riros
06.10.11,09:07
Ahojte,mam otazocku.Myslite ze by bolo mozne zateplit krov pur izolaciou(jedna sa o dosky nie o fukanu pur)

Ide mi o to ci to nebude plesniet alebo robit podobne problemy...Mam 4 rozne varianty,skuste mi poradit.

1,medzi krokvy 16cm knauf a 8 cm pur navrch

2, cista pur24cm

3, 16 cm pur a 8 cm knauf

4, kaslat na pur dat knauf

Vdaka za vsetky rady.

S pozdravom

R.
ciners
06.10.11,07:34
Mas tu izolaciu zadarmo?
riros
06.10.11,07:40
rad by som,mam ju ale za dobru cenu...
marleau
06.10.11,08:13
4.varianta.Nejak neverím všeobecne doskám medzi hranolmi,na krove obzvlášť.Ale možno sa mýlim.
ciners
06.10.11,08:24
Dnes sa da kupit mineralna vlna, netvrdena, pomerne lacno. U tej pur peny je hlavne poziarna bezpecnost otazna. Su take o nicom a su aj s prisadami pre poziarnu odolnost. To by zaviselo potom aku zozeniete.
riros
06.10.11,09:55
trieda horlavosti je B2- to asi nie je nic moc,objemova hmotnost je 45kg na m3...vyraba to puren gmbh
TomasHC
06.10.11,14:37
Mne sa páči varianta (1) - nerovnosti medzi krokvami ľahšie vyplníš vatou ako PUR doskou a na vrch potom kľudne už tie PUR dosky keď sú teda za dobrú cenu.
qwert1
07.10.11,17:12
pridam sem aj ja otazku ohladom zateplenia stareho krovu,snad to nebude prekazat povodnemu zakladatelovi temy.
na rovnom strope z tramov je podbitie zospodu a prekryte rakosim a spravena omietka stropu.
Zvrchu je taktiez doskami prekryte a niekde len zemina niekde cca 10 cm beton
Co myslite,ako najlepsie zaizolovat takyto strop ?
Rozobratie je dost problem,je nejaka fukana izolacia,ale aj tu by bolo treba medzi kazdy pas tramov rozoberat co pre tu miestnost kde je aj beton navrchu by som riesil asi skor polozenim izolacie navrch,kedze zhora su na tieto tramy dalsie priecne,ktore treba teraz prekracovat.
Jedna vec,ze celkom niesom nadseny nechavat tam dutinu,ale to je skoro jedno,ci by som to vyplnil izolaciou vnutry tramov ,alebo navrchu koli mysiam.
A este ako je to s foliami,tu sa celkom neda spravit zospodu paronepriepustnu foliu a zvrchu odvetranu,resp ako sa toto riesi ?dakujem
220870
07.10.11,18:00
Zo spodu sa dáva SDK s paronepriepustnou foliou.