Martin1310
07.10.11,21:45
Poprosil by som ak je tu na fore niekto kto má nejakú skúsenosť s tým že obyvačka,kuchyna a kúpelna,teda hlavná obytná časť je na poschodí a spálna a detská izba na prízemí Rodinného domu ako je z takýmto opačným usporiadaním spokojný.
Kúpil som totiž dom v ktorom je podstatne viac miesta práve na poschodí,takže zvažujem takúto variantu no ešťe som to tak nikdy nevidel.Dakujem.
saguaro
11.02.12,14:55
nuz neviem ale pride k tebe navsteva a cez spalnu respektive detsku ju prevedies kym sa dostanu do obyvacky?
Martin1310
11.02.12,16:01
No toto,moja nezodpovedaná téma vyšla napovrch.
To by nebol problem,tam je vstupná hala,no skôr halička a znej vedú schody priamo hore,je to 120cm široké velké pohodlné schodisko.Keby tam bolo nejaké malé komplikované schodisko tak by som nad tým ani neuvažoval.Už to je rozhodnuté,obyvačka už sa robí a bude do nej vstup aj z vonkajšej 3metre vysokej terasy takže vpodstate ked budem chcieť nebudem musieť ani preisť cez prízemie aby som sa tam dostal.
Inak fakt tu nikto nevydel takéto riešenie?
day
11.02.12,17:17
uz som bol v takom dome, viedlo k nemu sirsie schodisko a vstup bol zo vstupnej haly. z mojho pohladu OK, ja nie som moc zastancom stavania "a ked k vam pride navsteva"
marleau
11.02.12,18:57
Nočná časť si vyžaduje určitú formu súkromia a tú jej prechod do dennej časti veru neposkytuje.Podľa toho sa stavby dispozične riešia,tak nečudo,že s tým máme málo alebo žiadne skúsenosti.
Martin1310
11.02.12,21:01
Ved ja sa zase až tak nečudujem .Je mi jasné že to je neobviklé ale od zadania tejto témy je daleko a ja už v podstate viem čo a ako. A je to tak že je to viac o predsutkoch ako o nejakej reálnej nevýhode,tým že je obyvačka atd.hore sa z poschodia stáva denná časť a naopak z prízemia tichá nočná časť.Jediná reálna nevýhoda je že o trochu viac budem behať po schodoch.Zase napríklad výhoda je že si vedla obývačky môžem spraviť terasu,čo by som v mojom prípade na prízemí nemohol.
Ja som len skúsil ak by to tak niekto mal a po rokoch by mi povedal že je to na figu preto a preto ale ked nič nevadí aj tak dík.
kukučka
11.02.12,22:35
Ja takú domácnosť na našej ulici poznám a sú spokojní už vyše 20 rokov. Nielen nabeháš, aj nanosíš. ;) :D
No a niektorí málo využívajú obývačky, kuchyne majú dole, ale pri telke sú na poschodí...
Martin1310
11.02.12,22:57
No ja budem mať aj kuchynu hore aj terasu a z terasy budú schody dolu do dvora,takže budem na tom aj tak stále lepšie ako v bytovke bez výťahu.Navyše som zvažoval že hlavný vchod do domu možno spravým z tej terasy a ked sa "naserem" spravým si tam výťah.
Dik za príspevok,takže asi nebudem sám čo bude mať dom naopak.
day
12.02.12,06:17
ked je schodisko priamo zo vstupnej haly na poschodie nevidim problem, len sa musi viac chodit hore/dole
marleau
12.02.12,07:28
Nie je to o predsudkoch,je to aj o tom,ako to v tej vašej stavbe naozaj vyzerá.Možno to nie je až tak nemožné,nie je dipsozícia ako dispozícia.
willma
18.07.14,07:12
a ty si myslíš, že od októbra 2011 si ešte zadávateľ nevyriešil umiestnenie obývačky???? A okrem iného nahlasujem Tvoj príspevok ako nepovolenú inzerciu