Irmositta
06.10.11,13:36
Zdravim vospolok,
mam velky problem som skvrnami od dezodorantov a potu na manzelovych trickach. Na bielych trickach mi aj po niekolkonasobnom vyprati ostali zlte flaky pod pazuchami. Flaky su aj na farebnych trickach - viac, ci menej viditelne. Viete mi poradit nejaky trik, ako sa tychto skvrn zbavit? Neviem, ci na to zaberaju nejake z tych propagovanych produktov, a nechcem riskovat. Kamaratky uz takto zopar triciek znicili. Dakujem.

Irma
kopretinka
06.10.11,11:47
fľaky pod pazuchami nie sú od dezodorantu,ale od potu.To už nevyperieš ničím.
GabiZ
06.10.11,11:50
Ja na tieto škvrny a fľaky od potu používam žlčové mydlo Denk mit, ktoré sa dá kúpiť v DM-ke. Keď sa jedná o biele prádlo, tak do prania dávam aj bieliaci prášok tiež tá istá značka, ktorý tieto škvrny vybielil. Tým mydlom najskôr namydlím tie škvrny, v rukách preperiem, nechám pôsobiť tak 15-min a dám do prania. Inak ten prášok je dobrý aj keď máte biele prádlo už trošku "zašedivelé". Krásne ho vybieli.
pecosita
06.10.11,12:45
Ja by som to nevidela tak tragicky. Odporucam bud pouzivat Niveu, taku tu teraz co maju novu- ze cierne nezabieli a na bielej nezostanu flaky. Snad to nie je nejaka privelka chemia, ked to odfarbuje pot.

A co sa prania tyka, tak ja davam do kazdeho prania preventivne trosku Vanishu, pouzivam gelove pracie prostriedky, tak tam sprtnem aj Vanish. Mozno je to placebo efekt, ale mam potom taky dobry pocit, ze veci vytiahnem cistejsie, ako keby som ho tam nedavala. Asi je to tym, ze ako jediny si vie poradit so skrvnami od krvi. Na tie som alrgicka, ale v niektorych pripadoch sa im neda vyhnut, ze ano. :D


fľaky pod pazuchami nie sú od dezodorantu,ale od potu.To už nevyperieš ničím.
Irmositta
06.10.11,13:17
Diky GabiZ, na biele to skusim a co s farebnym? Nevies nieco poradit napr. aj na tmavomodre tricko?
pecosita
06.10.11,13:21
moja babka je zastankyna octu a soli, ale mne to pride take nejake agresivne :D
GabiZ
06.10.11,13:29
Diky GabiZ, na biele to skusim a co s farebnym? Nevies nieco poradit napr. aj na tmavomodre tricko?

S tým mydlom periem aj tmavé prádlo, prášok dávam len do bieleho. Toto mydlo je dobré aj na iné škvrny, okrem tých od potu. Keď ho používam na tmavé prádlo, tak skôr ako ho dám prať do práčky, po tom 15-min pôsobení, ho preperiem v čistej vode, kým mydlo nevyperiem (aby nezostali mydľové fľaky). Stojí okolo 1,25 € a prášok okolo 0,85 €.
GabiZ
06.10.11,13:30
moja babka je zastankyna octu a soli, ale mne to pride take nejake agresivne :D

Áno aj to pomáha, ale v dnešnej dobe, keď máme výrobky zo zmiešaných materiálov, je to trošku riskantné. Môže sa tým prádlo aj zničiť.
barborenka
06.10.11,13:44
Ja som zo škvŕn od potu už úplne zúfala. Nikdy som tento problém nemala, používam stále antiperspiranty tuhé, ale posledný polrok som zničila každé biele alebo svetlé tričko, čo mi na ňom zostali neoprateľné škvrny od potu a antiperspirantu.A to som používala už kde aké bieliace prostriedky. Kolegyňa si kúpila Driclor a navádza aj mňa, vraj žiadne potenie, žiadne škvrny........
Anna123
06.10.11,14:19
Ja predtým ako hodím prádlo - biele tričko do práčky tak ho trochu namočím a namydlím obyčajným mydlom na pranie a celkom to zaberá.
ja.nus.ka34
07.10.11,18:41
A ja používam Ariel na škvrny...moja dcéra toto leto fičala na bielej a tak všetky tričká má biele alebo biele z niečím kombinované...a na všetko som dávala tento prípravok a nepoškodila som žiadne tričko,ani farebné...
lujza.j
07.10.11,19:16
ja používam Lídlacke tekuté prášky, kedysi som kupovala wulalty,perwole a pod.lídlacke sú lacnejšie a urobia mi tú istú službu a navyše fľaky po deo-antipersp. žiadne:)
ivka70
07.10.11,19:24
Mozete pisat o akychkolvek pracich praskoch, ktore pouzivate na skvrny, ak ma muz agresivny pot, tak flaky na trickach nie su spinave, su vyzrate do latky ... to neodstrani nic.

