AMSK
05.10.11,13:22
Dobrý deň

Potrebovala by som radu. Budeme pravidelnejšie dodávať do Čiech tovar a uskutočňovať aj montážne práce na území ČR. Chcela som sa poinformovať ako je to s DPH? Tovar budeme kupovať od Slovenskej spoločnosti čiže s DPH. Tovar do ČR bez DPH. Ako postupovať pri uplatnovaní DPH?
Bude lepšie ak sa prihlásime o IČ DPH v ČR? Ako to funguje v tomto prípade s daňovým priznaním a úhrady dane?
Alebo budeme si uplatnovať náhradu dane u nás?
Prosím za radu, neviem čo bude v našom prípade lepšie. Práce a dodávky sa budú konať tak do 6 faktúr ročne/ práce tak do 6 mesiacov.
Ďakujem
IvoM
06.10.11,08:38
Nákup tovaru v SK §49 /uplatnenie DPH/, dodanie tovaru §43 /bez DPH/, montážne práce §15.1 alebo §16.1-ak ide o nehnuteľnosť /obe bez DPH/. Nie je nutná registrácia v ČR, nezabudnúť na SV §80. Z uvedeného sa nedá posúdiť výhodnosť registrácie v ČR, predpokladám že odberateľ je zdaniteľnou osobou v ČR.
AMSK
10.10.11,09:29
Ďakujeme veľmi pekne za odpoveď.

Hej...odberateľ je zdaniteľnou osobu v ČR. Vedel by si nám aj povedať akou formou sa nám vráti daň a za aké dlhé obdobie? :)

Ďakujem za skoru odpoveď :)
betka
10.10.11,17:20
Dobrý deň

Potrebovala by som radu. Budeme pravidelnejšie dodávať do Čiech tovar a uskutočňovať aj montážne práce na území ČR. Chcela som sa poinformovať ako je to s DPH? Tovar budeme kupovať od Slovenskej spoločnosti čiže s DPH. Tovar do ČR bez DPH. Ako postupovať pri uplatnovaní DPH?
Bude lepšie ak sa prihlásime o IČ DPH v ČR? Ako to funguje v tomto prípade s daňovým priznaním a úhrady dane?
Alebo budeme si uplatnovať náhradu dane u nás?
Prosím za radu, neviem čo bude v našom prípade lepšie. Práce a dodávky sa budú konať tak do 6 faktúr ročne/ práce tak do 6 mesiacov.
Ďakujem

Nie je povinnosť sa registrovať v ČR, pokiaľ dodávate pre ZO.

Pozor treba dať pri zálohových platbách pri dodaní tovaru s montážou. Vzniká tu DP 19/4