Sophis
30.09.11,10:50
Zdravím všetkých, obraciam sa na Vás s jedným mojím problémom, možno tu nájdem niekoho, kto má podobný problém. Mám 30 rokov, som zdravá / teda okrem zníženej producie hormónov ŠŽ /.
Neberiem žiadne drogy, ani marihuanu som neskúšala. Napriek tomu mám rozšírené očné zrenice. Pred pár rokmi som bola aj na očnom vyšetrení, kde mi nič nezistili a lekárka mi povedala, že môžem byť rada, že rozšírené zreničky pôsobia sexy ... no mňa tým veľmi nepotešila. Často mám ráno také veľké zrenice, že mi takmer s výnimkou 2 mm kopírujú moju dúhovku. Ide o rovnomerné rozšírenie oboch zreničiek.

Niektorí ľudia sa mám už napriamo pýtali, či niečo beriem... dokonca mama mi nechcela veriť.

Ja však okrem kávy a občasnej cigy, nemám žiadne iné návykové látky. A pozor pri konzumácii alkoholu sa mi zrenice zúžia. Ale predsa sa nezačnem preto nalievať od rána :)))

Za akékoľvek rady,skúsenosti vopred ďakujem.
marjankaj
30.09.11,09:02
A v noci vidíš dobre? Ak nemáš iné problémy, tak by to mohlo byť OK.
Alebo, že by ti dali alkohol na recept?:---
Sophis
30.09.11,09:05
V noci vidím OK, práveže mám dobrý zrak, aj na nedávnej preventívke mi povedali, že mám zrak ako orol. Ale predsa len mám obavy, či to nie je niečo neurologické, prípadne už ma napadajú tragické scénare s nádorom na mozgu... ale tak dúfam, že nie. Nejaké zásadné problémy zdravotné nemám. Alkohol na recept nie je zlý - ale obávam sa, že potom by ma viac ako moje zreničky trápila moja pečeň :)
marjankaj
30.09.11,09:16
Na prudkom slnku by sa ti mali zúžiť. Je to regulácia svtla, vnikajúceho do oka.
Napríklad ja po rozkvapkaní na slnku som nemožný. Bez tmavých okuliarov veľmi nevidím.
buchač
30.09.11,10:56
Zdravím všetkých, obraciam sa na Vás s jedným mojím problémom, možno tu nájdem niekoho, kto má podobný problém. Mám 30 rokov, som zdravá / teda okrem zníženej producie hormónov ŠŽ /.
Neberiem žiadne drogy, ani marihuanu som neskúšala. Napriek tomu mám rozšírené očné zrenice. Pred pár rokmi som bola aj na očnom vyšetrení, kde mi nič nezistili a lekárka mi povedala, že môžem byť rada, že rozšírené zreničky pôsobia sexy ... no mňa tým veľmi nepotešila. Často mám ráno také veľké zrenice, že mi takmer s výnimkou 2 mm kopírujú moju dúhovku. Ide o rovnomerné rozšírenie oboch zreničiek.

Niektorí ľudia sa mám už napriamo pýtali, či niečo beriem... dokonca mama mi nechcela veriť.

Ja však okrem kávy a občasnej cigy, nemám žiadne iné návykové látky. A pozor pri konzumácii alkoholu sa mi zrenice zúžia. Ale predsa sa nezačnem preto nalievať od rána :)))

Za akékoľvek rady,skúsenosti vopred ďakujem.

Predpokladajme , že zrenice sú rozšírené aj na svetle.
V prípade ak došlo rozšíreniu zreníc až teraz a teda nie sú rozšírené od detstva,sú odporúčané očné, neurologické a interné vyšetrenie, pretože príčinou môže byť napríklad dráždenie krčného sympatikového vegetatívneho nervového systému, zápal pľúc alebo pohrudnice, žalúdočné vredy, podráždenie pankreasu a mnohé iné príčiny.
Je potrebné vyšetrenie o aký typ rozšírenej zrenice sa jedná.
Pri neurotických poruchách sa môžu zrenice striedavo zužovať a rozširovať (hippus).
Rozšírenie len jednej zrenice (asymetria) môže byť príznakom mozgovej lézie (napr. subdurálny hematóm).
Zneokrúhlenie zreníc môže byť príznakom infekčného ochorenia (syfilis).


.... a teraz dumaj ....
srska
30.09.11,10:58
buchy, nestraš ju
buchač
30.09.11,11:00
...ach jo ........ale keď .......................................ale máš pravdu , už som radšej ticho ...
Sophis
03.10.11,06:29
No ďakujem buchač sa podnet, nebudem klamať, trochu si ma vystrašil, ale myslím si, že to nebude ani jeden z prípadov, ktorý si opísal.
Idem na to vylučovacou metódou...

