aidalen
01.10.11,14:40
Byvate niekto v byte s terasou na druhom podlazi a nad vami su este dalsie poschodia? Nemate problemy so susedmi nad vami, nehadzu vam tam odpadky, nepluju a pod. ? A nerobia vam zle zo zavisti, ze vy mate terasu a oni nie...? Napiste prosim vase osobne skusenosti. Uvazujeme s manzelom o kupe takeho bytu a prave mozne problemy so susedmi su jedna z veci, ktoru videme ako negativum celej kupy. Dakujem za vsetky nazory.
srska
01.10.11,13:30
nám taký ponúkali v r. 2007 (terasa okolo 100 m2) - odmietli sme. terasa ako súčasť strechy nebytových priestorov. keď do nebytových priestorov začne časom zatekať voda - o starosť viacej:(
aidalen
01.10.11,17:55
Preco ste odmietli? A preco by mala zatekat voda do tych priestorov?
zk24
01.10.11,17:58
Byvate niekto v byte s terasou na druhom podlazi a nad vami su este dalsie poschodia? Nemate problemy so susedmi nad vami, nehadzu vam tam odpadky, nepluju a pod. ? A nerobia vam zle zo zavisti, ze vy mate terasu a oni nie...? Napiste prosim vase osobne skusenosti. Uvazujeme s manzelom o kupe takeho bytu a prave mozne problemy so susedmi su jedna z veci, ktoru videme ako negativum celej kupy. Dakujem za vsetky nazory.Ahoj, moj brat byva na tretom, a pod nimi na druhom maju zrovna terasu. Spaky urcite dole nehadze ani nepluje, ale samozrejme je im tam vidno. Nemaju tam velmi sukromia, lebo su jedini kto ma terasu (nechapem co to bol za projekt, ze iba byt na 2.poscohdi ma terasu), takze im tam vidia vsetci. Ono to vyzera "romanticky", ze terasa, kavicka, opalovat sa v lete a tak... ale .... no brat povedal ze na tu terasu ani nechodia. balkon (loggia) by bol asi lepsi. alebo terasa ak je to niekde uplne hore.... moj pes by sa na terase ale rucite rad rozvaloval :)
lujza.j
01.10.11,18:27
všetko je o ľuďoch.
srska
01.10.11,18:44
Preco ste odmietli? A preco by mala zatekat voda do tych priestorov?odmietli sme preto, ako to napísala zk24. s takou terasou máš len problém a developer si mädlí ruky, že 2x skásol klientov za m2 (a modlí sa aby terasa - strecha vydržala tesniť 3 roky). ked silou mocou chceš terasu - tak na najvyššom poschodí. choď sa kuknúť do vrakune alebo aj ružinova aj lamača - všade na novostavbách, v ktorých už ľudia bývajú tri roky máš vycapené plachty: "byty s terasami na predaj" - prečo sa asi nepredávajú???
katalóg
01.10.11,19:08
http://sk.wikipedia.org/wiki/S%C3%BAbor:S%C3%ADdlisko_na_Mileti%C4%8Dovej_ulici _v_Bratislave.JPG
http://sk.wikipedia.org/wiki/S%C3%BAbor:SIDLISKO_MILETICOVA.JPG
V tejto zástavbe z pohľadu Miletičovej na rohu Miletičova-Prievozská sú krásne veľkoplošné terasy. Nad nimi je tiež niekoľko poschodí.
Nikdy som tam nevidela žiadny pohyb.
Podľa mňa je to nevyužiteľné z hľadiska súkromia, pohody bývania. Možno terasy práve v bytoch na druhom podlaží veľmi mierne tlmia pouličný hluk v daných bytoch.
Jedine keby sa veľmi dobre terasy obložili vhodnou zeleňou, získal by sa príjemný výhľad na "svoje", vytvoril by sa pocit súkromia v horizontálnej rovine.
bromid
03.10.11,13:13
ako pisali ludia nadomnou. ked mas terasu nemas tam ziadne sukromie, lebo vsetci nad tebou ti tam vidia. ja mam nad terasou balkon a vsetko dole vidim :D, takze sa tam ani nikto neopaluje hore bez :D. ked tak terasu, tak na najvyssom poschodi :)
aidalen
03.10.11,19:55
...ja sa neplanujem opalovat hore bez...na to som uz stara, bezne veci tam chcem robit - relax, poobedna kava, grilovacka, citanie knihy...nic take, co by bolo pre inych zaujimave...
A este mam jednu otazku, ti, co ste kupovali byt v este nedostavanej novostavbe - navysila sa vam cena bytu v porovnani s povodnou cenovou ponukou?
srska
03.10.11,20:18
nám nie a mali sme možnosť upraviť priestorové riešenie + elektriku v závislosti od nami zvolenej kuchynskej linky a rozmiestnenia vstavaných spotrebičov + rozvod internetu a prípojok tv + inak umiestnená vaňa atď. bolo to však časovo limitované náväznosťou prác na stavbe.
aidalen
04.10.11,09:41
srska, cize ani ziadne upreavy, ktore ste dodatocne robili nenavysili cenu? Moj manzel sa trochu obava, aby potom neskocila cena o 10-15% hore, lebvo to uz bude zial nad nase financne moznosti...