fefe30
03.10.11,10:20
Ahojte nedá sa mi nepodeliť o poslednú skúsenosť zo stavebnín. Jedná sa o žlté stavebniny s kúpeľňovým štúdiom v Nitre, smer na Nové Zámky. Ako začínajúci staviteľ som sa u nich registroval, s tým, že mi na kupovaný materiál dajú zľavy a budem chodiť kupovať len k nim, a tak kupujem len v týchto stavebninách. Napriek registrácii a zľavám sa mi všetky nákupy zdali nejako drahé, ale neriešil som to, bol som v tom, že mám zľavy ..... no posledný nákup ma zarazil. Kupoval som roxor fi 10mm, 6m prút a s 25% zľavou stál 4,45 €. Poriadne predražené. Našťastie to bolo len malé množstvo, čo chýbalo. Nedalo mi to, tak som tam zavolal a námatkovo sa spýtal na cenu, a bez zliav stál 3€ za prút. Prvé som kupoval skoro za polovicu ceny tých predražených. Teraz si spätne uvedomujem, ako sa vždy mladí predavači pýtajú na registráciu a bloček aj na jednu položku robia aj cez 3 minúty...... Takže registrácia nie je zľava ale eurá naviac.

Týmto chcem povedať, aby ste si aj malé nákupy dávali pozor, pretože aj za malý nákup v hodnote 50€ môžete zaplatiť do 100€ a za celú stavbu sú to pekné €. A dohoda s jednými stavebninami, tiež nemusí byť výhra. Ako som teraz zistil.
andiablo
03.10.11,08:56
hm tak to ťa teda pekne odrbali. No aspo´máš skúsenosť na ktorú si prišiel za vlastné euráče. Preto treba hnedka od začiatku dávať ponuky viacerým firmám. Niekedy však človeku čosi pochybí a letí do prvých stavebnín a nehľadí na cenu lebo to potrebuje.
Inak mám známeho čo má tiež stavebniny ten sa sám priznal, že na tehly daá okolo 30% zakaždým a na ostatn dáva len také rekreačné aby klienti nepovedali. Stavebniny sa mu pekne rozrastaju. Behom 3 rokov sa mu strojnásobila rozloha stavebnín. Ak Vám teda dá niekto zľavu na tehly taku veľkú to neznamená že dá zľavy aj na ostatné. Pri väčšom odbere ušetríš vždy euráče a ked mu na stôl položíš ponuku od druhej lacnejšej ako on tak uvidíš ako sa budú tváriť. V obchode platí zopár pravidiel:
" peniaze, ktoré nezarobíš budeš musieť niekde ukradnúť"
"rodina vždy odrbe najviacej rodinu (alebo kamarát kamaráta)"
Stefan2005
03.10.11,08:57
... žeby mali len matematickú chybu vo vystavovaní dokladov, kde zľavu (-) im počíta ako (+) ???
andiablo
03.10.11,10:02
alebo je to špeciálna prirážka za vernosť
Stefan2005
03.10.11,10:20
alebo je to špeciálna prirážka za vernosť

... niečo v tom bude ;).
Veď si predstavte, pracovať stále len s tými istými zákazníkmi, aj za jednu nákupnú položku sa niekoľko minút hrabať v registračných zoznamoch, to musí byť náročné.... Neregistrovanému nablokujú, zaplatí, odíde... Ale registrovaní tí nie, len komplikujú....
Možná že zľavu koniec koncom na tovar obdržal, ale musí zaplatiť ten čas navyše, ktorý mu venujú a preto to má v konečnom dôsledku drahšie.
fefe30
03.10.11,11:07
alebo je to špeciálna prirážka za vernosť


je to asi tak. už sa k registrácii nepriznám. :-) a radšej zájdem inam.
JAJA11
03.10.11,11:36
Ahojte nedá sa mi nepodeliť o poslednú skúsenosť zo stavebnín. Jedná sa o žlté stavebniny s kúpeľňovým štúdiom v Nitre, smer na Nové Zámky. Ako začínajúci staviteľ som sa u nich registroval, s tým, že mi na kupovaný materiál dajú zľavy a budem chodiť kupovať len k nim, a tak kupujem len v týchto stavebninách. Napriek registrácii a zľavám sa mi všetky nákupy zdali nejako drahé, ale neriešil som to, bol som v tom, že mám zľavy ..... no posledný nákup ma zarazil. Kupoval som roxor fi 10mm, 6m prút a s 25% zľavou stál 4,45 €. Poriadne predražené. Našťastie to bolo len malé množstvo, čo chýbalo. Nedalo mi to, tak som tam zavolal a námatkovo sa spýtal na cenu, a bez zliav stál 3€ za prút. Prvé som kupoval skoro za polovicu ceny tých predražených. Teraz si spätne uvedomujem, ako sa vždy mladí predavači pýtajú na registráciu a bloček aj na jednu položku robia aj cez 3 minúty...... Takže registrácia nie je zľava ale eurá naviac.

Týmto chcem povedať, aby ste si aj malé nákupy dávali pozor, pretože aj za malý nákup v hodnote 50€ môžete zaplatiť do 100€ a za celú stavbu sú to pekné €. A dohoda s jednými stavebninami, tiež nemusí byť výhra. Ako som teraz zistil.

Ja by som sa im ozvala a priložila doklad, ktorý by dokazoval, že mi to predali drahšie. Možno len predajca nesprávne nahodil doklad....
220870
03.10.11,13:42
V Nitre najlepšie nakúpite v Karteli ,ale sú tam brutálne dlhé čakacie časy na skladníka.Takže ak máte čas čakať hodinu v rade v stavebninách tak určite kartel.Roxor u Burana.Neccem urážať ,ale kupovať u týchto je vrchol ...... fakt rozhadzovanie peňazí na všetky strany.
Dáša_
03.10.11,13:55
a nie je to nahodou zlava cez l*y*ones ?
day
03.10.11,18:54
V Nitre najlepšie nakúpite v Karteli ,ale sú tam brutálne dlhé čakacie časy na skladníka.Takže ak máte čas čakať hodinu v rade v stavebninách tak určite kartel.Roxor u Burana.Neccem urážať ,ale kupovať u týchto je vrchol ...... fakt rozhadzovanie peňazí na všetky strany.

uz som mal lepsie ponuky aj od zltych ako od kartelu,
zelezo sukromne naj kupite v metalexe (v luziankach)
TomasHC
04.10.11,06:34
Zelezo treba kupovat v hutnom sklade a nie v stavebninach ;)
tom_NR
04.10.11,19:13
Mohli by sme pokračovať aj s ďalšími farbami stavebnín v Nitre (a nielen tu), kde klamú. Ale má to význam?
Za tie roky mám už pár miestnych overených obchodov, kde keď aj nemajú najnajnajlacnejšie, tak majú čo potrebujem vždy, vedia poradiť a netvária sa, že "čo vy tu zase". Názvy nebudem menovať, ale sú to všetko regionálne seriózne firmy.