Začnem hneď tým, že nemám syfilis, ani inú pohlavne prenosnú chorobu ( prvý pozitívny vnem ).
Subdurálny hemotóm si dovolím v tomto prípade vylúčiť ( tak akútny, chronický ), ako aj napokon epidurálny hematóm. Nezaznamenala som v posledných dňoch žiadny z príznakov, ani som neutrpela úraz či iné poranenie hlavy ... Zrenice nie sú asymetrické, dochádza k ich rovnomernému rozšíreniu.

Moje zrenice nie sú ani tzv. " poskakujúce zrenice " , teda sa striedavo nezužujú a nerozširujú, vylučujem teda toto ako prejav funkčných nervových porúch - neuróz. Teda vylučujem aj hippus.

A čo sa týka pars sympatika, áno je pravda, že vlákna z krčnej časti sympatikového kmeňa inervujú svalstvo ciev hlavy, teda aj môjho oka. Poškodenia autonómneho nervstva ovplyvňujú skôr kardiovaskulárny systém, teda - spôsobujú koronárnu perfúziu, ischemizujú myokard tým, že spôsobujú tachykardiu, zvýšenie krvného tlaku a vazokonstrikciu koronárnych ciev.

Občas síce zaznamenávam nešpecifickú srdcovú tachykardiu, ale nie je to na pozadí zvýšenia TK, a na základe ECHO vyšetrenia srdcových ciev viem, že sú v poriadku.

Čiže som zase na začiatku, aj keď musím povedať, že Tvoja citácia odpovede/reakcie oftalmologičky Mudr. Evy Poňťuchovej, Csc ma celkom inšpirovala :)

http://www.edusan.sk/mam_problem/texty.php?id=26898






Prajem krásny deň. Sophis
viktorviktor
03.10.11,12:00
/ ......som zdravá / teda okrem zníženej producie hormónov
Spomenul som si na jednu príhodu. 87 ročný pán sa šťažoval na zniženú vitalitu, prehliadli ho traja lekári, okrem zníženej produkcie hormonu bol celkovo zdravý. Až ďalší lekár sa spýtal čo myslí zníženou vitalitou, on ukázal na nohy. Ďalšími vyšetreniami zistili......
Skús požiadať lekára o vyšetrenie magnetickou rezonanciou tam sa môže zistiť iné poškodenie oka ako bežnými postupmi. Možno sa nájde lekár ktorý sa správne spýta. Niekde som čítal že to môže byť aj zvýšeným príjmom rybacieho oleja, u jedneho chlapca sa atropín dostal do tela z mačacích chlpov, ktorej bol podávaný prípravok s jeho obsahom, nepohybuješ sa v novom prostredí?
Sophis
03.10.11,17:13
Zdravím, nie nepohybujem sa v novom prostredí. Tento problém so zrenicami registrujem už dobrých 5-6 rokov, možno tomu bolo tak aj predtým, ale nevšímala som si to, ani ma na to nikto neupozornil. Takže neviem vlastne s istotou určiť odkedy mám tento problém. Môže za tým byť samozrejme viac indikácií, ale len na základe rozšírených zreníc ma bohužiaľ žiaden lekár na detailnejšie vyšetrenie neposlal. Na MR a CT sa človek len tak ľahko nedostane...
gerlach 2
03.10.11,17:23
skus viacej pit alkoholu možno pomože:---
Sophis
04.10.11,11:57
Určite pomôže, ale v práci mi to asi nebude šéfstvo akceptovať :rolleyes:
A onedlho tu pribudne otázka : Čo robiť s poškodenou pečeňou... no neostáva mi nič iné, len dúfať, že to je len lenivosť mojich očí...
Veronka21
02.10.13,17:40
Sophis: ja mam taktiez rozsirene zrenicky neustale viac ako ini , tiez sa mi stava ze si robia srandu ze ci na niecom ficim a podobne. Ked som bola u ocnej povedala ze zo ke proste v nervovej sustave nejake ine zakoncenie . Ale ze to nic zle nesposobuje. este ma zaujalo ked mi mato povedala oo vy mate ake velke zrenice ," co by zato ini dali" .. Takze asi je to normalne :) pekny den
lujza.j
02.10.13,17:42
téma z pred dvoch rokov :)
KillSwitch
06.10.14,14:40
dúfam že to je len vtip..lebo až na ten syfilis mám všetko :D
KillSwitch
06.10.14,14:43
ja by som zato nedal nič :D...pekné modré oči mám a teraz vyzerám ako nejaký narkoman