adis_benji
01.10.11,16:36
Ahojte,


prosim Vas ako to je s ciarami pozemkov a samotnym odstupom od susedovho pozemku?
Cital som uz viac info ohaldne tejto temy ale neviem sa s toho vysomarit.

"Mame" pozemok (ponukany) o sirke 12m a dlzke 130m. Pozemok sa nachadza uz v zabudovanej ulici nedzi rodinnymi domami.
Musim aj tu dodrziavat vzdialenost od suseda 3m ako to je pri vystavbach novych ulic alebo je to o dohode?

Jedna sa mi o to ze ci mozem pocitat so sirkou domu napr 10m a nechat odstup 1m od suseda jedneho aj druheho.


Tak isto by som sa rad spytal ci je nutnost riadit sa uz podla existujucej "poulicnej" ciary alebo mozem posunut dom viac do zahrady (dozadu - dalej od cesty) aby mi ostatne domy nevrhali tien na dom?


dakujem za info
arizona
01.10.11,14:46
gerlach
01.10.11,15:31
ahoj ja som aml tiež podobny problem malo by to byt 2 m od hranice pozemku čiže a okna do pozemk umôžeš davat od 7 metrov od najbližšieho domu pozor od domu ktory je napisany v katastry nie nejaka letna kuchynka maš strašne uzky pozemok ked odratam mury tak izby budeš mat cca 4x..... metrov a nezaleži v ktorej časti pozemku ho daš odstup musi byt podla zakona daj na papier dohodny sa zo susedom aby im z tvojho domuz ked ho daš blizko nepadalo na hlavy sneh a pod. držim palce
adis_benji
01.10.11,16:34
No tak to nie je ziadna vyhra.. pocitali sme ze by sa isto nasiel dom o sirke 7 metrov a dodrzali by sme aspon tie 2 metre ale ako vyriesit tie okna to netusim kedze nechceme mat len okna na predku domu a vzadu.
Myslel som ze ak posunieme dom viac dozadu kde maju uz ostatne vybudovane domy (viac ako 30 rokov stojace) zahrady a sady ze sa s tym bude dat nieco robit :(((
arizona
01.10.11,16:44
gerlach
01.10.11,18:24
ahoj 7 metrov široky dom to maš 40 cm jeden mur 40 cm druhy mur plus priečka dajme tomu 10 cm tak maš izby cca široke 3 metre a zabudol som ked zatepliš tak rataj dalšie čisla dom možeš mat v zadu ale musi byt minimalne 7 metrov od susedneho aby si tam mohol dat okna teda do dvora len sa musiš dohodnut
adis_benji
02.10.11,05:18
myslim ze vo vykresoch ked je udana sirka domu 7 alebo 8m tak uz sa rata aj s obvodovymi murmi a prieckami nie?
...cize je to viac o dohode so susedmi ci im dam do zahrady moje okna s obyvacky?... mam sa pytaj aj ked ide o okna s WC, kupelne,male okno na schodoch a nejaky ten svetlik????


edit: dnes som bol na SU a bolo mi povedane ze s jednej strany aj ked sused povoli ist na 1m od hranice jeho pozemku, s druhym susedom-pozemkom musim byt na vzdialenost 4m od jeho hranice pozemku kvoli poziarnikom. Je to min, vzdialenost ? Viem ze znamy staval na podobnom uzkom pozemku a siel 1 m od jedneho suseda a 3 m od druheho. Zalezi to od jednotliveho SU alebo je to danne?