Moja skusenost - ze ani odborne cistenie v cistiarni.

Je pravda, ze niektore antiperspiranty v kombinacii s takym agresivnym potom to este zhorsuju.
pecosita
07.10.11,20:24
co sa tyka agresivneho potu, tak myslim, ze ak clovek pouziva spravne antiperspiranty (a nemusia byt len chemicke, napr. LOccitane ma skvele kocky na baze soli) tak to uz co by musel mat za gresivny pot, aby prezral latku.

a na to, aby som sa prdlikala s mydlom a tak som asi prilis leniva, takze lejem odstranovace skvrn a mam pokojny spanok :). taka nejaka moderna gazdina je zo mna.
evelyn05
11.10.11,14:20
Suhlasim s Tebou Pecosita. Rovnako ho pouzivam a zabera mi aj na prbolme so skvrnami od potu
dzazmine
12.10.11,11:10
A ja mam taky problem...a ak sa smiem opytat, co si uz z rad vyskusala z tychto rad??? A podarilo sa ti nieco s tym urobit? Lebo nechce sa mi vsetko skusat.:)
danielka101
13.10.11,21:34
Skvrny od potu mojho manzela trapia aj mna. Neraz som mu koselu musela vyhodit. Na biele kosele ste nahodou nikto neskusali Vanish na biele pradlo? Zaujimalo by ma, ci zabera. Este som ho na koseliach neskusala, len na kabate.
danielka101
15.10.11,16:47
Dnes som mojmu drahemu kupila novy dezodorant, dufam, ze bude odolnejsi a skvrny nebudu take vyrazne :)
Irmositta
16.10.11,15:42
Dakujem za rady. A mate aj nejaku fintu na zaprane skvrny?
mimika
16.10.11,15:52
Ja mám ten istý problém s manželovými tričkami. Skúsila som Kronstar - sprey pred praním proti odolným škvrnám a nečistote. Je to aj na škvrny od potu, ako píšu na etikete. A osvedčilo sa mi to. Treba to nastriekať na škvrnu, nechať trochu pôsobiť, preprať rukami a dať do práčky. Som prekvapená, ako slušne sa to vyperie. Dokonca aj na veľa krát prané škvrny.
danielka101
16.10.11,19:06
Mimika, ako dlho nechas pripravok posobit? S tymto nemam vobec ziadnu skusenost, zaujimalo by ma, ci vyperie skvrny lepsie ako Vanish. Ja zatial pouzivam Vanish na rozne skvrny a som spokojna.
lujza.j
16.10.11,19:43
v jednej z tém tu na Porade bol spomínaný Vanish, ako čistý marketingový produkt a ja si myslím že je!!!! nepoužívam ho ani som ho nikdy nekúpila a škvrny na prádle nemám. robíš tu reklamu na Vaniš?????
mimika
17.10.11,15:54
S vanišom nemám ani ja dobré skúsenosti. Nič nevyperie. Ten Kronstar nechám tak 15 min.
Gina Er
17.10.11,16:19
Dnes som mojmu drahemu kupila novy dezodorant, dufam, ze bude odolnejsi a skvrny nebudu take vyrazne :)
dezodorant nezabráni poteniu,teda ani škvrnám od potu,dezodorant iba prekrýva pach potu.Ak chceš zabrániť poteniu,musíš použiť ANTIPERSPIRANT.
Gina Er
18.10.11,08:15
"Ja by som to nevidela tak tragicky. Odporucam bud pouzivat Niveu, taku tu teraz co maju novu- ze cierne nezabieli a na bielej nezostanu flaky. Snad to nie je nejaka privelka chemia, ked to odfarbuje pot."
Nivea vyrába nejaký čistiaci prostriedok na odfarbovanie potu? Pot sa dáodfarbiť? veď pot je bez farby :confused:
verads
18.10.11,09:08
Ahojte, dobrý den!
Ja neviem či to len môj manžel alebo aj iný muži majú akoby silnejšie zapáchajúci pot asi to bude tým , že nie každy chlap sa holí aj v podpazuší a potom už pár hodín po sprche sa silno potí a vlastne pot na chlpkoch zanechava tie škvrny. Odkedy som mu nakázala holit sa aj v podpazuší ,lepšie zaberaju aj antiperspiranty, nidy na nom necítim a ani nevidím flaky na tričkách. :-) I ked nemal toho vela podpazuchou.:)

