spartakovec876
06.10.11,06:55
Zdravím, mám na Vás jednu otázku, pred 4 dňami som si nepríjemne zarezal do dlane rana je 1 cm dlhá a dosť hlboká (prerezal som si kožu až do mäsa ) Medzičasom sa mi rana zacelila, už ma ani veľmi nebolí, ale stále mi tŕpne a mám zčasti znecitlivený prostredník, rana je pod prostredníkom....hýbať s prstom viem, znecitlivenú a ztrpnutú mám len vnútornú časť prostredníka....mal by som ísť s tým doktorovi ? Alebo by sa mi to malo zahojiť samo ? Prípadne aké maste, kvapky by som si mal na to dávať ? Dakujem
evuš
06.10.11,05:00
...prečo si nezašiel za lekárom už vtedy ???.... Mohol si si poškodiť šlachy .... CHOĎ k lekárovi
Chobot
06.10.11,06:41
Zdravím, mám na Vás jednu otázku, pred 4 dňami som si nepríjemne zarezal do dlane rana je 1 cm dlhá a dosť hlboká (prerezal som si kožu až do mäsa ) Medzičasom sa mi rana zacelila, už ma ani veľmi nebolí, ale stále mi tŕpne a mám zčasti znecitlivený prostredník, rana je pod prostredníkom....hýbať s prstom viem, znecitlivenú a ztrpnutú mám len vnútornú časť prostredníka....mal by som ísť s tým doktorovi ? Alebo by sa mi to malo zahojiť samo ? Prípadne aké maste, kvapky by som si mal na to dávať ? Dakujem

Podľa mňa nemáš poškodené šľachy (to by si nemohol hýbať prstom), ale máš asi poškodený nerv, ktorý ide do prsta. Mne sa raz stalo, že na kúpalisku sa rozbila fľaša a porezala ma pritom na vonakjšom členku. Rana nebola hlboká, ale vonkajšiu časť malíčka na nohe som necítil. Normálne som si tam mohol pichnúť špendlík, síce som ho cítil, ale nebola to bolesť. Trvalo to možno rok-dva, kým som znovu nadobudol cit v malíčku.

Nie som lekár, ale myslím, že to môže byť podobné. NA tvojom mieste by som radšej zašiel k lekárovi, snáď ti poradí viac.
evuš
06.10.11,07:03
...nemohla som na slovo "nerv" prísť, ak by bola poškodená šlacha - nehýbe prstom...
spartakovec876
06.10.11,07:05
Dík za reakcie, bol som s tým u doktora, zrejme mám čiastočne poranený nerv, predpísal mi nejaké silnejšie B vitamíny, do 10 dní by sa mi mal vrátiť cit, ak nie treba ísť za neurológom, ten by mi prípadne navrhol operáciu laserom...tak uvidím, dúfam že sa mi ten cit vráti...
Valcake
07.10.11,11:27
...mne tiež poškodili nerv pri op. kolena a cit sa mi vrátil asi po dvoch rokoch úplne..