LaDolce
30.09.11,16:13
Keď chcem ako cvik zvoliť brušáky urobím ich päť a strašne sa mi roztočí hlava.... prečo to tak je?? zlé dýchanie alebo čo? Dá sa to nejak zmeniť? :mee:
durisovad
30.09.11,15:29
Ked uz musis silou-mocou cvicit, oprobuj ine cviky.
tomasjuve
30.09.11,15:36
Keď chcem ako cvik zvoliť brušáky urobím ich päť a strašne sa mi roztočí hlava.... prečo to tak je?? zlé dýchanie alebo čo? Dá sa to nejak zmeniť? :mee:

to neviem preco ta boli hlava, ale skus robit skkracovacky ( samotne brusaky nie su dobre ani na chbticu) lahni si na rovnu podlozku a zdvihaj od zeme len hlavu a hornu polovicu chrbta nejakych 20 cm, na vrchu pohybu zatni brusne svaly
zk24
30.09.11,15:44
Zaujimave. Mna z brusakov boli brucho skor.

Veľa ľudom sa zatočí hlava len ked sa zohnu zaviazat si snurky... Problemy s tlakom a podobne. Mne sa toci hlava ked ju zaklonim. Mozno keby si sa snazil drzat hlavu vzdy trochu "zlomenu v krku", a nie v predlzeni tela.
buchač
30.09.11,15:45
Keď chcem ako cvik zvoliť brušáky urobím ich päť a strašne sa mi roztočí hlava.... prečo to tak je?? zlé dýchanie alebo čo? Dá sa to nejak zmeniť? :mee:
...a počítame ..

jeden
dva
tri
štyri
a dosť ...;):---:D



Pri cviku sa namáhajú svaly ( veď o to aj ide ...) - je možné :
- nesprávne dýchaš ...nádych - telo hore , výdych opačne
- točenie hlavy spôsobuje aj náhly pokles tlaku ...
Ja som určitý čas v drepe ( stačí kratšiu dobu ) , dávam potom bacha ...niekedy sa aj oprieť musím ... určite nie som sám ...
Katy a R
30.09.11,15:51
.. mňa bolí hlava, keď si len pomyslím.. žeby som mala robiť brušáky ;)mimotemy
Ale je pravda, že voľakedy dááávno to bolo u mňa podobne (mávala som nízky tlak - ale neviem, či tým to bolo:confused: )
lujza.j
30.09.11,16:07
to neviem preco ta boli hlava, ale skus robit skracovacky ( samotne brusaky nie su dobre ani na chbticu) lahni si na rovnu podlozku a zdvihaj od zeme len hlavu a hornu polovicu chrbta nejakych 20 cm, na vrchu pohybu zatni brusne svaly

http://www.youtube.com/watch?v=HEAMZdRCCmA

a (http://www.youtube.com/watch?v=HEAMZdRCCmA)lebo
http://www.youtube.com/watch?v=4pH2dlhp5NY&feature=related
Stanislav 1975
30.09.11,16:15
No neviem poznám aj lepšie cviky a príjemnejšie ako zrovna brušáky... :-)
buchač
30.09.11,18:23
No neviem poznám aj lepšie cviky a príjemnejšie ako zrovna brušáky... :-)

....hm ........a po nich zvykne hlava práve nebolí ........;):rolleyes::---









....možno hlavička ......:D:D:D
video1983
30.09.11,19:05
mas nieco z chrbticou, mozno seknuty stavec , preto ta boli hlava alebo sa toci
misoft
01.10.11,11:45
Keď robím brušaky bolí ma hlava
Keď chcem ako cvik zvoliť brušáky urobím ich päť a strašne sa mi roztočí hlava Nebúchaj pritom hlavou:
a) do kolien;
b) o zem.

A nekrúť sa ako vrtielko.

:D:D;)
Lyla1
02.10.11,18:26
Ak robíš brušáky v ľahu do sedu alebo do nie úplného sedu, môžeš si preťažovať chrbticu, najmä krčnú a v nej sa ti môže spraviť blok, z toho dôvodu ťa môže hlava bolieť, príp, sa aj točiť. Brušáky ľah sed sú veľmi nevhodné, pretože preťažujú chrbticu. Skús cvičiť brušné svaly v inej polohe v harmónii so zemskou príťažlivosťou, kedy sa chrbtica tak nepreťažuje. Okrem toho je dôležité aj správne dýchanie. Všeobecne platí, keď hrudník pri cviku rozvíjaš - nádych a naopak výdych, pri výdychu je vhodné stiahnuť brušné svaly a tým vytlačiť všetok nadýchnutý vzduch.
ivantt
02.10.11,19:47
...a počítame ..



- nesprávne dýchaš ...nádych - telo hore , výdych opačne
...


Uuuuf... teraz neviem, kedysi som robil judo a tam nas to ucili zrovna opacne.Kedsa islo dole bol nadych a vydychovalo sa ked sme dosiahli ku kolenam. Mozno sa to zmenilo ale zda sa mi ze si to napisal opacne. ale nebudem sa hadat, mozno sme to robili zle...
To je tusim prvy krat co ti oponoujem :-)
alebo som to zle pochopil a vysvetloval si ako to robi a nema to tak robit.. hmmm..
Lyla1
02.10.11,19:55
Budeš prekvapený, ale neoponuješ mi, len si to zle pochopil. Keď si dosiahol kolená, si vytlačil vzduch, tak bol výdych, ešte raz si to prečítaj! :-)
ivantt
02.10.11,20:01
Budeš prekvapený, ale neoponuješ mi, len si to zle pochopil. Keď si dosiahol kolená, si vytlačil vzduch, tak bol výdych, ešte raz si to prečítaj! :-)

ale ja som to pisal buchačovi :-) neviem ako som pochopil jeho prispev ok. tvoj som pochopil uplne spravne :-)
a_je_to
02.10.11,21:16
Hmmm ... ! Mňa zase bolí hlava, keď spím v topánkach .... čo to môže byť ?
gerlach 2
03.10.11,18:24
skus robit chrbťaky a uvidiš:D
gerlach 2
03.10.11,18:34
skus chrbťaky a riadne:D