Mimochodom ja používam len ariel, vo všetkych formach vankúšiky , tekutý , a prášok.
dzazmine
18.10.11,20:11
Tak mne sa podarilo odstarnit skvrny na bielych trickach!!!! Vyskusala som ten biely vanish praskovy..som prekvapena ako jednoducho to islo...dala som prat do pracky s praskom a dala este jednu odmerku vanishu a som milo prekvapena..parada.
Irmositta
30.10.11,14:03
v jednej z tém tu na Porade bol spomínaný Vanish, ako čistý marketingový produkt a ja si myslím že je!!!! nepoužívam ho ani som ho nikdy nekúpila a škvrny na prádle nemám. robíš tu reklamu na Vaniš?????

Tak spominany tu uz bol aj Ariel. Je pravda, ze kazdy z tych prostriedkov na nieco zabera...napriklad Ariel dava moja mama na utierky a vraj je to ok. Ja zas striekam ten Vanish sprej na flaky a nieco zide a nieco nie. Sme tu otvorena diskusia a uz tu bolo viac znaciek spominanych ;) Skusim este aj ten Kronstar.:)
lujza.j
30.10.11,14:09
spagetka1812
26.06.12,07:22
ja mam skvrnu na bielej bluzke, biele veci pravam s woolite na biele pradlo, teraz som dala priamo na skvrnu aj vanish, oprala som a je to rovnake...vanish nezabera. Vyskusam to mydlo denk mit.
Tweety
26.06.12,07:32
ja mam skvrnu na bielej bluzke, biele veci pravam s woolite na biele pradlo, teraz som dala priamo na skvrnu aj vanish, oprala som a je to rovnake...vanish nezabera. Vyskusam to mydlo denk mit.
To žlčové je dobré fakt.
srska
26.06.12,07:34
ja mam skvrnu na bielej bluzke, biele veci pravam s woolite na biele pradlo, teraz som dala priamo na skvrnu aj vanish, oprala som a je to rovnake...vanish nezabera. Vyskusam to mydlo denk mit.vúlajt, vúlajt - do sava s ňú:)
Helik3
26.06.12,07:39
Ja som zo škvŕn od potu už úplne zúfala. Nikdy som tento problém nemala, používam stále antiperspiranty tuhé, ale posledný polrok som zničila každé biele alebo svetlé tričko, čo mi na ňom zostali neoprateľné škvrny od potu a antiperspirantu.A to som používala už kde aké bieliace prostriedky. Kolegyňa si kúpila Driclor a navádza aj mňa, vraj žiadne potenie, žiadne škvrny........


prečítaj si najprv nejaké témy, ktoré tu už boli rozoberané a bol v nich Driclor spomenutý - nieje pre každého vhodný...
Helik3
26.06.12,07:42
Skvrny od potu mojho manzela trapia aj mna. Neraz som mu koselu musela vyhodit. Na biele kosele ste nahodou nikto neskusali Vanish na biele pradlo? Zaujimalo by ma, ci zabera. Este som ho na koseliach neskusala, len na kabate.

mne porobil na bavlnených košeliach a pulóvrikoch žlté fľaky
AlaNR
26.06.12,07:44
Ja používam z DM sprej DenkMit na škvrny, tiež je veľmi dobrý. Škvrny od potu nemávam, pretože sa nepotím tak veľmi, ale na škvrny trebárs na utierkach zaberá veľmi dobre.
V každom prípade, už nikdy si nekúpim perwor na biele prádlo, lebo to je oblb, to už lepšie človek v šampóne vyperie...
Juliana Pakosová
11.10.12,12:25
prosím Vás, kde kupujete ten kronstar na škvrny? ďakujem
lujza.j
11.10.12,15:36
prosím Vás, kde kupujete ten kronstar na škvrny? ďakujem
http://www.mall.sk/prislusenstvo-pracky-susicky/kronstar-sprej-pred-pranim tu píšu, že sa už nepredáva....
kuk tu, asi majú.....http://www.heureka.sk/?h%5Bfraze%5D=Kronstar+Sprej+pred+pran%C3%ADm