prijati...Inac celiatik nie je, akurat nemoze psenicnu muku....Dietu drzi od 10 mesiacov, dnes ma 5 rokov a nic sa nezlepsilo, skor naopak, pridali sa aj ine potraviny. Momentalne skusam homeopata, ale zatial bez pozitivneho vysledku.
Zvalik
30.09.11,11:39
to si nemyslím zuzinasz... teraz sa školy o deti bijú. ale nikdy nevieš, že či Ti vyjdu v ústrety alebo nie. aj tak by som sa na tvojom mieste informovala skôr, ako potom keď ozaj nastanú komplikácie a nebudú Ti chcieť v tomto pomôcť. Mimi