Gabriel 1986
02.10.11,17:32
Dobrý deň. Mám takú otázku ako to je s ochrannymi pasmami pri pozemkoch.
V dedine su spravene uzemne plany, ja by som mal záujem o pozemok no ked som sa spytal starostky na pozemok tak ma odbila tým, že i ked su spravene uzemne plany v obci tak sa tam nemoze stavat lebo je to v ochrannych ozemnych pasmach.
1. miesto- na jednej strane ulice su postavene domy az po malinky potocik, ktory krizuje hlavnu cestu a oproti uz postavenych domov je spraveny uzemny plan ale vraj sa tam nesmie stavat lebo je to v ochrannom pasme povodia potoka.
2. miesto- je presne to iste ako to 1.
3. miesto- je to novo vytvorena ulica kde ludom koncili zahrady a ludia predavali polovicu zahrad na stavebne pozemky a hned oproti cez cestu je orna poda a cca 200m je po lavej strane druzstvo ktore uz nefunguje ale nesmie sa tam vraj stavat lebo je to v ochrannom pasme druzstva.

vsetky tie ochranne pasme su mi divne a hlavne nelogicke ked na jednej strane cesty mozu ludia stavat ale na druhej nie.
viete mi nieco poradit alebo vysvetlit tie ochranne pasma alebo mi nejako pomoct v tejto mojej situacii.
dakujem
arizona
02.10.11,15:45
tu to mas rozpisane http://www.uzemneplany.sk/ochranne-pasma


OdporúčanieNajlepším riešením je preveriť si veľkosť ochranného pásma, ktoré sa vzťahuje na váš pozemok, u príslušného správcu elektrickej , ci inej siete. K tomu je potrebné navštíviť klientske centrum, vypísať žiadosť a do 30 dní príde vyrozumenie. Treba mať na pamäti, že do žiadosti je potrebné uviesť identifikačný údaj, podľa ktorého bude možné zamerať sa na váš pozemok, najlepšie číslo parcely, prípadne súpisné čísla susedov atď. Spolu k vyrozumeniu zvykne byť priložená i orientačná mapa s vyznačenou parcelou a naznačeným elektrickým vedením.
Gabriel 1986
02.10.11,15:59
ešte nemam pozemok ale mam v zaujme ho v tejto dedine kupit len jedine miesta kde sa da stavat su v ochrannych pasmach. a ako to je s tym ochrannym pasmom druzstva, lebo na dolu uvedenej stranke nieje o tom nic uvedene. ja som sa pytal kamarata co je geodet a on take nieco nepocul ze je.



tu to mas rozpisane http://www.uzemneplany.sk/ochranne-pasma


Odporúčanie

Najlepším riešením je preveriť si veľkosť ochranného pásma, ktoré sa vzťahuje na váš pozemok, u príslušného správcu elektrickej , ci inej siete. K tomu je potrebné navštíviť klientske centrum, vypísať žiadosť a do 30 dní príde vyrozumenie. Treba mať na pamäti, že do žiadosti je potrebné uviesť identifikačný údaj, podľa ktorého bude možné zamerať sa na váš pozemok, najlepšie číslo parcely, prípadne súpisné čísla susedov atď. Spolu k vyrozumeniu zvykne byť priložená i orientačná mapa s vyznačenou parcelou a naznačeným elektrickým vedením.
arizona
02.10.11,16:30
ešte nemam pozemok ale mam v zaujme ho v tejto dedine kupit len jedine miesta kde sa da stavat su v ochrannych pasmach. a ako to je s tym ochrannym pasmom druzstva, lebo na dolu uvedenej stranke nieje o tom nic uvedene. ja som sa pytal kamarata co je geodet a on take nieco nepocul ze je.

Ja som uz pocula.Myslim, ze okr. hygiena by ti vedela dat info ohladne vynimky.

Inak, tie ochr. pasma ,kde sa nesmie stavat su urcite na nieco dobre.
Chces si postavit dom vedla druzstva?To bude mat asi od prijemneho byvania daleko.
Smrad,hluk,hmyz a pod.
Gabriel 1986
02.10.11,16:40
to nieje hned vedla druzstva, je to dost daleko a to druzstvo skrachovalo a nefunguje. v areali druzstva su predane alebo dane do prenajmu hali opravarom aut a pod.
ja sa pytam pre vsetky uzemne plany a ich ochranne pasma z dovodu, ze si myslim, ze ma starostka zavadza. a takto ked budem vediet viac tak mam s cim argumentovat. i ked mi minule pisala ze sa zmenili zakony a vsetko sa stazilo.


Ja som uz pocula.Myslim, ze okr. hygiena by ti vedela dat info ohladne vynimky.

Inak, tie ochr. pasma ,kde sa nesmie stavat su urcite na nieco dobre.
Chces si postavit dom vedla druzstva?To bude mat asi od prijemneho byvania daleko.
Smrad,hluk,hmyz a pod.
arizona
02.10.11,16:45
Tak sa na nu obrat pisomne a ziadaj pisomnu odpoved. Musi ti odpovedat.

Ked ti odpovie,ake ochranne pasmo sa na pozemky vztahuje, budes mudrejsi a mozes sa obratit priamo na danu firmu-vid.pr. č.2
Gabriel 1986
02.10.11,16:53
tie uzemne plany spravila obec sama za byvaleho starostu,nema to ziadna firma.zajtra obvolam pre istotu povodie vahu kam tato obec patri a geodet mi povedal ze ta tema s ochrannym pasmom druzstva ma nastarost zivotne prostredie tak skusim aj tam zavolat. dam potom info .
dakujem za rady



Tak sa na nu obrat pisomne a ziadaj pisomnu odpoved. Musi ti odpovedat.

Ked ti odpovie,ake ochranne pasmo sa na pozemky vztahuje, budes mudrejsi a mozes sa obratit priamo na danu firmu-vid.pr. č.2
arizona
02.10.11,16:58
Po "firmou" som myslela institucie ako SPP, SE a pod.
.-)