chrobak1
06.10.11,00:17
Caute poradaci

Prosim mam otazku, kupoval som na ebay sd kartu od jedneho uzivatela (hodnotenie mal skoro 100% a v historii mal uz cez 100 predanych kariet). Zaplatil som na druhy den uz som tam mal ze moja polozka bola odoslana.

A dneska sa pozriem do historie nakupov (purchase history) kde by som to mal mat a ono to tam odrazu nieje, ako je to mozne ???
kupoval som viac veci od roznych ludi ale iba toto jedno mi z historie zmizlo.
Na ebay uz dokonca toho predajcu ani nemozem najst, v paypal mi pise ze polozka bola odoslana.

Co si o tom myslite ? bol som oklamany ??? pretoze uzivatel mal vsetky ohlasy pozitivne
mozem na paypale vratit platbu ak ano tak ako ? alebo mam pockat nejaky cas ci ta karta nepride ??

dakujem
Pierro1329
05.10.11,22:44
zdravim, urcite by som pockal ci to pride alebo nie, ale v kazdom pripade aj keby ste bol oklamany je potrebne kontaktovat custumer service na ebay. poslat fakturu z paypal a oni to vybavia k vasej spokojnosti.:)
Letko
06.10.11,04:15
Mne sa to stalo pri kúpe USB kľúča. Tiež mi to z histórie zmizlo a stratil sa aj predajca. Kontaktoval som customer service, kľúč prišiel ale bol to nefunkčný falzifikát a eBay mi preplatil cenu kľúča s poštovným.
chrobak1
06.10.11,14:36
Dakujem za odpovede

Takze pockam co sa bude diat, pockam aspon 3 tyzdne. Vacsinou mi veci chodia do dvoch tyzdnov.
Dufam ze mi potom ebay s tym pomoze...
Letko
07.10.11,04:40
Keďže ti to zmizlo, rovno teraz môžeš kontaktovať Customer support a tam s nimi online chatovať. Napíš im, že ti zmizla objednávka a oni ti pomôžu ešte skôr a nemusíš sa aspoň tak dlho trápiť nad svojou objednávkou.
chrobak1
08.10.11,05:52
ok skusim to ale nevedeli by ste ma presnejsie nasmerovat ? kliknem na customer support a potom na contact ebay a tam mi vyhodi vela moznych tem ale neviem na ktoru mam kliknut
Letko
08.10.11,06:38
buying - report an item or listing - report item a ďalej uvidíš
alebo tu by sa asi tiež dalo. Momentálne sú nedostupní, ale toto je asi ten spomínaný chat:
https://cschatlb-na.corp.ebay.com/chat.asp?profile=15
chrobak1
08.10.11,11:04
ja som z toho uplny debil

dal som tak ako si napisal potom som zadal cislo polozky, vybehla mi to sd karta co som kupoval ja som ju zaskrtol dal som continue-report item a tam su rolovacie ponuky kde mam vybrat o aky problem sa jedna, ale kedze moja ang. je slaba tak tam neviem co dalej...

skusil som (i ked neviem ci dobre) dat v prvej rolovacke: listing practices, v druhej: inappropiate item description a v tretej: not hosted on ebay, dal som continue ukazalo mi cislo tej polozky klikol som na send report a vyhodilo mi chybu
Item number(s) ******** is not valid or belongs to an item that has ended. Please try again. (hviezdicky su cislo neviem ci ho mozem napisat)

tak ako som z toho uplne vedla a zufaly
Letko
08.10.11,13:19
Spoj sa s niekym, kto vie dobre anglicky.
Alebo počkaj, pokiaľ bude 5AM pacifického času a klikni na ten link, čo som ti poslal a online sa s nimi porozprávaj.
Ako som písal, mne kľúč prišiel (fake) a zároveň mi vrátili peniaze. A ten kľúč sa mi tiež skryl - pravdepodobne zablokovali predávajúceho, lebo predával falzifikáty. No možno to nebude tvoj prípad.
chrobak1
09.10.11,16:56
problem je ze nemam nikoho kto by mi vedel pomoct, a na ten chat chodim skoro kazde 2 hodiny od rana do rana a stale nieje aktivny
danica1
18.10.11,19:54
prosím poradiť ak nemá predajca na ebay možnosť platby Pay Pal ale bankovým prevodom ako funguje ten bankový prevod? Treba si to na ebay nejak navoliť alebo? Prosím poraďte.Ďakujem
dalid
19.10.11,08:28
Zaplatis normalne, ako bankovym prevodom do zahranicia...
Predavajuci ti samozrejme musi poskytnut vsetky udaje (IBAN pripadne Swift kod (ale tak nejako sa to vola) )
Priamym prevodom na ucet predavajuceho by som kupoval iba od niekoho, kto je oznaceny ako Top Seller, alebo ma 100% rating. Inak hrozia problemy v pripade nedorucenia tovaru a pod... Zatial som na Ebay iba 1x kupoval cez platbu prevodom na ucet. Predavajuci mal 100% rating a asi 2 tyzdne sme intenzivne komunikovali ohladom tovaru a postovneho na Slovensko. (este aj teraz 3 mesiace po nakupe si vymenime par e-mailov );)
danica1
19.10.11,10:31
Ďakujem za odpoveď. Bankovým prevodom do zahraničia znamená že cez Internet Banking alebo priamo v banke v ktorej mám účet? Nevieš náhodou aké sú poplatky keď takto platím? Ďakujem
dalid
19.10.11,11:29
Poplatky - to naozaj neviem, jedine ze sa povrtas v cennikoch tvojej banky ;) . Ale na pobocke to bude urcite drahsie (pripadne spoplatnene) ako ked si to sama zadas cez internet banking.
denial
11.01.12,20:48
Dobry den,

prosim o radu:

kupil som na ebayi kameru za 30 USD z ciny, Sale date: 10/24/11.
Kupujuci ma 98% pozitivne hodnotenie.
Predtym som este objednal nieco ine od ineho - to uz davno prislo.
Predavajuci mal v podmienkach, ze ked tovar nepride do 40 dni, vrati peniaze.
Ked nic neprislo ani na 40. den, napisal som mu, ze chcem peniaze naspat.
On mi odpisal, ze to by mal velke straty a ze ci tovar predsa len nechcem, ze ho posle znova.
Kedze som nechcel aby mal Cinan dalsie straty a kameru som chcel, tak som suhlasil.
Medzitym mi polozka zmizla zo zoznamu My Ebay, takze mu uz nemozem dat ani hodnotenie, ani otvorit case.
Kamera do dnes neprisla a predajca uz neodpoveda.
Kedze takato vec sa mi stala prvykrat, tak som nevedel, ze po 45 dnoch sa s tym uz nebude dat nic robit.

Ebay mi uz len automaticky napise:
We're sorry there's a problem with your purchase. You have 45 days after you buy an item to open a case. Unfortunately, the deadline to contact us about a problem with this item was Dec 08, 2011.
A neda sa ani s nimi uz nijako spojit.

Znamena to, ze som definitivne prisiel o danu sumu?
Letko
12.01.12,05:18
Ešte sa skús s eBayom porozprávať online, možno ti pomôžu.
laurin
12.01.12,08:15
Ak mas Paypal ucet previazany s platobnou kartou, tak sa da stale poslat reklamacia , tzv. chargeback za nedodany tovar. Treba ist do pobocky kde mas vedeny ucet.
denial
18.01.12,15:18
Vdaka za radu. Podal som reklamaciu v banke (mBank); bol som prekvapeny, ze hned vedeli o co sa jedna a co chcem reklamovat. Lehota 90 dni na vybavenie ... tak uvidim potom.