cimocimo
09.10.11,01:43
Dobrý deň prajem.
Mám problém a neviem, kde by som našiel odpoveď. Mám Chronickú obštrukčnú chorobu pľúc ťažkého stupňa (ChOCHP). Pri riadení motorového vozidla ma zastavila hliadka dopravnej polície a musel som sa podrobiť dychovej skúške na alkohol. Z dôsledku mojej choroby som ani pri najlepšej snahe nedokázal skúšku vykonať pre môj problém s dýchaním. Sedem pokusov a nič !! Vysvetlil som im môj problém a sám sa tomu čudujem, že mi uverili a pokračoval som v jazde ďalej. Teraz tŕpnem pri každej jazde čo sa stane pri prípadnej kontróle - uveria,neuveria? Ja som ochotný ísť na odber krvi, len háčik je v tom, že po odobratí vzorky krvi mi zároveň odoberú preukaz vodiča a vrátia až po vyhodnotení testu na alkohol, čo môže trvať aj pár dní! Čo bude so mnou a s autom, povedzme mimo bydliska v noci atď.
Moja otázka : Môže mi niekto vystaviť také úradné potvrdenie, ktoré by som doložil by prípadnom zlyhaní pri dychovej skúške, že sa jedná o chorobu a nejde o vyhýbanie sa skúške. Ak polícia usúdi, že ja potrebná krvná skúška, tak áno súhlasím.
Za prípadnú relevantnú pomoc ďakujem. cimocimo.
video1983
09.10.11,00:25
uz v nazve temy mas odpoved. Chod na policiu (dopravnu) a spytaj sa tam co mas spravit. Alebo k doktorovi a ziadaj tam potvrdenie o tvojom stave.......
220870
09.10.11,07:11
Ak máte nejakú chorobu tak to musí najskôr potvrdiť lekár a s týmto musíte ísť na políciu .Oni vám vydajú osvedčenie.Neviem ako to je teraz pri tých plastových kartičkách ale kedysi za cisára pána sa to zapisovalo priamo do vodičského preukazu.
terezamaria
09.10.11,07:41
Treba nosiť potvrdenie od odborného lekára - TaRCH /pľúciara - tuberkolózne a respiračné choroby/ že máš ťažkú obštrukčnú chorobu pľúc. Každému normálnemu policajtovi by to malo stačiť. Len na takého musíš natrafiť. Držím palce, aby Ti to vždy dobre dopadlo.
buchač
09.10.11,08:49
Dobrý deň prajem.

Mám problém a neviem, kde by som našiel odpoveď. Mám Chronickú obštrukčnú chorobu pľúc ťažkého stupňa (ChOCHP). Pri riadení motorového vozidla ma zastavila hliadka dopravnej polície a musel som sa podrobiť dychovej skúške na alkohol. Z dôsledku mojej choroby som ani pri najlepšej snahe nedokázal skúšku vykonať pre môj problém s dýchaním. Sedem pokusov a nič !! Vysvetlil som im môj problém a sám sa tomu čudujem, že mi uverili a pokračoval som v jazde ďalej. Teraz tŕpnem pri každej jazde čo sa stane pri prípadnej kontróle - uveria,neuveria? Ja som ochotný ísť na odber krvi, len háčik je v tom, že po odobratí vzorky krvi mi zároveň odoberú preukaz vodiča a vrátia až po vyhodnotení testu na alkohol, čo môže trvať aj pár dní! Čo bude so mnou a s autom, povedzme mimo bydliska v noci atď.

Moja otázka : Môže mi niekto vystaviť také úradné potvrdenie, ktoré by som doložil by prípadnom zlyhaní pri dychovej skúške, že sa jedná o chorobu a nejde o vyhýbanie sa skúške. Ak polícia usúdi, že ja potrebná krvná skúška, tak áno súhlasím.

Za prípadnú relevantnú pomoc ďakujem. cimocimo.

...strana 18 - 20 ...vydáva na požiadanie ošetrujúci lekár ...

Príloha vyhláške 9/2009 Z. z.

Forma, obsah a spôsob vydania dokladu o zdravotnej spôsobilosti vodiča a dokladu podmienenej zdravotnej spôsobilosti
(1) Doklad o zdravotnej spôsobilosti vodiča/doklad o podmienenej zdravotnej spôsobilosti má rozmer 86 mm x 55 mm a vyplnuje sa podla predtlače....


http://www.slae.sk/docs/vyhlaska_413.pdf
pasuliatko
09.10.11,15:19
tvoj ošetrujúci / obvodný lekár ti môže vystaviť takéto potvrdenie, prípadne pneumológ alebo lekár ku ktorému chodíš s tou dg...