ZlaticaB
05.10.11,09:23
Milí poraďaci, chcem Vás poprosiť o radu. Išli sme v sobotu s 10 ročným synom v aute. Deň bol krásny skoro ako v lete a on mal otvorené okienko na aute. V nedeľu večer sa sťažoval, že mu vystreľuje bolesť do ľavej časti hlavy. Bolesť je taka, že strekne potom nič zas o nejaký čas ... tak sme to spočiatku riešili tak, že som mu dala vatu do ucha. Včera sme boli za krčiarom povedal, že to môže byť z prievanu kazal mu len nahrievať suchým teplom ak neprestane tak máme prísť znova. Dnes mi syn povedal, že on sa aj v piatok buchol do hlavy v škole. Tak teraz som v pomykove. Striekanie do hlavy neprestáva a ja teraz neviem či to nemôže byť aj niečo z toho buchnutia do hlavy. Neviete mi povedať z vlastnej skúsenosti ako dlho môže trvať prievan alebo to môže byť aj niečo ine - budem Vám veľmi vďačná
evuš
05.10.11,07:41
Milí poraďaci, chcem Vás poprosiť o radu. Išli sme v sobotu s 10 ročným synom v aute. Deň bol krásny skoro ako v lete a on mal otvorené okienko na aute. V nedeľu večer sa sťažoval, že mu vystreľuje bolesť do ľavej časti hlavy. Bolesť je taka, že strekne potom nič zas o nejaký čas ... tak sme to spočiatku riešili tak, že som mu dala vatu do ucha. Včera sme boli za krčiarom povedal, že to môže byť z prievanu kazal mu len nahrievať suchým teplom ak neprestane tak máme prísť znova. Dnes mi syn povedal, že on sa aj v piatok buchol do hlavy v škole. Tak teraz som v pomykove. Striekanie do hlavy neprestáva a ja teraz neviem či to nemôže byť aj niečo z toho buchnutia do hlavy. Neviete mi povedať z vlastnej skúsenosti ako dlho môže trvať prievan alebo to môže byť aj niečo ine - budem Vám veľmi vďačná

Určite by som zašla k lekárovi, či to nemá súvis s buchnutím /buchnutie a buchnutie má široký význam;)/. Prievan môže trvať aj niekoľko 3-7 dní /vravím z vlastnej skúsenosti/, bolesť ktorú popisuješ si myslím, že je obyčajný prievan, ale...:rolleyes:
ZlaticaB
05.10.11,07:45
Ďakujem za reakciu, ešte uvidím čo poviem ak príde dnes zo školy či to prestáva alebo nie, a potom sa zariadim ďakujem
evuš
05.10.11,07:50
Nie je zač... inak mne na prievan pomáha spraviť "ruličku či skôr kornútok" z novín, úzku časť si dám do ucha, vrchnú-širokú zapálim a nechám to teplo pôsobiť... keď mám prievan počas horenia to "buchne", potom to isté opakujem i s druhým uchom /i keď nebolí/, potom si uši jemne vyčistím, vložím tampón s Burov kvapkami /dostať v lekárni/ a je po probléme.
Nella_2
05.10.11,07:52
Áno, pri prievane je to taká pichľavá, vystreľovacia bolesť. Ucho ho nebolí? (to zvykne pri prievane a vtedy by mu mal lekár predpísať kvapky do ucha).
To buchnutie si over, aké silné asi bolo. Ak veľmi silné, tak to by som nepodceňovala a radšej išla k lekárovi, nech dá urobiť rontgen.
ZlaticaB
05.10.11,08:04
Ucho ho nebolí. Akurát mu krčiar predpisal ešte framykoin do nosa - mal hlieny v nose.
Vraj sa buchol do poličky čo maju v triede pri okne a keď pozeral von oknom otočil sa a buchol nemá ani hrču ani necítim nič na pohmat ale už som z neho nešťastná lebo v piatok si buchol aj lakeť na ruke (ktorú mal pred 2 rokmi zlomenu) tak sme boli v sobotu na rtg či ju nemá zhlomenú - našťastie iba zarazenú a dnes ráno z neho vylezie,že on si v piatok buchol aj hlavu no tak už som z toho hotova. Hlavne, že celý čas sa ho pýtame či nebuchol hlavu tak nie a dnes ho napadlo, že aj buchol... No čo Vám budem hovoriť.
Len sa mi nepáči,že keď je to prievam tak podľa mňa už mu to malo prestať od soboty a jemu ešte aj dnes ráno vystreľovalo bolesť a včera večer sa už nahrieval nad lampou. Ale keď evuš napísala, že prievan trvá 3-7 dní tak neviem čo teraz
evuš
05.10.11,08:10
Ucho ho nebolí. Akurát mu krčiar predpisal ešte framykoin do nosa - mal hlieny v nose.
Vraj sa buchol do poličky čo maju v triede pri okne a keď pozeral von oknom otočil sa a buchol nemá ani hrču ani necítim nič na pohmat ale už som z neho nešťastná lebo v piatok si buchol aj lakeť na ruke (ktorú mal pred 2 rokmi zlomenu) tak sme boli v sobotu na rtg či ju nemá zhlomenú - našťastie iba zarazenú a dnes ráno z neho vylezie,že on si v piatok buchol aj hlavu no tak už som z toho hotova. Hlavne, že celý čas sa ho pýtame či nebuchol hlavu tak nie a dnes ho napadlo, že aj buchol... No čo Vám budem hovoriť.
Len sa mi nepáči,že keď je to prievam tak podľa mňa už mu to malo prestať od soboty a jemu ešte aj dnes ráno vystreľovalo bolesť a včera večer sa už nahrieval nad lampou. Ale keď evuš napísala, že prievan trvá 3-7 dní tak neviem čo teraz

Zlati, prievan mne niekedy trvá vážne aj tých 7 dní... Ale nakoľko som trojnásobná mama, tak by som zašla pre "pokoj" svojej duše, nech mu spravia rtg. i tej hlavy.... ale i tak si myslím, že to bude len prievan... skús možno i môj "liek"... inak ucho pri prievane ani bolieť nemusí, ucho je bolestivé niekedy až pri zápale...
ZlaticaB
05.10.11,08:12
Milá evuš , keď mne ten kornutok do ucha naháňa strach - a ešte k tomu ho zapáliť...
evuš
05.10.11,08:23
Milá evuš , keď mne ten kornutok do ucha naháňa strach - a ešte k tomu ho zapáliť...

..no je to asi vec zvyku... tak skús aspoň tie Burov kvapky, postupuj podľa návodu - malo by mu to prejsť /ak je to prievan/
ZlaticaB
05.10.11,08:30
Ďakujem za radu si veľmi zlatá, kvapky kúpim a asi pre istotu pôjdeme aj na ten rtg lebo je sa poznám, že kým nebudem mať istotu tak budem stále panikáriť
evuš
05.10.11,08:32
...maminy sú už raz také...:D;)