Ľubomír
09.10.11,07:41
Dobrý deň.
Zaujímalo by ma, či máte skúsennosti s takými TV. Konkrétne ma zaujíma, či taký TV má plnohodnotné pripojenie? To znamná, či dokáže spracovať video tak ako NB? Dá sa na takom TV priamo sledovať aj internetová TV?
pepsikova
09.10.11,05:50
...ja mám Panasonic Viera-a ak myslíš, či sa dá použiť telka ako monitor, tak mne sa dá, prehrá aj video z youtube a ide ako monitor bez problému...(len trochu nadrozmerný-uhl. 107)...a pripojenie- no však k pc, pokiaľ ho chceš mať ako monitor...a ak ako telku, tak satelit...
Ľubomír
09.10.11,06:28
...ja mám Panasonic Viera-a ak myslíš, či sa dá použiť telka ako monitor, tak mne sa dá, prehrá aj video z youtube a ide ako monitor bez problému...(len trochu nadrozmerný-uhl. 107)...a pripojenie- no však k pc, pokiaľ ho chceš mať ako monitor...a ak ako telku, tak satelit...

Nie. Nemyslel som to tak. Mám v byte pripojenie WIFI. Nové TV majú tiež pripojenie na WIFI. Ide mi o to, čo to bude fugovať tak, že sa dajú stiahnúť videa bez PC, priamo na TV. Či to funguje ako NB. Samozrejmä iba pri sťahovani videi, alebo či sa dá priamo pozerať hoci HUSTE.sk Nemám na mysli pripojenie ako monitor.
bubkoch
09.10.11,07:00
Dobrý deň.
Zaujímalo by ma, či máte skúsennosti s takými TV. Konkrétne ma zaujíma, či taký TV má plnohodnotné pripojenie? To znamná, či dokáže spracovať video tak ako NB? Dá sa na takom TV priamo sledovať aj internetová TV?

hlavne potrebujes nieco taketo ...
http://www.najnakup.sk/wifi-adaptery-kluce
pafendorf
09.10.11,07:06
Ja mam taktiez Panasonic -Viera a mas tam prednastavene stranky ako je youtube, facebook (sice tam nemozem zadat zavinac -neviem ci sa to da, ak niekto vie nech my helfne ) skype - tam zase je potrebna kamera a okrem toho su tam televizne stanice zopar , takze horko-tazko budes moct sledovat nejake TV stanice s netu iba tie ktore tam mas preddefinovane a stahovat to uz asi vonkoncom nie ...
Fero11
09.10.11,07:27
Ked ma TV wifi, tak to znamena, ze je ho mozne pripojit do LAN siete.
To ci dokaze stahovat s netu, prehravat rozne formaty a obsluhovat rozne ine aplikacie zavisi od je HW a SW vybavenia
noel.g
09.10.11,08:00
Myslim, ze si zle zadal otazku, mas na mysli, ci bude datovy tok porovnatelny s rychlostou, ktoru podporuje NB, ci PC, teda povedzme ked NB wi - fi adapter podporuje rychlost 54mbps, ci takou obdobnou bude fungovat internet aj na smart TV..tak? pochopil som spravne?

pozri na toto video, viem ze je v anglictine, ale ukazuje ako pripojit TV k Wi - fi. Da sa albou sietovym kablom, alebo usb wi - fi adapterom:


http://www.youtube.com/watch?v=RyYaW9wD_TU

Myslim ze rychlost dat na smart tv bude obdobna ako na pc...


