sajka18
04.10.11,22:13
Prosím ako sa dajú zmenšiť ikony na hornej lište? (minimalizovať, maximalizovať, vypnúť). Po preinštalovaní windows sú hrozne veľké. Ďakujem
arizona
04.10.11,20:54
V pravom hornom rohu na tom panely mas : nastavenia /obrazok kluca/- klikni na tu ikonu-klik na moznosti-klik na rozlisenia-tam si nastavis,ako ti to vyhovuje
sthruska
05.10.11,05:33
Ja ani na jednom windows okne nemám kľúč :D Aplikácie môžu mať.

Ja používam tento postup vo W7 (dosť mi to trvalo, kým som to našiel. Všetko treba dokonale skryť)

1 - Klik na prázdnu plochu pravým tlačidlom myši - Prispôsobiť
2 - Dole "Farba okna"
3 - Rozšírené nastavenia vzhľadu
4 - Vybrať v obrázku titulný pás okna a nastaviť veľkosť textu (ja mám 9) a potom "Položka - Veľkosť" na najmenšiu možnú hodnotu (mám 17).

Takto sa dajú upraviť aj ostatné prvky. Platí to pre celý systém.
misoft
05.10.11,15:45
U XP: klik na plochu PTM> Vlastnosti>Vzhľad>Spresniť>z menu vybrať Ovládacie tlačidlá a nastaviť veľkosť (podľa monitora od 20 do 100 si nastav potrebnú - vidieť prehľad) - OK
sajka18
05.10.11,18:37
Ďakujem vám všetkým, už to mám, moc ste mi pomohli. Pá
sajka18
07.10.11,13:49
Ahojte, ešte vás poprosím o jednu radu. Od tej inštalácie mám všetko akési menšie (dokonca aj bubliny, solitaire, obrázok terminátora, Eset Smart keď nabieha PC ). Rozlíšenie mám nastavené dobre podľa monitora 1440x900pix. Ďakujem
Vlado40
07.10.11,16:06
Vysoké rozlíšenie - všetko menšie.Daj si nižšie rozlíšenie napr. 1280 x 720 ,alebo aj nižšie ,záleží od monitora až kým nebudeš spokojná.
sthruska
08.10.11,10:45
Pozor. Pokiaľ máš LCD monitor (ja som na 100 % presvedčený, že áno), tak použi fyzické rozlíšenie monitora. Žiadne iné.
sajka18
09.10.11,07:06
chlapci, podľa Vlado40 sa s tým trápim dva dni a nie a nie trafiť tú správnu veľkosť, raz je to roztiahnuté do strán, inokedy do výšky.
Sthruška, áno mám LCD 19" Samsung - SyncMaster 940BW. Aj keď dám "auto", zostali mi tam pixely, ktoré som naposledy zadala podľa Vlado40. Je to v angličtine a neviem ako na to...
Vlado40
09.10.11,08:10
LCD 19" monitor ,tak podľa mňa tam stačí rozlíšenie 1024 x 768.Potom keď si nastavíš rozlíšenie ,tak si ešte raz nastav veľkosť ikon na pracovnej ploche podľa vyššie uvedených postupov t.j. klikni na voľné miesto na pracovnej ploche a tam si vyber zobraziť ...Pre úplnosť ,po preinštalovaní windows si preinštalovala aj grafickú kartu a vybrala ,nainštalovala aj driver na LCD monitor.Aký máš OS ?
KoxXxo
09.10.11,08:27
Ja mám na 19-ke 1680x1050, vyskúšaj.
sthruska
09.10.11,10:40
Na internete som našiel "1 440 x 900" a 75 Hz - s takým som sa ešte nestretol.
sajka18
09.10.11,18:01
ste zlatí a strašne ochotní, ale toto - ...Pre úplnosť ,po preinštalovaní windows si preinštalovala aj grafickú kartu a vybrala ,nainštalovala aj driver na LCD monitor.Aký máš OS ? - je v akom jazyku??????????????????????, mne to robil kamarát, ktorého som ledva uprosila.
misoft
09.10.11,18:37
kartu a vybrala ,nainštalovala aj driver na LCD monitor. :eek: driver na monitor? Monitor len zobrazuje to, čomu pošle grafická karta, drivery na monitor nie sú - systém by si mal sám "osiahať" zobrazovaciu jednotku a získať o nej informácie. Na GK už len nastaviť rozlíšenie a frekvenciu.
