becka3
29.09.11,19:00
S manželom bývame už tri roky v rodičovskom dome. Už sme si ho aj začali prerábať (nová strecha, oteplenie z vonka, stierka, zámková dlažba pred domom.) Avšak ešte stále ho nemáme prepísaný na nás. Ako by bolo najvýhodnejšie ho prepísať??? Rodičia chcú aby sme si ho prepísali nemajú žiadny problém,len neviem na koho sa mám obratiť a aké kompetentné úrady mi pomôžu. Ďakujem veľmi pekne zapomoc a radu. :)
Tweety
29.09.11,17:06
S manželom bývame už tri roky v rodičovskom dome. Už sme si ho aj začali prerábať (nová strecha, oteplenie z vonka, stierka, zámková dlažba pred domom.) Avšak ešte stále ho nemáme prepísaný na nás. Ako by bolo najvýhodnejšie ho prepísať??? Rodičia chcú aby sme si ho prepísali nemajú žiadny problém,len neviem na koho sa mám obratiť a aké kompetentné úrady mi pomôžu. Ďakujem veľmi pekne zapomoc a radu. :)
Prepísať sa len tak jednoducho nedá, buď ho rodičia darujú(darovacou zmluvou), alebo ho predajú.
Erzebeth
30.09.11,05:42
Najlepšie je prepísať dom kúpnou zmluvou. Najlacnejšie je, napísať si ju sám, pravda, ak to vieš. Ak napísať zmluvu nevieš, choď za právnikom. Napísať sám zmluvu, a to zlú zmluvu je drahšie, ako keď ti ju napíše právnik.
matusstefan
01.10.11,16:26
Podla mna by bolo najjednoduchsie ist za notarom, povedat co chcete. Tam oni napisu taku zmluvu, ktora vam vyhovuje co najviac, zaplatite cca 30-60eur pojdete na geodeziu a mate vybavene.
wegamizi
01.10.11,16:59
Dnes mas dostupne na internete celkom kvalitne kupno-predajne zmluvy. Staci doplnit vase udaje osob, nehnutelnosti, prilozit navrh na vklad pre kataster. Zmluvu mozes mat teda zdarma. Za navrh na vklad sa plati najmenej 66,00€. Ale mozes urobit Zamyslany navrh na vklad http://www.katasterportal.sk/, kde bude poplatok 51,00€. Toto je najlacnejsie riesenie prevodu nehnutelnosti. Takto som si uz vela krat usetrila financie. Ak ma niekto lacnejsi sposob, rada sa poucim aj ja.:)