http://www.youtube.com/watch?v=Y1a9WN8cOG0&feature=related

som ale presvedceny, ze smart TV s internetom nenahradi plnohodnotne PC ci NB..
Ľubomír
09.10.11,13:32
Ano. Pochopil si to správne. Tiež som mal ten pocit, že to pripojenie nieje plnohodnotné . Zaujímalo ma, či môžem pozerať napr. hokej na www.huste.sk. Išlo mi iba o to, či taký TV to zvládne tak aby to bolo pozerateľné. Ďakujem za odpoveď.
Fero11
09.10.11,13:54
Co sa tyka sietoveho pripojenia (mam pocit ze sa ti jedna o stream) tak to zvladne, kedze to ma wifi (predpokladam b/g (co je do 54mbps)). Taky klasicky stream z netu moze byt cca 1mbps (samozrejme je to zavisle aky BR tam oni pustaju).
Dalsia vec je ci procesor v TV dokaze spracovat taky format videa, pokial dokaze a ma aplikacie na prehravanie atd ... tak to bez problemov pojde.
Predpokladam, ze v najblizsej dobe sa rozbehnu TV s OS linuxom a vyrobcovia budu zverejnovat na weboch SDK pre vyvojarov, takze mame sa na co tesit :)

PS ak kupis dnes drahy TV aj s dobrym vybavenim, tak zajtra bude uz stary, takze ak chces kupit, tak si kup teraz, pretoze zajtra budu lepsie a lacnejsie, ale ked budes cakat do zajtra, tak nekupis nikdy, lebo kazdy den budes cakat do zajtra
:) :)
dalid
10.10.11,10:16
Podla mňa skôr pripojenie má význam ak sa pripajaš na domáci NAS server, kde máš uložené filmy... A aj to by som pri HD filmoch riešil cez LAN...
Ťahať všobecne video z webu, jedine ak máš optiku... :( , alebo ozaj iba na aplikácie prednastavené výrobcom (Skype, Facebook, Počasie a podobne), ktoré nie sú dátovo veľmi náročné...
problém vydím an v tom, že zatial nie sú žiadne štandardy. Samsung si razí svoje Internet TV, Panasonic a ostatný výrobcovia zas zakladajú nejakú alianciu ktorá má zjednotiť formáty. Do aliancie zas nevstúpil Samsung ako najväčší výrobca TV na svete... Takže momentálne je situácia - ani ryba ani rak... :(
Vlado07
21.12.14,20:04
Nazdar. Chcel by som vas poprosit o pomoc ohladom pripojenia TV Panasonic Viera k PC. Vsade sa pise ako pripojit tv k pc cez kabel co je vcelku jednoduche. (ide mi o pouzitie tv ako monitor pre pc. Ja vsak potrebujem pripojit tv k pc cez wifi. Kupoval som telku stym, ze mi v predajni povedali, ze je to mozne. No niesom ziadny pc guru, takze samozrejme ze mi to nejde. Problem spociva vtom, ze ked dam spustit zrkadlenie obrazu na tv a na pc dam vyhladat a pridat zariadenie, telku sice najde ale pyta si heslo pre WPS protokol. To netusim odkial zobrat. Mozno to ide aj inac ale netusim ako. Takze sa mi to zatial nepodarilo. Viete poradit ako nato? Problem je aj s bluetooth. Telka vobec nevidi ziadne dostupne zariadenia. Netusim preco. Inac je s telkou vsetko Ok aj net ide super.
KoxXxo
21.12.14,20:15
Keď sa chceš pripojiť, musíš zadať na TV heslo WPS, je to heslo ktoré si zadával na mobile, notebooku a iných zariadeniach pripojených na router cez WiFi.
karakul
21.12.14,20:53
... nevieme, na čo presne chce používať TV - či len na prehrávanie multimediálneho obsahu uloženého na PC, alebo ho chce ako zobrazovaciu jednotku počítača...
Existuje aj wi-fi direct ... pozri napr. tu: http://pdf.crse.com/manuals/AE7S100811/SK/wfdirect_wfintegrated.html
pre Panasonic hladaj niečo ako Panasonic+Miracast, napr. https://www.youtube.com/watch?v=NWCaFKA27lE
Vlado07
22.12.14,06:57
no skusil som ale heslo na wifi to nie je....