Vlado40
09.10.11,19:14
Keď som mal XP a som chcel aby mi správne ukázalo typ monitora ,tak som musel nainštalovať ovládač napr.na LCD monitor Prestigio,teraz mám WIN7 a monitor Samsung ,ktorý má tiež svoj ovládač ,ktorý sa dá aj stiahnúť na stránke Samsung a až po nainštalovaní ovládača OS správne zobrazí typ monitora.WIN7 rozpozná viacej monitorov ,ale XP bol v tomto smere slabší systém.Myslím že ovládač obsahuje nejakú grafickú schému monitora ,ktorú využíva aj grafika.
http://www.samsung.com/sk/support/detail/supportPrdDetail.do?menu=SP00&prd_ia_cd=&prd_mdl_cd=LS23B3UVMN/EN&prd_mdl_name=BX2335&srchword=BX2335 | LS23B3UVMN/EN
sthruska
10.10.11,05:50
Myslím že ovládač obsahuje nejakú grafickú schému monitora ,ktorú využíva aj grafika.
A určite pri vyšších typoch pridáva funkcie, ktoré nie sú bežne dostupné - napríklad farebné profily.
misoft
12.10.11,15:09
Keď som mal XP a som chcel aby mi správne ukázalo typ monitora ,tak som musel nainštalovať ovládač napr.na LCD monitor Prestigio,teraz mám WIN7 a monitor Samsung ,ktorý má tiež svoj ovládač ,ktorý sa dá aj stiahnúť na stránke Samsung a až po nainštalovaní ovládača OS správne zobrazí typ monitora.WIN7 rozpozná viacej monitorov ,ale XP bol v tomto smere slabší systém.Myslím že ovládač obsahuje nejakú grafickú schému monitora ,ktorú využíva aj grafika.
Ja som ešte na XP a žiadny ovládač na monitor som nemusel inštalovať - OS okamžite rozoznal monitor, poskytol všetky možnosti nastavenia.
Samsung: nie sú to ovládače, ale informačné súbory *.inf (väčšinou atribúty -a, -h, -s), ktoré popisujú jednotlivé zariadenia (ich parametre)
Vlado40
12.10.11,20:13
Ak napr. pri XP systém nerozpozná správne typ monitora tak v správcovi zariadení sa zobrazí nie daný typ monitora ale Plug-and-Play monitor.OS si nainštaluje iba svoj univerzálny ovládač.Môže sa ale stať že napr.monitor CRT,ktorý pri danom rozlíšení podporuje 100Hz nepobeží iba na 60Hz,pretože túto frekvenciu OS ani neponúkne.
Monitor driver je v preklade čo ?
misoft
13.10.11,14:36
Podľa obrázku: The InstallShield Wizard is instaling Samsung_MonSetup - teda aplikáciu (program) na nastavenie monitora (prakticky výstupu z GK pre daný monitor - info) - niečo podobné ako CCC- ATI Catalyst, ktorým tiež nastavuješ parametre monitora (ako má zobrazovať). vcredist_x86.exe je ovládač graf.karty základný, so signatúrou Microsoft Corp., pre Microsoft Visual C++ - skús si dať do google vcredist_x86.exe a vyhodí 375000 výsledkov. Teda to NIE JE ovládač monitora Samsung.
PotPalo
13.10.11,18:30
Ak máš správny prepojovací kábel, počítač si zistí typ monitoru pomocou DDC (http://en.wikipedia.org/wiki/Display_Data_Channel), aj frekvencie a rozlíšenia, ktoré monitor vie zobraziť. Ak je zlý kábel, obraz ide normálne, ale PC nepozná monitor, píše že "Predvolený monitor". Inak netreba nič inštalovať, každý monitor je Plug&Play. Ak chceš viac, nainštaluj si driver pre monitor, teda príslušný .inf súbor, možno niečo získaš (toto som ešte nikdy neinštaloval).
misoft
14.10.11,17:28
Písal som to už predtým:

Samsung: nie sú to ovládače, ale informačné súbory *.inf (väčšinou atribúty -a, -h, -s), ktoré popisujú jednotlivé zariadenia (ich parametre)

PotPalo to pochopil - neexistujú žiadne ovládače, len informačné súbory (čosi ako štítok s údajmi)
Vlado40
14.10.11,21:13
Inštaloval som mnoho značiek monitorov a veľa z nich malo ako príslušenstvo CD s názvom driver-ovládač pre monitor.Samsung nie je jediný výrobca ,ktorý takéto CD s ovládačom pre monitor dodáva a nie sú tam iba informačné súbory typu .inf.Ak by to tak nebolo ,tak by Ti to Tvoj Google ani nenašiel.
http://www.nodevice.com/driver/category/Monitor.html

(http://www.nodevice.com/driver/category/Monitor.html)
misoft
15.10.11,11:15
Áno, okrem *.inf (INF is a file extension associated with Setup files or Installer Script INF is a file extension associated with . Incorrect associations are the cause of many file extension errors.) sú tam aj iné súbory, napr. *.cat (Advanced Disk Catalog database file), *.ICM (The .ICM file extension is associated with imaging and printing devices and is used as a standard file to allow the same color sets to be transported from one system to another.. Incorrect associations are the cause of many file extension errors. Scan your system (http://www.liutilities.com/products/campaigns/filext/rb/) to prevent, identify and repair ICM file extension association errors.)

Teda žiadne ovládače (tie majú vo väčšine *.drv, *.sys), informácie o zariadení, aby OS ho správne identifikoval a GK vedela správne nastaviť výstupné parametre.
To, že k niektorým monitorom dodávajú tieto "inštalačné" CD, neznamená, že sa zavádzajú ovládače (ovládače potrebuje GK, ZK, MB, radiče - teda komponenty v PC. Monitor len zobrazuje to čo je odoslané GK), ale že sú dodané aktuálne informačné súbory, aby to OS presne identifikoval.

Pokiaľ by si si prečítal všetko na tých stránkach (zadal si len celkový zoznam, ale nešiel si do hĺbky), tak by si to zistil aj sám, že to nie sú ovládače, ale informácie.

BTW: nie som IT, ale za 30 rokov práce s počítačmi (nie je to mojou pracovnou náplňou) som sa čo-to naučil a pochopil - poznám ako-tak systém fungovania PC a OS, spracovania údajov, ovládania komponentov.
Vlado40
15.10.11,11:50
Pre misoft:
Aní ja nie som odborník na PC a tiež mám svoju prax,ale ak výrobca nazýva driver na monitor ,že je to ovládač na monitor ,tak nebudem písať výrobcovi ,že to nie sú ovládače na monitor ,že monitor nemá ovládače,že zavádza zákazníka ,len preto že na porade je misoft ktorému slovo driver na monitor nedá spávať.
misoft
15.10.11,16:07
:D:D:D ja spím celkom dobre. Driver-nedriver - výrobca si môže napísať čo chce a pritom to nemusí na 100% zodpovedať skutočnosti.
PotPalo
18.10.11,10:56
PotPalo to pochopil - neexistujú žiadne ovládače, len informačné súbory (čosi ako štítok s údajmi)
No a práve tento informačný súbor je ten driver.
Čo je to Driver? Driver je program, ktorý uvádza zariadenie do činnosti.